30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] jízda bez ř.p.  (Přečteno 29229 krát)

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #15 kdy: 16 Ledna 2015, 13:59:59 »

Někdy k tomu člověk příjde, že ani neví jak. Ale pokud má problémy s okolním světem (kdo nemá, že?), se státem a možná i sám se sebou, tak je prostě hloupost tomu nahrávat takovýma zbytečnostma. Ve finále to pak vodsereš víc než regulérní grázl.
IP zaznamenána

marek

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #16 kdy: 16 Ledna 2015, 14:11:56 »

Jak myslíš nahrávat zbytečnostma ?
Jako že jsem extrémně riskoval autem k doktorce ? To je sice pravda, ale
za 1. bylo to extrémně jednodušší než busem
za 2. dycky sem měl rád riziko, motokros, paragliding a podobně. A taky se mi to stalo párkrát osudným, na úrazovce mne dobře znají
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #17 kdy: 16 Ledna 2015, 14:36:10 »

Bez naskenovaného předvolání nemá smysl se více bavit. Pokud je to přestupek, je nejlepší možností ne až tak nedosažitelná prekluze.
IP zaznamenána

marek

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #18 kdy: 16 Ledna 2015, 14:52:18 »

Ještě malý doplněk
jkraus222 mi psal, ať si vyžádám komplet kopii spisu, ale já z toho mám strach, připadá mi to štourat do hadího hnízda

pro Mršťa - celou kopii předvolání si sem taky netroufnu dát, nemusím se zviditelnit zcela kdo jsem. Smazal jsem důležitý data, i když, kdyby do toho zabrousil někdo co na tom dělá, tak by asi věděl.

A ještě chci napsat, že sám nechápu. V žádným případě sem nejezdil v lihu, to byly naprostý výjimky, asi mám extrémní smůlu v tomto.
Znám osobně pár borců starších než já, co celkem běžně jezdí do práce autem a v práci paří tvrdý chlast, nechápu. Několikrát jsem s jedním jel a měl takovou hrůzu ze stylu jízdy, až sem mu řekl, že budu jezdit radši busem
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #19 kdy: 16 Ledna 2015, 15:33:06 »

Ještě malý doplněk
jkraus222 mi psal, ať si vyžádám komplet kopii spisu, ale já z toho mám strach, připadá mi to štourat do hadího hnízda
S tím by neměl být problém.
Jestli stejně máte strach tak o spis může požádat asi i někdo jiný, ale asi bude potřebovat souhlas s poskytnutím Vašich osobních údajů.


pro Mršťa - celou kopii předvolání si sem taky netroufnu dát, nemusím se zviditelnit zcela kdo jsem. Smazal jsem důležitý data, i když, kdyby do toho zabrousil někdo co na tom dělá, tak by asi věděl.
To je jedině správně. Všechno veřejné tu anonymizovat.

Znám osobně pár borců starších než já, co celkem běžně jezdí do práce autem a v práci paří tvrdý chlast, nechápu. Několikrát jsem s jedním jel a měl takovou hrůzu ze stylu jízdy, až sem mu řekl, že budu jezdit radši busem
I jim to většinou vyjde a nic se nestane.
Taky vím o pár lidech co jezdí z pařby autem. A o pár co na to dojeli.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #20 kdy: 17 Ledna 2015, 01:43:18 »

Ad Kverulant - To není správná úvaha. To, co tady popisuji se mi stalo asi 3x během 25 let. (Kecám, asi 20ti. když už tak 4 toky mám papíry v čistírně).....ještě musíš zaplatit DPH za to mega, který nikdy neuvidíš.....

Vypadá to, že jsi fakt pechfogl. Někdo si holt musí tu statistiku vyžrat, aby jiní mohli mít kliku. :'(
A když Tě nechytili pod parou, tak si zasloužíš nebýt zlikvidován.   
Tady je asi jediný správný postup se snažit dosáhnout prekluze. Nemoc, zmocněnec, obstrukce, dokazování, podjatost, změna trvalého bydliště,.. odvolání .... Je poměrně šance, že to odvolání protáhne za horizont událostí.
Bohužel víc nepomohu, rád si hraju (když jde jen o peníze), ale nemám ani zkušenosti ani kapacitu a tohle je pro profíka. Tak ty místní poslouchej.
IP zaznamenána

marek

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #21 kdy: 20 Ledna 2015, 16:02:07 »

No jo.
Tak jste mi pěkně dali, už ani nespím.
A to, jak sem si tady četl, jak se dá ubránit skoro všemu, sem doufal, že mi taky poradíte, a místo toho mi spíše píšete, ať se těším na katr.
A to jsem v životě nikomu neublížil. Pokud tedy nepočítám svou bývalou ženu, kterou sem opustil, myslel sem, že když jí dám barák a 4 hektary pozemků, že nebude tak smutná
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #22 kdy: 20 Ledna 2015, 16:15:12 »

