30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Radar/nebo atrapa?  (Přečteno 6153 krát)

Unregistred

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Radar/nebo atrapa?
« kdy: 22 Června 2021, 16:55:21 »

Zdravim ve spolek, ve vedlejsi vesnici nam vyrostlo tohle
https://imgup.cz/image/kN5m
https://imgup.cz/image/kN5U
https://imgup.cz/image/kN5Z

Jedna se o atrapy, nebo funkcni radary ? Mockrat diky ..kazdopadne v zadnem tisku o tom ani zminky.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Radar/nebo atrapa?
« Odpověď #1 kdy: 22 Června 2021, 17:30:25 »

Vážený starosto

Dle 106/1999 Sb. Zákon o svobodném přístupu k informacím žádám o informaci zda....

je to zdarma, maj na to 14 dnů.
IP zaznamenána

Unregistred

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Radar/nebo atrapa?
« Odpověď #2 kdy: 22 Června 2021, 17:33:41 »

Vážený starosto

Dle 106/1999 Sb. Zákon o svobodném přístupu k informacím žádám o informaci zda....

je to zdarma, maj na to 14 dnů.

Diky, ale verim ze se najde nekdo kdo se v tom vyzna a uz podle nejakeho znameni te kamery/radaru vyrkne rozsudek, zda jsou to ostre kousky ci atrapy
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Radar/nebo atrapa?
« Odpověď #3 kdy: 22 Června 2021, 17:51:54 »

No jestli chcete, tak dobra:D Na 99 % je to atrapa. V republice vim snad o jedinem radaru s upozornujici ceduli, ktery zaroven meri.
Ale 100 % jistotu vam da jen postup co popsal kolega.
IP zaznamenána

Unregistred

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Radar/nebo atrapa?
« Odpověď #4 kdy: 22 Června 2021, 18:18:09 »

Diky, no u jednoho cedule je u druheho prave zadna cedule neni.. kazdopadne nekde jsem se docetl ze ostrej se pozna dle nejake rozvodne skrine u spodku sloupu/patky sloupu..tak treba se tu nekdo takovy objevi 🤔 kazdopadne diky
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Radar/nebo atrapa?
« Odpověď #5 kdy: 22 Června 2021, 18:22:58 »

Tak je tam kamera, takže jedině úsekovka - pokud je tam druhá a na zemi jsou značky, tak to skoro určitě měří, ale nemusí z toho chodit pokuty. Vedle 106 může odpověď poskytnout taky rozpočet obce.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Radar/nebo atrapa?
« Odpověď #6 kdy: 22 Června 2021, 18:47:34 »

Jan Novák > Jen hnidopišský detail: Mají na to minimálně 15 dnů :D

Unregistred > tipuju na 99% jen informační tabule. Pokud patříte k části obyvatelstva, která se bojí podat i InfZ, nechť ji podá Helmut a žádá informaci na email.. Ten nástroj je tu v podstatě přesně na to a budete mít jasnou a jistou odpověď.
« Poslední změna: 22 Června 2021, 20:31:57 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Radar/nebo atrapa?
« Odpověď #7 kdy: 22 Června 2021, 20:19:05 »

Vzhledem k tomu, že je to sloupu veřejného osvětlení, tak se dá předpokládat, že je to pouze na baterii, která se při sepnutí v.o. nabíjí. Netuším, jaký příkon by mělo měřící zařízení, ale předpokládám, že by kapacita baterie na celodenní měření nemusela stačit. Je ale možné, že mají po jedné fázi puštěno napětí trvale a tím pádem by měli vyřešené napájení. Pokud mají někde měření rychlosti napájené z veřejného osvětlení, tak si myslím, že nesplňují podmínky na odběr el.energie: Sazba C 62d je speciální sazba pro veřejné osvětlení
Podmínky přiznání sazby: Sazba je určena pro účely osvětlování veřejných prostranství.
a mohlo by to jít využít. Samozřejmě, z přiložených fotek  těžko říct, o co přesně se jedná.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Radar/nebo atrapa?
« Odpověď #8 kdy: 22 Června 2021, 21:58:10 »

Pokud se k tomu zarizeni dokazete dostat blizko a prohlednout ho, pokud to je stanovene meridlo (jehoz vystup lze pouzit pro udeleni sankce), melo by mit nekde vylepenou overovaci nalepku.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Radar/nebo atrapa?
« Odpověď #9 kdy: 22 Června 2021, 22:03:39 »

Uredni znacky byvaji v zakrytovanych castich - uz jen z duvodu povetrnostnich.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Radar/nebo atrapa?
« Odpověď #10 kdy: 22 Června 2021, 22:18:19 »

Nevim jestli muze byt overovaci nalepka uplne schovana, myslel jsem, ze musi byt vylepena viditelne. U nekolika "ostrych" radaru jsem nalepku videl zvenku, vetsinou zezadu. Napr. fotici bedna co byla pred Turnovem.
EDIT: Taky myslim, ze technik, provadejici overeni, nemusi zarizeni nutne otvirat (zaruka, vyhl.50 apod.) a uz vubec ne jen proto, aby tam nalepil nalepku.
« Poslední změna: 22 Června 2021, 23:20:55 od doctor »
IP zaznamenána

Unregistred

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Radar/nebo atrapa?
« Odpověď #11 kdy: 22 Června 2021, 23:04:22 »

Diky diskutujicim, ja si myslel ze existuje jen par druhu tech certifikovanych ktere by mohly eventuelne fotit a posilat dale.. ze uz pri pohledu na tu krabicku by se dalo poznat co je replika ktera slouzi k vyhukani a ktera je tzv ostra
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Radar/nebo atrapa?
« Odpověď #12 kdy: 22 Června 2021, 23:31:15 »

Tak z nocni fotky je videt, ze to evidentne neco dela, kdyz je viditelne IR prisviceni a ta antena tak taky nebude na ozdobu. Jak psal pan IZS, pokud by to bylo usekove mereni, musela by byt opodal podobna kamera a cary na silnici. U nas jsou treba takove podobne vypadajici kamery s krabici a antenou jen pro dohled na nekterych krizovatkach a MP je nahrava. Kdyz se stala na krizovatce nehoda, MP dali na net video z te kamery. Rychlost ale takova kamera samostatne merit nemuze. Muze to byt tedy jen spolecna montaz toho informacniho radaru a kamery, muze to byt i tak, ze pri prekroceni rychlosti kamera posle nekomu fotku (nejspise MP) , ale ta nepujde pouzit pro udeleni pokuty. Treba to pouzivaji jen pro monitorovani, jak rychle se v tom useku bezne jezdi. Pak to vyhodnotej a postavej retardery, jako u nas :-(
EDIT: Co jsem videl usekova mereni, vzdy bylo IR prisvetleni v samostatnem reflektoru vedle kamery, nikdy v krytu u objektivu. Ale to samozrejmne neznamena, ze kdyz jsem to nevidel, ze to neexistuje ;-)
« Poslední změna: 22 Června 2021, 23:36:14 od doctor »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Radar/nebo atrapa?
« Odpověď #13 kdy: 22 Června 2021, 23:46:48 »

No ano, dělá. Poslední dobou se roztrhl pytel s těmito "vylepšenými" tabulemi, které umí číst i SPZ (kterou to často výhružně zobrazuje na displeji) a typ vozidla. Už to tu bylo asi 4x rozebíráno, jednou jsem na to i někomu psal InfZ. Sbírají statistická data, včetně typu vozidla a rychlosti. Může to být užito např. k zvažování výstavby radarů, jak píšete. To samozřejmě vše pouze pokud se jedná o ten typ tabule, který mám na mysli a kterých poslední dobou vídám požehnaně.

Jinak z mojí subjektivní zkušenosti jsou tyto "nové" tabule oproti těm "starým", které byly právě nahrazeny, většinou opravdu velmi přesné a klidně by mohly být užity k zachycování sprdelních deliktů.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Unregistred

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Radar/nebo atrapa?
« Odpověď #14 kdy: 23 Června 2021, 00:03:51 »

Usekove mereni to urcite neni jelikoz nikde neni zasah do asfaltu pod tema kamerama ani na jedne strane dediny.
IP zaznamenána