30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Cyklisté na silnicích beztrestně páchají přestupky, za které by řidič okamžitě..  (Přečteno 4651 krát)

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

Desi mne, ze na foru zamerenem na boj se zlovuli uradu, jedna skupina tleska tomu, kdyz urad "zadre" jinou skupinu.

To je presne to, co chteji. At se nenavidime mezi sebou a at navzajem na sebe postvavame urady a bezpecnostni slozky. Oni si pak budou moci hezky v teplicku pit kaficko a vybirat pokuticky.

Přesně. I já nevěřícně zírám, že tu někdo dokáže tleskat zpřísňování předpisů a přát si vyšší tresty pro jiné účastníky silničního provozu než řidiče motorových vozidel, protože jen takový řidič může být pánem silnic asi.
« Poslední změna: 11 Června 2021, 10:24:42 od alo.is »
IP zaznamenána

Viktor Š.

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil

.., protože jen takový řidič může být pánem silnic asi.
Bylo by mi úplně jedno, zda jezdí cyklisté střízliví nebo zlití pod obraz - pokud bych si mohl být jist, že když mi pod vlivem kličkující cyklista vjede před čumák, bude řešení  takové nehody na pět minut a pak už půjde jen o to, jak rychle mi zaplatí rozbitou masku a prasklé sklo.
Jenže mám obavu, že za současného stavu bych se spíš dozvěděl, že opilec na kole je něco, s čím musím normálně počítat, takže jsem měl předpokládat a protože musíme chránit ty slabší, tak za všechno můžu já.   

(Holt protežovaní nebývají příliš oblíbeni v kolektivu, a občas jim někdo nastaví nohu.)
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

Je třeba se nerozčilovat a přizpůsobit se, s rozvojem ebiků a ekoloběžek vystřídají postupně cyklisty na silnicích ebikeři, kteří budou rychlejší, pak budou řidiči aut ti, kdo zdržují provoz.
« Poslední změna: 11 Června 2021, 20:14:35 od alo.is »
IP zaznamenána

jafo

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil

Všechno dříve fungovalo, ale někdo chce, aby bylo zle. Dříve např. před 10 lety také jezili cyklisté a tyhle problémy nebyly. Je to úmyslná sabotáž od těch, co nám vládnou.

Začalo to tím, že je ve měste naprosto bezdůvodně snižována rychlost pro automobily (dříve se mohlo jezdit 90km/h v noci a 60km/h ve dne - dnes už začínají cpát značky 20km/h fórum není aktuální) a silnice se plní umělými překážkami. Když mi kočka skočí na silnici mám vedle betonovou překážku tak nelze ani uhnout.

Ve městech vznikají cyklopruhy po kterých prakticky nikdo nejezdí, ale o to více vzniká kolon aut v ucpaných pruzích.
https://www.autoforum.cz/zajimavosti/autoklub-zaluje-mesto-kvuli-cyklopruhum-nazorne-demonstrovat-absurditu/



Zavedli navíc odstup od cyklisty 1,5m, který nemůže řidič mnohdy ani dodržet na úzkých silnicích a nedá se ani měřit. Nevím, jak se tomu dá bránit. Lidé to musí odmítnout.

Nejprve nalákají cyklisty na silnice a pak začne kasírování a buzerace jako u řidičů aut. Tohle je jen připrava. A pak už se ani nikomu nebude chtít jezdit na kole. Jen budou nová nařízení výrazně horší jak pro řidiče tak i pro cyklisty. Oni totiž nic jiného neumí než dusit a omezovat.
« Poslední změna: 12 Června 2021, 13:16:58 od jafo »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Desi mne, ze na foru zamerenem na boj se zlovuli uradu, jedna skupina tleska tomu, kdyz urad "zadre" jinou skupinu.

To je presne to, co chteji. At se nenavidime mezi sebou a at navzajem na sebe postvavame urady a bezpecnostni slozky. Oni si pak budou moci hezky v teplicku pit kaficko a vybirat pokuticky.

Tady nejde dle mého o to, že "zadřou" jinou skupinu, ale o to, že ji "zadřou" stejně, jako jinou skupinu. Nespravedlivé je obojí, ale srovná se "spravedlnost" mezi řidiči a cyklisty, budou si rovni. A to je i dle mého menší zlo (tedy ne dobře, ale když už...), než stávající stav. A to jsem na kole jezdíval a zase doufám budu.

