30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákaz vycházení  (Přečteno 3391 krát)

speedas58

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Zákaz vycházení
« kdy: 08 Června 2021, 00:46:54 »

Zdravím, poslední den platnosti Usnesení vlády ČR č. 299 jsem byl zastaven a ztotožněn hlídkou PČR někdy okolo půlnoci jako řidič. S policistou jsem převážně nekomunikoval, na otázku kam jedu jsem opakovaně odpovídal, že domů. Na otázku odkud jsem mu odpověděl, že se k tomuto nebudu vyjadřovat.

Časová osa:
  • 11.04.2021 - údajné spáchání přestupku
  • 29.04.2021 - doručen příkaz
  • 03.05.2021 - podán odpor
  • 28.05.2021 - doručeno předvolání k ústnímu jednání

Po doručení předvolání jsem byl nahlížet do spisu a opatřil jsem si jeho kopii. V příloze je příkaz, úřední záznam a oznámení přestupku. Ve spisu se dále nacházejí předvolání mé osoby a policistů jako svědků (nepřipadají mi důležité, tak je nepřikládám).

Co se týká zvýrazněných části v úředním záznamu:
  • nebyl jsem poučen absolutně o ničem
  • neuvedl jsem, že o zakázaném vycházení nic nevím, sdělil jsem jim, že nevím o tom, že bych zmíněný zákaz porušoval

K ústnímu jednání jsem předvolán na stejnou dobu jako policisté. Mám tyto skutečnosti z úředního záznamu (případně z jejich svědecké výpovědi) nějak rozporovat nebo zůstat pasivní?

Také bych ocenil radu, co správnímu orgánu sdělit, když bude požadovat vysvětlení ode mne. Odepřít kompletně nebo jen zopakovat to, co jsem tenkrát na místě řekl policistům a dál nevypovídat?

IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vycházení
« Odpověď #1 kdy: 08 Června 2021, 01:02:53 »

Máte audiozáznam z policejní kontroly, který by vylučoval lži z úředního záznamu? Pokud ne, obávám se, že namítání absence poučení a dalších věcí bude bezpředmětné, protože policisté si samozřejmě dosvědčí svoji verzi.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vycházení
« Odpověď #2 kdy: 08 Června 2021, 01:21:28 »

Orgán v ruce nemá zhola nic. Tohle byl patrně jeden z přestupků, kde jste si mohl přilepšit vyplněním vyjádření k oznámení o přestupku tím, že se vracíte domů, úřad by pak možná ani nezahájil. Ale současnou pozici to ani nijak neztěžuje; já si pohrával ohledně cest autem s variantou, zda se vůbec jedná o volný pohyb v režimu daných opatření.

Pro vás nejjednodušší je nikam nechodit, písemně se vyjádřit buďto v tom smyslu, že jste se vracel domů a požíval tedy konkrétní výjimky z usnesení, případně by mělo postačovat i obecné vyjádření, že jste pobýval venku v souladu s výjimkou a tím to bude game over, úřad nese důkazní břemeno ohledně skutkového stavu a to se v tomto případě nijak neobrací.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vycházení
« Odpověď #3 kdy: 08 Června 2021, 01:44:21 »

Z policejni zpravy vyplyva>
sdelil, ze vraci domu... a kolem nich projizdel opakovane...
« Poslední změna: 08 Června 2021, 06:51:45 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vycházení
« Odpověď #4 kdy: 08 Června 2021, 09:49:22 »

Máte audiozáznam z policejní kontroly...

Videozáznam by měli mít policisté - tvrdí, že průběh kontroly byl nahráván.
IP zaznamenána

speedas58

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vycházení
« Odpověď #5 kdy: 08 Června 2021, 13:32:35 »

Máte audiozáznam z policejní kontroly, který by vylučoval lži z úředního záznamu? Pokud ne, obávám se, že namítání absence poučení a dalších věcí bude bezpředmětné, protože policisté si samozřejmě dosvědčí svoji verzi.
Mám zaznamenanou pouze část, takže se určitě shodnou na tom, že mě poučili předtím, než jsem začal nahrávat. Na druhou stranu, jak píše pk202, záznam by měli mít oni. Ovšem nedivil bych se, kdyby se náhodou někam ztratil.

Z policejni zpravy vyplyva>
sdelil, ze vraci domu... a kolem nich projizdel opakovane...
Je to nějaký zásadní problém? Vozidlo rozhodně ztratili z dohledu a řidiče neztotožnili, tak kde berou tu jistotu?

Pro vás nejjednodušší je nikam nechodit, písemně se vyjádřit buďto v tom smyslu, že jste se vracel domů a požíval tedy konkrétní výjimky z usnesení, případně by mělo postačovat i obecné vyjádření, že jste pobýval venku v souladu s výjimkou a tím to bude game over, úřad nese důkazní břemeno ohledně skutkového stavu a to se v tomto případě nijak neobrací.
Takže po tom, co se písemně vyjádřím odpadá nutnost dostavit se k ústnímu jednání? Nemusím se ani omlouvat, případně jim sdělovat, že nemám v plánu se dostavit?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vycházení
« Odpověď #6 kdy: 08 Června 2021, 14:03:28 »

Ad 1) - uvažujete správně, otázka je, zda se toho záznamu domáhat, pokud nebude ve spisu. Teoreticky by mohl napáchat více škody než užitku, vy se bez něj obejdete.

Ad 2) - zásadní problém to není, co je v protokolu nemůžete ovlivnit a subjektivní výklad policajtů nestačí. Svědecká výpověď nařízena není, takže se ani nesnaží (zatím) na tom nějak stavět.

Ad 3) - tohle je celkem základní znalost, jestli vás zajímá víc, zkuste pohledat v rámci fóra. Ve zkratce vám nehrozí vůbec nic a omlouvat se nemusíte, ani pokud byste se nevyjádřil písemně. Možnost vyjádřit se písemně máte vždy, více k tomu netřeba.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vycházení
« Odpověď #7 kdy: 08 Června 2021, 19:52:37 »

Těch možností je více. Také mohl být pan speedas58 po hádce manželkou/přítelkyní vyhnán z bytu a v tu dobu bydlel v autě. Takže vlastně domov neopustil. Naštěstí se pak usmířili a už zase bydlí "doma".
IP zaznamenána

speedas58

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vycházení
« Odpověď #8 kdy: 08 Června 2021, 23:59:51 »

Těch možností je více. Také mohl být pan speedas58 po hádce manželkou/přítelkyní vyhnán z bytu a v tu dobu bydlel v autě. Takže vlastně domov neopustil. Naštěstí se pak usmířili a už zase bydlí "doma".
Kéž byste byl můj zmocněnec :D Každopádně se zatím budu držet při zemi a vyjádřím se ve stylu, že jsem užíval výjimky  x) blabla... a uvidím jak to dopadne.

Každopádně všem děkuju za odpovědi a rady a uvidíme, jak se s tím správní orgán popere.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vycházení
« Odpověď #9 kdy: 09 Června 2021, 00:07:56 »

Já bych byl na Vašem místě zdrženlivější a raději se vyjádřil ve smyslu, že nebylo prokázáno, že jste neužíval výjimky, nebo ještě lépe, že nebylo prokázáno, že byste se měl dopustit onoho přestupku.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vycházení
« Odpověď #10 kdy: 02 Srpna 2023, 19:00:38 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána