30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Telefon  (Přečteno 4836 krát)

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
[WIN] Telefon
« kdy: 08 Června 2021, 12:36:16 »

Zdravím,

dnes mi přišlo oznámení o přestupku a světe div se SO jede velmi rychle (termín již příští týden). Oznámení o přestupku + to co sepsala PČR na místě + úřední záznam v příloze.

K tomu úřednímu záznamu... Policista pouze navrhl 200 Kč za přestupek, ale to jsem odmítnul, že nesouhlasím s projednání na místě. Ty kecy, že nebudu na místě nic platit je blbost a i že nevím jak jsem na tom s bodovými přestupky (to právě moc dobře vím, že mám 10 bodů...). Ještě tam zapomněl dopsat, že jsem mu předkládal i dokument, kde jsem měl nascanovaný OP, ŘP a další dokumenty skrz cesty v době covidu mezi hranicemi okresu, to asi nestačí skrz ten řidičák, že?

Druhá věc řízení potřebuji minimálně protáhnout do konce srpna (odečet) a ideálně vyhrát. U SO není doložen videozáznam, že prý údajně vozidlo nemělo. Pozorovací vzdálenost cca 15m - 20m byli kolmě k cestě a jel jsem maximální možnou rychlostí 70 Km/h. V úředním záznamu na místě nenapsal žádné svědky i když tam byli ještě další dva pomáhači, proto je předvolán jako svědek pouze on. Navrhnout další předvolání svědků? Otázky na svědka pomáhače? Omluvit se z prvního termínu (ale asi přijdu o možnost klást policistovi otázky...)?

Díky za info a rad.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Telefon
« Odpověď #1 kdy: 10 Června 2021, 19:31:33 »

Že se nestydíte si za jízdy holit pravou tvář.
IP zaznamenána

Halford

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Telefon
« Odpověď #2 kdy: 10 Června 2021, 23:30:40 »

Osobně bych kouřil elektronickou cigaretu, ta má displej a dělá se v mnoha variantách a barvičkách.  ;)
https://www.ejuice.cz/elektronicka-cigareta-smoant-knight-80w-pod-kit-ss-22037
https://www.ejuice.cz/elektronicky-grip-geekvape-aegis-x-mod-stealth-bla-21377
« Poslední změna: 10 Června 2021, 23:33:41 od Halford »
IP zaznamenána

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Telefon
« Odpověď #3 kdy: 14 Června 2021, 07:32:29 »

jo to mě nenapadlo. Díky za jízdy jsem kouřil :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Telefon
« Odpověď #4 kdy: 14 Června 2021, 12:18:23 »

No držím palce aby to vyšlo ale nejspíše to označí za účelové tvrzení.
Proboha proč jste jim vykládal něco o bodovém kontě ??? Do SŘ to dáváme přece proto, že se přestupek nestal.
Takhle to celé vypadá divně.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Telefon
« Odpověď #5 kdy: 14 Června 2021, 12:36:25 »

Na druhou stranu, vozit sebou onen holící strojek, nebo elektronickou cigaretu a přímo na místě hlasitě tvrdit, že jsem si holil tvář (ideálně si to i natočit na telefon), by poslalo do háje veškerou argumentaci ohledně účelového tvrzení do pekla.. ne snad? Vlastně by to mohla být cesta, jak legálně telefonovat za volantem :D (ne, že bych toho byl nějaký fanoušek)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Telefon
« Odpověď #6 kdy: 14 Června 2021, 13:05:13 »

No držím palce aby to vyšlo ale nejspíše to označí za účelové tvrzení.
Proboha proč jste jim vykládal něco o bodovém kontě ??? Do SŘ to dáváme přece proto, že se přestupek nestal.
Takhle to celé vypadá divně.

No právě že jsem mu nic neříkal. Že jsem telefon neměl a nesouhlasím s projednání na místě a chci do SO. Nic víc tam nepadlo a určitě jsme se o bodech nebavili, protože vím jak na tom jsem.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Telefon
« Odpověď #7 kdy: 14 Června 2021, 23:33:26 »

Ale základní poučku pro styk s Kocourkovskými dráby a ouřady jste porušil a nenahrával jste si to - že. Je to velká škoda, protože mít to nahrané a pokud možno tajně a pak ho konfrontovat s tou lží co napsal do oznámení by bylo velmi zajímavé.
IP zaznamenána

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Telefon
« Odpověď #8 kdy: 15 Června 2021, 08:52:26 »

Ale základní poučku pro styk s Kocourkovskými dráby a ouřady jste porušil a nenahrával jste si to - že. Je to velká škoda, protože mít to nahrané a pokud možno tajně a pak ho konfrontovat s tou lží co napsal do oznámení by bylo velmi zajímavé.

Jo to mate pravdu to mě nenapadlo... Příště no.
IP zaznamenána

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Telefon
« Odpověď #9 kdy: 16 Července 2021, 09:20:56 »

Borci tak to nedošlo k elektronické cigaretě :D Po tom co policista vypověděl, že "Pokud jsem uvedl do úředního záznamu, že obviněný držel mobilní přístroj a nepředložil ŘP, tak tomu tak bylo" Dále uvedl, že pravidelně tam provádí hlídku po každé v jiném složení s kolegy. A na konkrétní věci si již nepamatuje (jestli v době zaznamenání přestupku byl ve vozidle nebo ne apod... ) a to že neuvedl žádné svědky, tak tím svědkem byl jen on sám.

Takže SO řízení zastavil, protože jasně neprokázal vinu   :)
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Telefon
« Odpověď #10 kdy: 16 Července 2021, 09:56:23 »

Poprosím pana Karla o zaslání odkazu na neanonymizovanou kompletní verzi Usnesení (stačí mi jen údaje, které identifikují úřad a spis). Do PM, tedy pokud nejste proti. Děkuji předem za ochotu.
Řeším nyní něco podobného a shromažďuji podklady mimo jiné do bodu "Zásada předvídatelnosti - legitimního očekávání ", více například zde:

https://www.fulsoft.cz/33/zasada-predvidatelnosti-legitimniho-ocekavani-uniqueidmRRWSbk196FNf8-jVUh4EojYjQNEhXMO-LouymrC5oA/
IP zaznamenána