30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k uhrazení určené částky § 125e odst. 1 zákona č. 361/2000 Sb.,  (Přečteno 5718 krát)

DAN306

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil

Zdravím vás, prosím o radu ohledně výzvy k uhrazení určené částky, která mi přisla dne 4.6.2021, na kterou dne 11.6.2021 magistrát obdržel odpor, který však zamítl a nyní je případ po splatnosti, pro upřesnění přikádam fotodokumentaci, předem diky za rady

https://www.zonerama.com/fizli/Photo/7357289/269448461
https://www.zonerama.com/fizli/Photo/7357289/269448470
https://www.zonerama.com/fizli/Photo/7357289/269448454
« Poslední změna: 21 Června 2021, 07:58:59 od DAN306 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil

Jak vypadal ten "odpor"?

Přebíráte poštu zbytečně brzy, příště nechávejte obsílky na poště uležet do posledního dne úložní lhůty. Čas hraje pro Vás a proti úředním parazitům.

Navrhovaný postup:

1. Co nejdříve napište na úřad něco ve smyslu, že řídila osoba Vám blízká a že odmítáte sdělit její totožnost. Pokud na základě toho předčasně odloží a zahájí správní řízení s provozovatelem, povede to na šach-mat.

2. Cca 26.07.2021 udejte řidiče. Může to být spolupracující existující řidič, Vy sám, Helmut, Deadmut (seřazeno od nejlepšího).

Pozn: Jedná se o Ramer 10T, takže v následném boji je slušná šance rozporovat bezobslužnost měření.
« Poslední změna: 21 Června 2021, 08:42:01 od Číkus »
IP zaznamenána

DAN306

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil

diky, zde foto odporu https://www.zonerama.com/fizli/Photo/7357425/269455414

každopadně hrozí nějaká vyšší sankce za toto laškování s parazity?
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 620
    • Zobrazit profil

Pozor, nedokonalá anomymizace.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil

každopadně hrozí nějaká vyšší sankce za toto laškování s parazity?

Výzva k uhrazení určené částky (nabídka odpustku) většinou požaduje nižší sumu než pak Příkaz či Rozhodnutí, je-li řidič nebo provozovatel uznán vinným. Takže pokud Vám šlo o to "vyřešit to zaplacením" co nejlevněji, bylo vhodné zaplatit na základě té výzvy, místo podávání Odporu, který věru nedával příliš smyslu (pokud tedy nešlo o to správní orgán vhodně zmást).

Panem Číkusem zmíněné postupy naopak zvyšují šanci, že k uznání Pyráta či Provozovatele vinným vůbec nedojde.
IP zaznamenána

DAN306

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil

S tím jsem počítal a taky s tím do toho šel, chtel jsem si to jen upřesnit  :D každopadně máte nekdo zkušenosti s tím, že by se do nekonečna na sebe odvolávaly jednotlivé osoby? Pro příklad: já byc řekl, že jsem to pujčil kamarádovi, ten by řekl, že v té době vozidlo neměl a pujčil jej svému kamarádovi, ten, že dalšímu, atd, atd?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Retezeni osob nefunguje.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

DAN306 > Řetězení povede akorát k tomu, že po tom, co první udaný řidič odmítne, že by řídil, SO se vrhne na provozovatele. Srovnejte si, jestli chcete bojovat a pak se řiďte tím, co napsal Číkus. Mimochodem, o řešení výzev jsou tu toho mraky. Prostudujte sekci výzev a parkování. Jsou tam detailně popsané i postupy.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

DAN306

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky § 125e odst. 1 zákona č. 361/2000 Sb.,
« Odpověď #8 kdy: 12 Července 2021, 22:52:50 »

Ještě jednou vám musím poděkovat, hlavně teda čikusovi, doufám, že se teda neraduju předčasně, ale po odeslání osoby blízké mám více jak dva týdny klid  :D myslíte si že to předčasně odložili? Řeším to hlavně k vůli tomu, že za dva týdny odjíždíme na tři týdny pryč a nevím jak to vyřešit pokud by něco přišlo, máte nějaké nápady?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky § 125e odst. 1 zákona č. 361/2000 Sb.,
« Odpověď #9 kdy: 12 Července 2021, 23:04:57 »

Radovat se bych Vám doporučil až po výročí přestupku. Dva týdny nejsou v rámci této problematiky vůbec nic.

Ad odjezd na tři týdny:
a) zřiďte si datovou schránku
b) mějte někoho spolehlivého, kdo Vám bude kontrolovat poštovní schránku a v ideálním případě bude vybaven i plnou mocí pro vyzvednutí případných zásilek, případě i generální plnou mocí

Na druhou stranu, pokud bude osoba blízká co k čemu, zvládne to udržet v běhu dostatečně dlouho. Tedy pokud tato osoba nejede také pryč. edit: Vy asi myslíte odmítnutí sdělit řidiče s odvoláním na osobu blízkou. Hlavně pak nezapomeňte udat řidiče.
« Poslední změna: 12 Července 2021, 23:14:22 od Číkus »
IP zaznamenána

DAN306

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky § 125e odst. 1 zákona č. 361/2000 Sb.,
« Odpověď #10 kdy: 12 Července 2021, 23:19:24 »

S tou osobou blízkou aby to udržela v běhu, tomu moc nerozumím, ale chápu a asi nejjednodušší způsob je mít někoho kdo mi to bude vyřizovat (pokud nebudu mít datovou schránku) díky za rady
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky § 125e odst. 1 zákona č. 361/2000 Sb.,
« Odpověď #11 kdy: 12 Července 2021, 23:28:28 »

Prostudujte si ve vlastním zájmu sekce výzev a parkování tohoto fóra. Vhodné postupy tam jsou rozebrány xkrát.

Zjevně jste odepřel sdělit totožnost řidiče s odkazem na osobu blízkou. Smyslem takového postupu je zmást orgán k předčasnému zahájení řízení s provozovatelem a nedodržení 60denní lhůty. Na jejím konci je však nyní už jedinou rozumnou cestou (a šancí na výhru) udat spolupracujícího řidiče.

Radovat se skutečně není na místě, protože zatím se nestalo nic, co by hovořilo, že se případ vyvíjí ve Váš prospěch. Všechno důležité vám již uvedl Číkus ve své odpovědi z 21.6.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

DAN306

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil

Zdravím. omlouvám se za možná pro někoho zbytečné otázky, ale bohužel nejsem v tomto směru dostatečně zběhlý. Chci se jen ujistit, přisel mi příkaz, že jsem vinen, mám poslat odpor? Děkuji

přikládam kopii příkazu:
https://www.zonerama.com/fizli/Photo/7535753/278991188
https://www.zonerama.com/fizli/Photo/7535753/278991205
https://www.zonerama.com/fizli/Photo/7535753/278991212
https://www.zonerama.com/fizli/Photo/7535753/278991211
https://www.zonerama.com/fizli/Photo/7535753/278991227

s tim že jsem asi podělal nahlašení řidice, jelikož jsem odjel do zahraničí nenahlasil jsem nikoho, což se obavam, že bude problem :-\
« Poslední změna: 17 Srpna 2021, 11:17:51 od DAN306 »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

Ano, je to zcela zásadní problém. S provozovatelem bylo doručením příkazu zahájení řízení o jeho objektivní odpovědnosti (v místním žargonu sprdel/sprdelní řízení). Z toho jednak není cesty zpět a manévrovací prosto je minimální. Šance na promlčení je taky velmi slabá.

V případě odporu se bude v řízení pokračovat, pokuta se zvedne o 1000 Kč (správní poplatek). Bohužel už sprdelního řízení se nezkoumá zavinění, nebo materiální aspekt přestupku (společenská škodlivost).

Pokud je chcete trochu potrápit a nedat jim to zadarmo, tak doporučuji podat odpor a aspoň si zkusit parazity trochu zabuzerovat. Pokud Vám však jde o výhru, tak tam je šance velmi malá (pro úředníky je řízení v této fázi extrémně jednoduché dotáhnout). Pokud vás netáhne představa zkusit si správní řízení (a) nebo máte hlouběji do kapsy, pak asi nezbývá, než pokutu zaplatit už teď.
« Poslední změna: 17 Srpna 2021, 12:08:54 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

DAN306

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil

Tak jsem to bohužel projel  :( moje chyba, všem moc děkuji za rady, bohužel je toho teď hodně a úplně se mi neprovedlo si na to vyhradit dostatek času 😐můžu tu lůzu na úřadě aspoň nějak jinak naštvat či rozhodit nebo cokoliv jiného? Pokutu jim zaplatím a pak bych jim třeba poslal nějaký pěkný dopis na který jen tak nezapomenou, otázka jak to udělat aby to nebylo nijak trestné či postižitelné 😀

Nebo mě ještě napadlo zkusit to přes splátkový kalendář a v polovině zažádat o odpuštění. Něco málo bych ušetřil a zároveň by s tím měli  práci navíc 😁
« Poslední změna: 17 Srpna 2021, 13:02:06 od DAN306 »
IP zaznamenána