30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Sprdel na zeleni  (Přečteno 7260 krát)

marekdiamo

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
[WIN] Sprdel na zeleni
« kdy: 06 Června 2021, 17:42:31 »

Zdravím,

na následující místě:
https://www.google.com/maps/@49.8267867,18.2662379,3a,75y,293.7h,86.6t/data=!3m7!1e1!3m5!1sSzWBLJuJjacuDYtlfftpug!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3DSzWBLJuJjacuDYtlfftpug%26cb_client%3Dsearch.revgeo_and_fetch.gps%26w%3D96%26h%3D64%26yaw%3D242.57869%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i16384!8i8192

se dalo roky parkovat bez problému, měšťáci okolo pouze chodili a říkali, že to tam řešit nemůžou. V katastru je to místo evidované jako veřejná zeleň:

https://vdp.cuzk.cz/vdp/ruian/parcely/612700807

Nicméně nedávno mi přišla 4x výzva za parkování na 500 Kč, to bylo ignorováno, řidič neudán. Tento týden přišla příkazem sleva ve společném řízení na 1x 2000 Kč s tím, že se teda jedná o parkování v zóně s dopravním omezením.

Chci se zeptat, odvolat se (a řešit, že šlo o zeleň a tudíž by to na nekomunikaci nemělo jít sprdelizovat) nebo to radši zaplatit a mít klid? Jaká je šance na výhru?

Díky.

Btw. jsem tu nováček, ale jestli mi dokážete poradit při kočkování, pořád to bude levnější a zajímavější než platit 12000 ročně městu za zónu.
« Poslední změna: 06 Června 2021, 17:58:18 od marekdiamo »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel na zeleni
« Odpověď #1 kdy: 06 Června 2021, 18:19:58 »

Pár poznámek:

- Byla chyba ignorovat sprdelní výzvy a neudat řidiče.

- Nelze do té zóny vjet  někudy, kde není osazena příslušná značka?

- Není důležité, co je v katastru, zásadní je, co je v pasportu komunikací.

- Já bych určitě doporučil podat odpor (nikoli odvolání) a bojovat. I pokud to prohrajete, bude Vás to stát maximálně 1000 Kč navíc (správní poplatek), pokuta už se navýšit nemůže, není to za body ani za zákaz řízení. Naopak získáte zkušenosti s vedením správního řízení, což se bude hodit, až o něco půjde (třeba o papíry). No a samozřejmě můžete také vyhrát.

- Kdy se měly stát přestupky, kdy přišly výzvy, kdy přišel příkaz?
IP zaznamenána

marekdiamo

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel na zeleni
« Odpověď #2 kdy: 06 Června 2021, 21:35:29 »

Díky za rychlou reakci.

Citace
- Byla chyba ignorovat sprdelní výzvy a neudat řidiče.

Tak pro příště budu vědět, koho bych měl tedy příště udat?

Citace
- Nelze do té zóny vjet  někudy, kde není osazena příslušná značka?

Zóna je poměrně rozsáhlá, takže přes jakýkoliv soukromý pozemek, normálně jsou ale všechny uzavřené alespoň závorou/vratama. Našel jsem asi 3 možnosti, všude je situace stejná – na jednom konci vrata, dvůr mimo zónu a na druhém konci vjezd do zóny bez značky.

Případně pokud je reálné třeba tady tu značku "objet" vlevo k té šedé budově (tam je parkoviště a zóna tam ani dle mapy není) a pak do zóny zase přijet jednou z cestiček za značkou: https://www.google.com/maps/@49.8265486,18.2784157,3a,75y,217.71h,88.56t/data=!3m6!1e1!3m4!1s78EfW79X93gJB5PVtteq6g!2e0!7i16384!8i8192

Otázka je ale, jestli by tyhle "kličky" byly k něčemu...

Citace
- Není důležité, co je v katastru, zásadní je, co je v pasportu komunikací.

To jsem se bohužel dozvěděl až dnes, na netu ale žádný pasport nemají, zkusit se třeba zeptat dle 106? Nějak takhle? https://moap.ostrava.cz/cs/radnice/povinne-zverejnovane-informace/povinne-zverejnovane-informace/i.-povinne-zverejnovane-informace-organu-verejne-spravy/18.-odpovedi-na-zadosti-o-informace-podle-zakona-c.-106-1999-sb/poskytnute-informace-2017/09_OIMH.pdf

Citace
- Já bych určitě doporučil podat odpor (nikoli odvolání) a bojovat. I pokud to prohrajete, bude Vás to stát maximálně 1000 Kč navíc (správní poplatek), pokuta už se navýšit nemůže, není to za body ani za zákaz řízení. Naopak získáte zkušenosti s vedením správního řízení, což se bude hodit, až o něco půjde (třeba o papíry). No a samozřejmě můžete také vyhrát.

Ok, díky, zkusím. Klasicky jen prázdné bez důvodu?

Citace
- Kdy se měly stát přestupky, kdy přišly výzvy, kdy přišel příkaz?

