30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dotaz ohledně výzvy – má v tomto případě smysl obstruovat  (Přečteno 2627 krát)

b

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil

Zdravím, s dovolením si jdu sem pro radu. Dostal jsem pokutu za rychlost, od měšťáků – Výzvu k uhrazení určené částky. To by mi jindy nevadilo, jel jsem rychle, tak budu pykat. Vadí mi ale, kde se měřilo, a celá nesmyslnost této situace.

Pro představu, dálniční sjezd na Břeclav (viz obr.), kdy je potřeba dole trochu zrychlit, abyste se plynule zařadili do provozu (směr Hodonín). A právě když zrychlujete, abyste nikoho neohrozili a nezpomalovali ostatní, tak projedete kolem nastrčeného radaru ukrytého pod dálničním mostem. O víkendu, kdy není takový provoz, mimo jakékoli obydlí, mimo oblast s chodci. Pokud chtěli hlídat rychlost kvůli křižovatce vlevo, měli to umístit před ní a ne za. Nerad bych je v tom podporoval, a proto přemýšlím, jak jim to zkomplikovat nebo se platbě jakkoli vyhnout – raději 800 Kč pošlu někam, kde to bude dávat smysl, něž do břeclavské obecní kasy.

Mohl by mi někdo zkušený poradit, zda má v tomto konkrétním případě smysl obstruovat?

Děkuji za odpověď

-b
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz ohledně výzvy – má v tomto případě smysl obstruovat
« Odpověď #1 kdy: 25 Června 2021, 10:59:40 »

Pokud platí toto https://mapy.cz/zakladni?x=16.9232368&y=48.7831139&z=17&pano=1&q=b%C5%99eclav&source=muni&id=5870&pid=48724585&yaw=1.478&fov=1.257&pitch=0.314 značení, tak byste s napojením neměl mít problémy (dokonce musíte zpomalit na 70, stejně jako ti, ke kterým se napojujete)

Papír s názvem Výzva k uhrazení určené částky není pokuta a určitě Vám nepřišla od měšťáků. Každopádně jestli se má cenu bránit půjde nejlépe poznat z fotografie.
Pošlete sem fotografii a čím bylo měřeno. Taktéž se na foru zaměřte a hledejte témata, kde se toto řeší (do vyhledávače dáte např. název "radaru" jež Vás změřil)

Edit: Pokud měřili měšťáci, musí mít povolení od PČR, že v daném místě mohou měřit.
« Poslední změna: 25 Června 2021, 11:06:45 od Grave »
IP zaznamenána

b

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz ohledně výzvy – má v tomto případě smysl obstruovat
« Odpověď #2 kdy: 26 Června 2021, 00:00:51 »

Díky za reakci, oznamovatel přestupku jsou měšťáci, tak beru že to mám od nich. S tou 70 máte pravdu, je to velká křižovatka, nicméně v reálu je to tak, že pro plynulost na rovince zrychlite a zařadíte se bez omezování ostatních. Kopie fotky, kterou zaslali je hodně tmavá, s nečitelnou značkou - výřez s SPZkou je ale super čitelný. Radar jsem hledal jako první, byl bez obsluhy a narovince, takže tudy asi ne. Díky za jakoukoli radu.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz ohledně výzvy – má v tomto případě smysl obstruovat
« Odpověď #3 kdy: 26 Června 2021, 09:36:53 »

Obstruovat ma smysl temer vzdy.

Zacatkem srpna, nejpozdeji cca 5., poslete udani ridice - at uz Helmuta nebo realneho spolupracujiciho. Prestupejk se stal 13.6., SO musi 60 dni od doby, kdy se o nem dozvedel, hledat skutecneho ridice. Teprve potom muze zahajit SR s provozovatelem. Vasim cilem bude, aby se SO tak dlouho babral s nastrcenym ridicem (at uz Helmutem nebo realnym ridicem) aby do roka od spachani prestupku nestihl zahajit SR s provozovatelem.

Komplikaci pro spolupracujiciho ridice je, ze jde o bodovany prestupek. Proto se v tomto pripade jevi jako lepsi taktika kontaktni Helmut - tomu jsou body celkem fuk.

Konkretni postupy v obou pripadech jsou zde mnohokrat popsany a rozpitvany.
IP zaznamenána

kapo

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz ohledně výzvy – má v tomto případě smysl obstruovat
« Odpověď #4 kdy: 26 Června 2021, 14:38:10 »

Radar bez obsluhy, co se sám postaví k silnici a měšťáci ho hlídají proti zcizení. Stacionární radar tam není, stává tam modrá Fabia s měšťáky.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz ohledně výzvy – má v tomto případě smysl obstruovat
« Odpověď #5 kdy: 27 Června 2021, 22:02:52 »

Pro inspiraci, stejné místo.
IP zaznamenána

b

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz ohledně výzvy – má v tomto případě smysl obstruovat
« Odpověď #6 kdy: 29 Června 2021, 11:04:06 »

Díky všem za informace, takže se do toho pustíme :-) Helmut.

-b
IP zaznamenána