30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jizda bez mýtne krabice  (Přečteno 1476 krát)

winner820614

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Jizda bez mýtne krabice
« kdy: 03 Srpna 2023, 08:53:21 »

Zdravím , mám dotaz . Něco jsem zvrtal . Jel jsem nákladním vozidlem nad 3.5tuny ( nejsem řidič , neseděl jsem ve velkém cca 10 let , ale veškeré potřebné doklady k řízení si udržuji ) , použil jsem vozidlo , které není vybaveno mýtnou krabicí a omylem jsem najel na zpoplatněný úsek  . Jakmile jsem si to uvědomil hned jsem sjel . Jel jsem v tomto useku cca 1km  . Mýtnou bránu jsem neviděl a nikdo mne nezastavil . Mohu něco čekat ? Vím že 2-3 roky nazpět se měnila technologie a způsob výběru mýta . Jak to funguje nyní nevím . Děkuji za všechny rady .
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Jizda bez mýtne krabice
« Odpověď #1 kdy: 03 Srpna 2023, 09:03:22 »

Pokud opravdu nedošlo k identifikaci vozidla kamerama ve zpoplatněném úseku, tak se nestane nic, satelit SPZ nerozluští.

V opačném případě může přijít něco provozovateli (řidiče neznají) vozidla, takže tam pouvažujte, jaké máte vztahy.
IP zaznamenána

AlBunda

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Jizda bez mýtne krabice
« Odpověď #2 kdy: 03 Srpna 2023, 09:06:19 »

Pokud víte, že jste neprojel žádnou mytnou branou není co řešit.Zkuste si trasu projet v mapy.cz, googlestreet view nebo fyzicky jestli tam opravdu žádná mýtná brána není (sloup s kamerou)

IP zaznamenána

winner820614

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Jizda bez mýtne krabice
« Odpověď #3 kdy: 03 Srpna 2023, 09:24:17 »

Děkuji . Koukal jsem na Mapy.cz a skutečně žádná kamera není vidět . Je to úsek mezi PZ Hrabová (exit 40) a odbočka na Klimkovice (exit 39 )  dálnice D56 . Jediná značka která tam byla je Dálnice "bez známky " . Jenže mýto se na to pokud vím nevztahuje a na svém osobáku dálniční známku mám . Provozovatel nákladního vozidla je můj zaměstnavatel , kde jsem ale zaměstnán jako THP . Jízdu jsem podniknul s vědomím zaměstnavatele .
IP zaznamenána

sUzivatel

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Jizda bez mýtne krabice
« Odpověď #4 kdy: 03 Srpna 2023, 14:15:48 »

Zdravím. Potkal jste (vybavíte si, zda jste potkal) vozidlo Celní správy ? Pokud ano, pravděpodobně bývá vybaveno technologií pro evidenci tzv. hopperů a můžete očekávat kontakt.
Pokud "něco" přijde, ozvěte se.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Jizda bez mýtne krabice
« Odpověď #5 kdy: 03 Srpna 2023, 14:34:36 »

Nekolikrat sem projel s tesne vyprselou DZ(1h-7d) nic nedorazilo, ale DZ byla pri jizde okamzite zplacena.
Tak tam bud maji najeke interni pravidlo neprudime, nebo to nesnima - coz je s podivem bylo to z brna do vyskova OS.
« Poslední změna: 03 Srpna 2023, 17:29:19 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Jizda bez mýtne krabice
« Odpověď #6 kdy: 03 Srpna 2023, 15:36:17 »

Tak neplatnou/neexistující DZ snad není třeba vůbec řěšit, pokud nezastaví.
IP zaznamenána

winner820614

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Jizda bez mýtne krabice
« Odpověď #7 kdy: 03 Srpna 2023, 20:27:57 »

Zdravím. Potkal jste (vybavíte si, zda jste potkal) vozidlo Celní správy ? Pokud ano, pravděpodobně bývá vybaveno technologií pro evidenci tzv. hopperů a můžete očekávat kontakt.
Pokud "něco" přijde, ozvěte se.

Stoprocentně jsem žádnou Celní správu nepotkal . Na dálnici jsem byl všehovšudy 2 minuty a 1 km (přikládám obrázek , jel jsem z ulice Mostní na ulici prodlouženou ) .  Jak jsem psal výše , po letech jsem sedl na velký vůz a staral se hlavně jak se udržet na cestě a vůbec mi nedošlo , že osobákem tam jezdím několikrát denně a s velkým jsem to měl vzít přes průmyslovou zónu . A když něco dojde ,tak zde určitě napíšu.  Zatím děkuji


IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Jizda bez mýtne krabice
« Odpověď #8 kdy: 03 Srpna 2023, 21:39:54 »

A i kdyby potkal celníky nebo ho brána vzala. Přestupek dle 13/1997 snad nelze řěšit sprdelně provozovatele. Nebo mi něco uniká?
IP zaznamenána