No jo.
Tak jste mi pěkně dali, už ani nespím.
A to, jak sem si tady četl, jak se dá ubránit skoro všemu, sem doufal, že mi taky poradíte, a místo toho mi spíše píšete, ať se těším na katr.
A to jsem v životě nikomu neublížil. Pokud tedy nepočítám svou bývalou ženu, kterou sem opustil, myslel sem, že když jí dám barák a 4 hektary pozemků, že nebude tak smutná
Marku, samozřejmě, že se dá ubránit lecčemu, ale v tvém případě bych fakt nespoléhal na to, že si tady vyčteš postupy a vyhraješ to. V tvém případě je tam toho dost na to, aby sis vzal právníka. Pár se jich tady na fóru vyskytuje, tak zkus některého oslovit, jestli by tě nezstupoval. Ve většině zdejších případů jde tak trochu o hru na kočku a na myš, kterou se víceméně bavíme a když to nevyjde, tak přijdeme o pár korun navíc, ale vlastně nám nic moc nehrozí. Myslím, že ty si nějaký přešlapy v řízení nemůžeš dovolit. Na druhou stranu se nediv, že tvůj příběh v nás nebudí velké sympatie.Píšeš, že jsi pechvogel, ale taky se dá říct, že při svém způsobu fungování máš ještě dost velkou kliku. Myslím, že by kolikrát stačilo, aby ses připletl do nehody, třeba i nezaviněně, tak už jsi nám mohl psát z Krymu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #23 kdy: 20 Ledna 2015, 18:39:46 »

A to, jak sem si tady četl, jak se dá ubránit skoro všemu, sem doufal, že mi taky poradíte, a místo toho mi spíše píšete, ať se těším na katr.

Ale tohle je zapeklitý případ.
Většina přestupků jsou blbosti jako rychlost 60 na 50ce a tam to často úřad sám vzdá když kladete odpor. A většinou se dá chytit něčeho ve prospěch obviněného.
Tady to do koše nehodí a polehčující okolnosti tam moc nejsou.. naopak přitěžující (lhaní policajtům, minulé dopravní přestupky a dokonce odsouzení kvůli dopravním přestupkům).

Snad by něco šlo uhrát na tom že to byla cesta od doktora.. vzít pohnutky k přestupku jako polehčující okolnost. Ale na krajní nouzi to nepůjde.. kdyby to bylo vážné tak byla možnost si zavolat sanitku a krajní nouze může být leda cesta k lékaři a ne od lékaře domů.

Doufat v prekluzi je asi jediné co mě napadá.
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #24 kdy: 23 Ledna 2015, 14:40:12 »

oro všemu, sem doufal, že mi taky poradíte, a místo toho mi spíše píšete, ať se těším na katr.
A to jsem v životě nikomu neublížil.

Když se chováte s prominutím jako blbec, který zbytečně provokuje (bez těch 3 piv byste asi umřel žízní, co?), nebrání se včas, nevyžádá si vrácení papírů a naopak svým přístupem zadělává na znásobení průserů, tak se moc nedivte.

Having said that, pokud to zatím pořád není rozhodnuté ani v první instanci, tak šance na preklusi není úplně malá. Souhlasím s mršťou, že na trestný čin to asi nebude, takže dotáhnout to do června by mělo jít. Existuje například pár zcela legálních způsobů, jak řekněme zmást či namotivovat úřad k neplatnému doručování.

Ačkoli to pokládám do jisté míry za házení perel sviním, protože s Vaším přístupem budete mít do pár měsíců zase nový průser, tak pokud byste potřeboval pomoc, hoďte mi soukromou zprávu až budete mít ten spis.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #25 kdy: 03 Června 2015, 08:23:04 »

Mela tato kauza nejaky vysledek?
IP zaznamenána

marek

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #26 kdy: 03 Června 2015, 19:08:40 »

Ahoj.
Tato kauza zatím nemá výsledku. Jsem stále nemocen, takže prekluze mne asi za dva dny čeká, ale nevím co dál. Kamoš právník mi řekl, že oni mají ještě nějaký páky, ale podrobnosti nejsou.
Jiný kamoš, právník amatér tvrdí, že už je to pryč.
Tak nevím co teď. Nikdo mi není schopen říct, co pak.
Jestli si můžu bez obav konečně udělat ty papíry, když mě do toho žena tak tlačí.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #27 kdy: 06 Června 2015, 00:04:49 »

Nejsem sice tak profi jako ostatní, ale předvolali tě k řízení o přestupku, za pár dní rok pryč -> prekluze, už se poohlížej po autoškole  ;)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #28 kdy: 12 Června 2015, 13:32:12 »

Uplynutím prekluze odpovědnost za přestupek zaniká a předpokládám, že do úterý nevydali žádnej příkaz a nic jste jim neplatil. Pokud nikde nevisí nějaký další průser, tak jste za vodou. Teda pokud si ráčíte zařídit ty papíry.

Maximálně když to budou über kreténi a budou zkoušet něco posílat i po prekluzi, tak jim napište že, dle § 20, odst. 1 zákona 200/1990 Sb. přestupek nelze projednat:

(1) Přestupek nelze projednat, uplynul-li od jeho spáchání jeden rok; nelze jej též projednat, popřípadě uloženou sankci nebo její zbytek vykonat, vztahuje-li se na přestupek amnestie.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

marek

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #29 kdy: 13 Června 2015, 10:03:54 »

Díky za uklidnění, snad to tak bude.
Jen teď musím znova zalepit 3 litry za psychotesty, protože rok asi platný nebudou, a pak hurá do autoškoly.
Síla, já kterej mám najetých cca 1 000 000 km v osobáku, cca 500 000 km v Liazce a cca 200 000 km na mašině, to nemluvím o BVPčku, tanku a Pragovce na vojně, znova do autoškoly. :-[ :-[
Ale, dobře mi tak, riskovat se nevyplácí, aspoň teda nám obyčejným.

Díky Vám všem za rady a komentáře, snad už budu mít vše v pohodě
IP zaznamenána