Přestupky: 14.1.2021, 3.2.2021, 10.2.2021, 24.2.2021 (bude-li třeba nahraju celý 7 stránkový dokument i s daty)
Výzvy: všechny naráz asi 30.3.2021 (bohužel u nás na "vesnici" přebere doporučený dopis i soused, takže hned v 1. den lhůty)
Příkaz: asi 3.6.2021 (stejná situace jako u výzvy)
« Poslední změna: 06 Června 2021, 23:29:55 od marekdiamo »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel na zeleni
« Odpověď #3 kdy: 06 Června 2021, 21:51:28 »

Citace
Ok, díky, zkusím. Klasicky jen prázdné bez důvodu?
Odpor určitě, argumentovat v něm je zbytečné.
Citace
Tak pro příště budu vědět, koho bych měl tedy příště udat?
U banalit typu parkování ideálně spolupracujícího řidiče. Je lepší, když jsou řidič a provozovatel 2 rozdílné osoby, ale není to vyloženě nezbytné.
Citace
To jsem se bohužel dozvěděl až dnes, na netu ale žádný pasport nemají, zkusit se třeba zeptat dle 106? Nějak takhle?
Ano, InfZ je ideální nástroj na získávání informací z pasportu.
Citace
Výzvy: všechny naráz asi 30.3.2021 (bohužel u nás na "vesnici" přebere doporučený dopis i soused, takže hned v 1. den lhůty)
Pokud to přebral soused a nebo někdo jiný, než ten, komu to náleželo do rukou NEBO nebylo doručováno ve smyslu správního řádu (tzn. "proti" občance), pak by na tom možná i šel vyhrát celý případ.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

marekdiamo

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel na zeleni
« Odpověď #4 kdy: 06 Června 2021, 23:43:59 »

Žádost o informace z pasportu dle InfZ podána.

johncreek: přebral to většinou někdo z rodiny, plnou moc jsem ale nikomu nedal, jak ale na tom postavit obhajobu? Na doručence bude nejspíš moje jméno a cizí podpis.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel na zeleni
« Odpověď #5 kdy: 06 Června 2021, 23:51:58 »

Tak to máte vyhráno, přečtěte si pro inspiraci třeba tohle téma.
IP zaznamenána

marekdiamo

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel na zeleni
« Odpověď #6 kdy: 15 Června 2021, 10:39:05 »

Přišel výpis z pasportu. Příkládám v příloze. Na mapě jsem vyznačil červeným křížkem přibližnou lokaci stání.

Hádám správně, že se tedy jedná o zábor veřejného prostranství a tudíž nelze SprDel uplatit?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel na zeleni
« Odpověď #7 kdy: 15 Června 2021, 11:11:19 »

Trochu se obávám, že před tiskem mapy nebyly správně zvoleny vrstvy k zobrazení. Vůbec tam není komunikační zeleň.

Ale to je v tuto chvíli stejně irelevantní. Byl Vám doručen příkaz, ale nikoli sprdelní výzvy, to je pro parazita šach-mat.

Byl včas podán odpor?
IP zaznamenána

marekdiamo

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel na zeleni
« Odpověď #8 kdy: 15 Června 2021, 11:16:48 »

Trochu se obávám, že před tiskem mapy nebyly správně zvoleny vrstvy k zobrazení. Vůbec tam není komunikační zeleň.

V odpovědi jsem dostal ještě "Zajišťujeme pouze evidenci místních komunikací a to prostřednictvím pasportu místních komunikací.", ale je pravda, že jsem se ptal na komunikace, nikoliv komunikační zeleň.

Byl včas podán odpor?

Ano.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel na zeleni
« Odpověď #9 kdy: 15 Června 2021, 11:17:09 »

marekdiamo > To máte dobrý, že vám alespoň poslali mapu :D Já si ji explicitně nevyžádal, ptal jsem se, co tam dle pasportu komunikací je a bylo mi řečeno, že tam není nic :D resp. že tam není komunikace. Z toho jsem tak trochu vydedukoval, že když tam není komunikace, pak je ZPPK ze hry.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel na zeleni
« Odpověď #10 kdy: 15 Června 2021, 11:23:05 »

Doručením příkazu bylo zahájeno správní řízení, takže nyní můžete nahlédnout do spisu. Tam objevíte sprdelní výzvy a z doručenek zjistíte, že je převzal někdo jiný. Pozor, nahlédnutím do spisu Vám budou tyto sprdelní výzvy doručeny, proto pak nezapomeňte udat řidiče.

Správní řízení s provozovatelem (s Vámi) bylo zahájeno protiprávně, neboť úřad předtím nedoručil sprdelní výzvy. Správní řízení tak bude muset být zastaveno.

Na udaného řidiče už ale úřad také nemůže, neboť bylo zahájeno správní řízení s provozovatelem.

Šach-mat.
IP zaznamenána

marekdiamo

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel na zeleni
« Odpověď #11 kdy: 12 Září 2021, 00:07:56 »

V mezičase doručeno pár dalších výzev, ale že by mi to jednou dali i zdarma jsem nečekal...

Nějaký tip jak za tohle úřad potrestat?
« Poslední změna: 12 Září 2021, 00:12:43 od marekdiamo »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel na zeleni
« Odpověď #12 kdy: 12 Září 2021, 00:45:41 »

Založte si s touto výzvou "zdarma" nové vlákno, protože určitě budou mít místní hardcore členi nápady, jak s tím naložit. Ale nemá smysl s tím znepřehledňovat toto vlákno, které je věnované jinému a probíhajícímu případu ;)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

marekdiamo

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel na zeleni
« Odpověď #13 kdy: 12 Září 2021, 01:57:50 »

Založte si s touto výzvou "zdarma" nové vlákno, protože určitě budou mít místní hardcore členi nápady, jak s tím naložit. Ale nemá smysl s tím znepřehledňovat toto vlákno, které je věnované jinému a probíhajícímu případu ;)

Příběh přesunut tedy do nového vlákna.
IP zaznamenána

marekdiamo

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel na zeleni
« Odpověď #14 kdy: 10 Srpna 2022, 11:32:31 »

Mám pár novinek k případu, mohu před jejich zveřejněním z taktických důvodů poprosit o přesun téma mimo veřejnost? Děkuji.
IP zaznamenána