Někdo tady psal, že tresty je naučí. Nenaučí, já jako řidič vím, co mi hrozí a často stejně na to kašlu. Nicméně když bude ta hrozba u obou skupin (a to včetně chodců na silnici a obecně všech účastníků) stejná, přijde mi to jako menší zlo. Budeme pak všichni "bratři a sestry" s možným zákazem :)

EDIT: Tedy, nejenom bratři a sestry a i ta další pohlaví, nebo co to je, abych byl přesný :-)
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

Je to dost zcestné přání, zpřísníme to cyklistům, aby to měli přísné jako řidiči aut, a kdo bude následovat pak? Chodci? Nechtělo by to také trochu zpřísnit chodcům, např. takový zákaz řízení motorových vozidel za chůzi pod vlivem alkoholu po přechodu pro chodce? Úředníci by to jistě přivítali jak u cyklistů, tak u chodců.
« Poslední změna: 13 Června 2021, 11:03:37 od alo.is »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

To ale mixujete zase více, resp. alespoň já nepsal o přechodu zákazů mezi skupinami. Ja to vnímám tak, že dokud bude cyklista i chodec míň formálně odpovědný za své činy ve stejném prostoru, než je řidič, bude to vždy nevyrovnané. Nemluvě o tom, že tím pak vzniká u cyklistů a chodců jistý pocit "já můžu", resp. "řidič vozidla je většinou ten postižený", tak jim to dává větší volnost a větší pocit "nesmrtelnosti", což je u nich zrovna naopak. A aby se to srovnalo, tak buď se uleví řidičům, nebo přitíží zbytku. A co je větší šance? A taky, když se podívám ještě za to, tak bych si uměl představit, že takové přitížení zbytku, které je pravděpodobnější, než úleva řidičům, by mohlo všechny "spojit" a soustředit energii ne na boj mezi sebou, ale na boj spolu proti těm, co tyhle sr..ky vymýšlí.
« Poslední změna: 13 Června 2021, 13:15:27 od swenak »
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Je to dost zcestné přání, zpřísníme to cyklistům, aby to měli přísné jako řidiči aut, a kdo bude následovat pak? Chodci? Nechtělo by to také trochu zpřísnit chodcům, např. takový zákaz řízení motorových vozidel za chůzi pod vlivem alkoholu po přechodu pro chodce? Úředníci by to jistě přivítali jak u cyklistů, tak u chodců.

Vidíte, já bych  např. zavedl přinejmenším nějaký průkaz cyklisty pro ty, co nikdy nevlastnili ŘP. Tj. "cykloškolu" (teorie a jízda). A nějaké přiměřené povinné ručení. Protože tento typ ocyklenců bohužel často nezná pravidla provozu na silnicích, nezná dopravní značky, atd. To není nic diskriminačního, naopak to pouze narovná nynější nerovný stav. P.S.: jako dítě někdy v 80s jsem to s celou třídou absolvoval, dopravní hřiště, teorie, jízda, pak průkazka :-). Bylo to lepší, než sedět ve škole.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World

Jediný správný řešení je postupná demontáž většiny kravin ve 361/2000 (optimálně ruku v ruce s demontáží stádu jako takovýho), ne rozšiřování na další a další poddaný.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil

Jediný správný řešení je postupná demontáž většiny kravin ve 361/2000 (optimálně ruku v ruce s demontáží stádu jako takovýho), ne rozšiřování na další a další poddaný.

reálně vzato to nehrozí. takže z mého pohledu, byť se mi to příčí, je rozšíření povinností (a trestů) i na cyklouny a chodce. mohlo by to pak dojít do stavu, že se budou holit ovce napříč skupinami a tedy bude méně času na všechny, protože i přes další ouřady se půjde jako obvykle po snadné kořisti
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World

Buď se ti to příčí, a tak to dělat nebudeš, nebo to děláš a potom jenom alibisticky žvaníš.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil

Buď se ti to příčí, a tak to dělat nebudeš, nebo to děláš a potom jenom alibisticky žvaníš.

asi si nerozumíme. příčí se mi postih dalších skupin, rozšiřování přestupků atd, ale nic jiného nenastane (na osekání bezesporu nedojde, takže o tom neuvažuji). proto v tom vidím plus pro sebe, že nebude tolik času orgánů se věnovat mně. to je pragmatismus, nic víc. viz často omýlané a ofic.neexistující black/whitelisty v pze. kdo klade odpor je raději ignorován (moc práce a malá výtěžnost) a kdo platí, ten platí furt. a takto by bylo platících více a na potížisty bude méně času
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil

Bohuzel neni nic snazsiho nez najmout z nasich penez vice uredniku... "i kdyby to zachranilo jenoho opileho cyklistu"
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil

Bohuzel neni nic snazsiho nez najmout z nasich penez vice uredniku... "i kdyby to zachranilo jenoho opileho cyklistu"

máte sice pravdu, ale nebyl bych si tím v praxi tak jistý-však se podívejte na přestupky řidičů, i zde často nestíhají (hlavně velká města) a tedy na potížisty kašlou a holí poslušné ovečky. on i ten nábor nejde jen tak, nejsou lidi a ne každý touží dělat pro obce/stát...on i ten lempl se často zašije za lepší prachy někde v korporátu než na výboře. samozřejmě kdyby přišla velká krize, tak se určité typy nahrnou do státu, ale tomu stejně nezabráníme

beru to pragmaticky-systém ani jeho vývoj neovlivním, tak se snažím využívat všechny jeho slabiny (však oni nedělají nic jiného)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 196
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Co nas asi ceka...
https://www.youtube.com/watch?v=K4d4F_nFc4g
https://www.youtube.com/watch?v=aFpiN-ZJO4A

temer vsechny "krasne veci z US" se tu objevuji cca do 10 let.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin