30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h  (Přečteno 15073 krát)

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #45 kdy: 19 Dubna 2022, 12:49:56 »

Děkuji za odpověď. Takže myslíte, že mám zatím počkat, jestli mě rovněž vyrozumí o tom, že předali dál i ono skutečné odvolání? Mám tu už případně připravenou stížnost na toto jednání a zamýšlel jsem, že to odvolání sám pošlu přímo na MD s tím, že MHMP jedná zjevně účelově, protože se asi snaží zatajit skutečné důvody mého odvolání, když jim poslal z nepochopitelných důvodů něco jiného.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #46 kdy: 20 Dubna 2022, 12:50:26 »

Nabízí se dvě cesty - ta první je hodit si nohy na stůl a počkat, jak to dopadne, co tedy k odvolacímu orgánu dopotovalo a co ne (to poznáte podle obsahu rozhodnutí o odvolání) a případně to rozhodnutí o odvolání žalovat, pokud by odvolací orgán rozhodoval jen na základě stížnosti.

Druhá varianta je pragmatičtější, ale zároveň vyžaduje podstatně větší úsilí. SO I měl všechno, co jste mu poslal, postoupit odvolacímu orgánu.1 Pokud tak neučinil (nevyrozuměl vás o postoupení podání) a vy chcete, aby odvolací orgán rozhodoval o celém odvolání (tj. nechcete vady a případně žalovat, preferujete plnohodnotné projednání na první dobrou), tak bych doporučil nejprve nahlédnout do spisu a pokud tam to "pravé" odvolání nebude se připomenout u SO I, například další stížností. Alternativně by to mohlo otevřít cestu k žádosti o ochranu před nečinností (která by měla značný fun-factor). Pokud by vám opravdu záleželo na tom, aby se odvolání dostalo v plném rozsahu k odvolacímu orgánu, tak ho můžete odvolacímu orgánu doručit sám.


1Relativně offtopic, ale mohlo by se to hodit později: Vyjdu z premisy, že "odvolání" je jen jedno. Pokud vzal SO I jako odvolání stížnost a ta nenesla žádné vady podání k tomu, aby mohla být klasifikována jako odvolání, tak už SO I k dalším věcem v odvolacím řízení dle mého názoru není příslušný a všechno, co mu pošlete, by měl postoupit odvolacímu orgánu nikoliv z titulu toho, že odvolání se podává u správního orgánu, který jej vydal, nýbrž postupem dle § 12 správního řádu, protože má povinnost postoupit podání, která nejsou adresovaná jemu, věcně a místně příslušnému správnímu orgánu. Role SO I v řízení o odvolání spočívá primárně v autoremeduře - jakmile to postoupí odvolacímu orgánu, tak jeho role v řízení o odvolání končí a dál už IMO můžeme hovořit o nepříslušnosti. Zde vycházím např. z § 88 odst. 2 správního řádu, který limituje SO I v úkonech, které může provádět výhradně do okamžiku předání spisu.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #47 kdy: 20 Dubna 2022, 13:16:49 »

Dnes jsem doplněné odvolání spolu s vysvětlením celé té situace odvolacímu orgánu zaslal sám. SO I jsem pak zaslal další stížnost s tím, že nechápu jejich počin, když vše potřebné měli k dispozici. Navíc, když mě po doručení odvolání sami vyzvali k jeho doplnění.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #48 kdy: 01 Srpna 2022, 11:40:10 »

Drazí spolubojovníci, dnes mi přišlo rozhodnutí od MD. Řízení se ruší a zastavuje. Magistrát měl oslovit Helmuta, což neudělal. Děkuji všem za pomoc.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #49 kdy: 01 Srpna 2022, 12:31:33 »

Gratulace!

Byl byste tak laskav a vložil sem ono rozhodnutí MD? Ideálně anonymizované tak, aby zůstalo čitelné číslo jednací a spisová značka. Jistě by to pomohlo i ostatním.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #50 kdy: 02 Srpna 2022, 09:28:01 »

Ještě mě napadlo, jako taková třešnička na dortu... Mohl bych teď po MHMP chtít nějakou úhradu nákladů? Třeba proplatit ty doporučené dopisy?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #51 kdy: 03 Srpna 2022, 00:59:19 »

Chtít samozřejmě můžete (chtít můžete i kávu), ale obávám se, že šance na úspěch je téměř nulová.
« Poslední změna: 03 Srpna 2022, 01:01:34 od Číkus »
IP zaznamenána

Cody

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Praha - Brusnický tunel 70km/h prý byla 50km/h
« Odpověď #52 kdy: 15 Listopadu 2023, 11:28:16 »

Dobrý den, je něco nového ohledně Brusnického tunelu? Přišla mi výzva k zaplacení po 2 měsících za 83 km/h. (mám dojem že ani 85km/h dříve nechodilo - obvykle jezdím 80 km/h a to zatím nechodí).

Zajímalo by mne zda aktuálně stále platí ignorace nebo  MHMP již vyvíjí zvýšenou činnost ? Děkuji.
IP zaznamenána