30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: MP nabourala zaparkované auto  (Přečteno 2404 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 908
    • Zobrazit profil
MP nabourala zaparkované auto
« kdy: 04 Června 2021, 07:52:16 »

Ráno telefon od MP, že mne kontaktují jako provozovatele, že došlo k nabourání zaparkovaného firemního auta.
A že to nabourala hlídka MP  >:( 

Očividně jim patří do rukou jen šlapací tříkolky nebo koňský povoz, kde 1 kůň bude mít vyšší IQ než 2 opičky.
Nabořit zaparkované auto na vyvýšeném parkovacím místě v jednosměrné ulici...
Kolega jak tam přišel, tak mi volal, že je zajímalo jestli je auto havarijně pojištěné !!!???

Nějaký tip na co si dát pozor,aby to nakonec neobrátili proti mne, že třeba to auto zničeho nic vyjelo a pak zase zajelo zpět?
:-)))


OT: jsem nevěděl, že Ochcávky mají blatníky ze stejnýho materiálu jako jsou plechovky na pepsi colu.
« Poslední změna: 04 Června 2021, 07:55:13 od sennheiser »
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:MP nabourala zaparkované auto
« Odpověď #1 kdy: 04 Června 2021, 08:08:12 »

Byla u toho PCR? Pokud ne, predpokladam, ze se vyplnil standardni propisovaci zaznam o nehode a original doruci poskozeny - vy - pojistovne vinika. V nem by melo byt popsano co a jak se stalo.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 908
    • Zobrazit profil
Re:MP nabourala zaparkované auto
« Odpověď #2 kdy: 04 Června 2021, 09:56:27 »

PCR u toho nebyla.. Byla tam nějaká vnitřní inspekce MP či co.. Odpoledne budu mít od kolegy ten zápis, tak uvidím.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:MP nabourala zaparkované auto
« Odpověď #3 kdy: 04 Června 2021, 10:39:33 »

Dejte jim to pořádně sežrat!

Auto havarijní pojištění nemá a v důsledku zdržení došlo k velkým škodám na zisku.

Městapák k nehodě nepřivolal policii a od nehody ujel?
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:MP nabourala zaparkované auto
« Odpověď #4 kdy: 04 Června 2021, 12:31:40 »

A neměli by městapáci automaticky volat PČRku? Vozidlo není jeho a vznikla tak škoda třetí straně.  ?

Edit: Kudy to jel, že to takhle odřel. To určitě předjížděl cyklistu a držel si odstup 1,5 m?
« Poslední změna: 04 Června 2021, 12:34:24 od Grave »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:MP nabourala zaparkované auto
« Odpověď #5 kdy: 04 Června 2021, 13:20:09 »

Poškozené vozidlo bylo zaparkováno správně, nemělo v okamžiku nehody řidiče, který "by měl účast na dopravní nehodě"  - takže platí povinnost dle odst. (5) § 47 Siln.zák.
Kdo jako bude šetřit příčinu, případné porušení povinností řidiče, alkohol atd.? To jako samotné městské opice.
Sežrat bych jim to nechal také - a klidně bych tam to podezření z jízdy pod vlivem uvedl, protože střízlivému člověku se tohle nemůže podařit.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:MP nabourala zaparkované auto
« Odpověď #6 kdy: 04 Června 2021, 18:00:34 »

Začal bych dotazem na MP, jak vlastně zjistili provozovatele a kontakt na něj. Jsou v zásadě 3 možnosti

- buď už ho znali "z úřední činnosti", tedy měli ho v nějaké své lokální databázi/evidenci - pak je otázka, k čemu takové údaje shromažďují a zda je to v souladu s GDPR

- nebo si údaje vylustrovali v registru, protože můžou (§ 5(4)(a) zákona 56/2001 Sb.), pak to ale bylo jednoznačně překročení pravomoci

- nebo si je zjistili jako běžný smrtelník postupem podle § 5(7) - pak je to v pořádku, ale pořád porušili povinnost zavolat PČR
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 908
    • Zobrazit profil
Re:MP nabourala zaparkované auto
« Odpověď #7 kdy: 04 Června 2021, 19:57:28 »

tak mi kolega předal info a dokument o nehodě .. Bohužel i když několikrát poučován jak se chovat při jednání s MP, tak je to marný, je to marný, je to marný.

1. Vozidlo B nemělo v době střetu řidiče ( otázka je, jak se správně ten formulář vypisuje- kolonka řidič vozidla B)
2. Okolnosti nehody : A jelo souběžně v jiném jízdním pruhu ... nejelo - nemohlo jet souběžně ,když B stálo.
                             chápu,ale že tam není na to varianta..,ale já bych u této varianty škrtl " souběžně v jiném jízdím pruhu"
                             dle návodu (nehodící se škrtněte) a zůstalo by tam jen, že vozidlo A jelo.

No a MP měli strach s jejich autem jet, že je možná poškozená náprava a že si zavolají odtah. Tak se ptali kolegy zda potřebuje s vozidlem odjet ( jelikož ho blokují) a on jim řekl, že ne, že pojede tramvají, protože by se nedostal včas
na zahájení akce, co měl dnes na starosti.  :-\  :(  >:(  ( ano, vím, že zde měla nastat varianta taxi služby nebo dovoz auta na zapůjčení s řádnou express přirážkou. Ale prý mu těch kluků bylo líto ... ( hromada neslušných slov)

A na dotaz jak se to stalo prý neodpověděli.. jen že jeli a najednou narazili do auta.  Byl tam borec z MP co má na starosti
nehody opiček. Takže kolega neví, co s nimi řešil předtím, než přišel ( jestli řidič dýchal , kontrola na drogy atd)

Jeho názor je, že koukali po holkách, co tam chodí na zastávku trolejbusu- možná je zaujala nějaká minisukně z podhledu a chtěl se podívat víc zespodu a tak najel až do auta :-)

to hh: velice trefné, díky za nasměrování.
Ráno, jak volala bába z MP, tak mě řekla, že mne vyhledali v registru vozidel jako provozovatele a tak mne kontaktují ( dokonce na mobil, který na žádný státní papír neuvádím) Jedině, že by ho vygooglili podle jména ( ale to neodpovída IQ MP)
Je to opravdu tak, že oni můžou hledat v registru provozovatele jen pokud pátrají po vozidle co spáchalo přestupek ( ty vozidla si dovolují páchat přestupky, to od nich není vůbec hezké)
Toto vozidlo ( a ani řidič) žádný nespáchalo, takže sorry - na údaje nemáte nárok.
Varianta 3 to být nemohla, jelikož v 6 hodin ráno, žádný úřad nefunguje, aby podal tuto informaci.

Poslal bych jednak  stížnost, že překročili pravomoc a lustrovali protizákonně bez součinnosti s PČR.
A pak i žádost o spis, který tam sepsal ten jejich panáček na nehody, jehož kopii nemáme. Protokol o provedení dechové zkoušky a testu na drogy. Dále i jak bude pokutován daný strážník ( nevěnování se řízení). Jaká je spoluúčast na HP u auta MP a kdo bude tuto spoluúčast hradit. A kdy bude převelen na pozici pochůzkáře, když s řízením motorového vozidla má očividně problémy ( takto nabourat auto se jen tak nepodaří)
Musí být toto jako žádost dle InfZ nebo stačí jako žádost k dané věci, která ale nemá spisovou značku?

Nevíte někdo, jestli MP musí mít po dobu jízdy zapnutou kameru v autě?  Že bych zažádal o záznam.






« Poslední změna: 04 Června 2021, 20:09:32 od sennheiser »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:MP nabourala zaparkované auto
« Odpověď #8 kdy: 04 Června 2021, 22:52:23 »

Tož o záznam můžete požádat v každém případě, ale ze zkušeností Vás mohu ubezpečit, že pokud by záznam prokazoval (sebemenší) chybu na straně MP, pak bude poškozen a nebo z technických důvodů se vůbec neuložil. Ještě jsem neslyšel o situaci, že by MP sami a vědomě předložili důkazy proti sobě…
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:MP nabourala zaparkované auto
« Odpověď #9 kdy: 06 Června 2021, 22:15:14 »

nejprve spis a až pak se ptát, jak s kontrolou na alkohol, kde byla PČR, jak a proč se lustrovalo----
IP zaznamenána