30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] jízda bez ř.p.  (Přečteno 29225 krát)

marek

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
[WIN] jízda bez ř.p.
« kdy: 14 Ledna 2015, 15:53:03 »

Můj dotaz.
Už asi 4 roky mám papíry v čistírně, původně za 3 piva, pak po roce za jízdu bez papírů, to mi dali další 2r. zákaz a 2r. podmínku, která je tedy už rok pryč.
A ve finále mne 9.6.2014 MP v Brně zastavili v zákazu a zjistili, že nemám u sebe žádné papíry.
Po mé hodinové snaze nalhat jnéno a adresu mého otce nakonec zavolali státní policajty, po další hodinové obstrukci u mne našli lístek s adresou doktora, od kterého jsem jel a po telefonu zjistili mé pravé křestní jméno, takže jsem se přiznal, myslím jsem u sebe neměl ani vlastní o.p.
takže myslím nemají žádný důkaz, že jsem to byl opravdu já, ale všichni policajti teda tvrdili, že kamera na prsou vše natáčí.
Nakonec státní odjeli s tím, že se jedná o přestupek a ať si to měšťáci řeší sami.
Teď mne předvolávají a zatím jsem v neschopnosti, vážný problém s páteří.
Naivně tedy věřím v prokluzi, ale mám hrůzu, aby to nepředefinovali sami třeba na trestný čin.
Dokonce můj kámoš, šéf městské policie v našem okrsku mi řekl, ať tam radši jdu a nebral ohled na moje argumenty, že jsem zcela bez příjmu a nejsem schopen ani splácet pokutu, která v tomto je minimum 25000,-

Nějaká rada či pomoc ?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #1 kdy: 14 Ledna 2015, 16:37:25 »

Poměrně prekérní situace, může to skončit i obviněním z trestného činu, ale to, jestli tam půjdete nebo ne, na to nemá vliv. Každopádně bych se na ně vysral, neschopenka je vynikající důvod pro omluvu. Navíc pokud skutečně natáčeli, je jim to k hovnu vyjma jedné situace - že tam osobně přijdete.

Vyžádejte si komplet kopii spisu - pokud možno ihned http://30kmh.cz/index.php?board=24.0

Tak 2-3 pracovní dny před jednáním se omluvte s tím, že jste v pracovní neschopnosti s diagnózou, která vám znemožňuje se k úřadu dostavit, a toto tvrzení doložte (kopie neschopenky, lékařské zprávy apod.). Pokud máte možnost, tak tu neschopenku natahujte, co to půjde. A až přijde spis, dejte vědět a podívám se na to.
IP zaznamenána

spapanek

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #2 kdy: 15 Ledna 2015, 11:38:16 »

Nevim, tohle mi prijde skoro jako provokace a pokus uredniku co vse se tu bude resit.

Clovek, ktery ma neustale zakazy, ktere porusuje, chytnou ho v zakazu a bez dokladu (opravdu ci na oko?)...

Zni to kazdopadne divne.
IP zaznamenána

marek

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #3 kdy: 15 Ledna 2015, 14:39:43 »

 :(
Já vím. Vypadá to divně a možná i k neuvěření, ale je to čistočistá pravda, žádná provokace.
Že jsem magor už vím taky. Ale zkus to brát tak - busem bys tam jel 1.5 hodiny a pak se nějak (nevím jak, pěšky ?) dostal do Židenic, t.j. cca 5 km a to samý zpět,
autem to máš za 1.5 hodinky a asi stejný kačky hotový beze stresu. (teda kdybych debil nevjel do zákazu)
Ale to je další, Brno tenkrát bylo samej zákaz a když se člověk nakonec dostane na krajíček Brna, tak dojede ke kruháči, zcela hotovým, jezdí po něm busy a náklaďáky a celej zákaz je cca 10m, tak co bys dělal ? Vracel se 10 kiláků kdoví kam ? K jinýmu zákazu ?
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #4 kdy: 15 Ledna 2015, 14:44:43 »

:(
Já vím. Vypadá to divně a možná i k neuvěření, ale je to čistočistá pravda, žádná provokace.
Že jsem magor už vím taky. Ale zkus to brát tak - busem bys tam jel 1.5 hodiny a pak se nějak (nevím jak, pěšky ?) dostal do Židenic, t.j. cca 5 km a to samý zpět,
autem to máš za 1.5 hodinky a asi stejný kačky hotový beze stresu. (teda kdybych debil nevjel do zákazu)
Ale to je další, Brno tenkrát bylo samej zákaz a když se člověk nakonec dostane na krajíček Brna, tak dojede ke kruháči, zcela hotovým, jezdí po něm busy a náklaďáky a celej zákaz je cca 10m, tak co bys dělal ? Vracel se 10 kiláků kdoví kam ? K jinýmu zákazu ?
No, každopádně to, cos popsal je pro silné žaludky. Mám pocit, že tvoje vnímání zákonů je těžce za hranou nás ostatních, a to se můžeme považovat za rebely. Každopádně to vypadá na recidivu TČ.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #5 kdy: 15 Ledna 2015, 14:45:24 »

Já tomu teda úplně nerozumím, když dám 3 piva, dostanu max půl roku bez řidičáku, tak jak potom po roce nemůžu mít řidičák? A když už je podmínka rok pryč, tak jaktože nemáš papíry?
IP zaznamenána

marek

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #6 kdy: 15 Ledna 2015, 15:11:38 »

Ad Pavelpu - asi opravdu beru zákony dost podle svýho, nedodržoval jsem skoro nic. Ale na druhou stranu, nikdy v životě jsem nezpůsobil žádnou nehodu, žádnou škodu nikomu ničemu. Mám najetých cca 200 000 km s Liazkou a cca 400 000 km s ruznými osobáky. A co se týká toho recidivaTČ, to nevím moc co je.

Ad Plikous - To víš, dyž to bohužel nebylo poprvé, to už bylo asi po 3-4 ? Myslím s chlastem. Tak mi dali 16 měsíců bez možnosti v půlce, a já blbec furt jezdil na mašině s pocitem, že na mě policajti nemají a v zcela cizí krajině, cca 100km o domu se mi to stalo osudným, honili mne cca 15 kiláků a nakonec dostali
IP zaznamenána

marek

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #7 kdy: 15 Ledna 2015, 15:17:34 »

A eště sem zapomněl.
Když mi proběhla podmínka, tak jsem chvíli váhal ze strachu ze zkoušek, protože to je zcela jiný než za komančů, nakonec mne má přemluvila, ale to se prvně musí udělat psychotesty za asi 3500,-, ty už mám hotový, ale autoškolu už jsem nějak nestihl dodělat
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #8 kdy: 15 Ledna 2015, 15:29:23 »

Ad Pavelpu - asi opravdu beru zákony dost podle svýho, nedodržoval jsem skoro nic. Ale na druhou stranu, nikdy v životě jsem nezpůsobil žádnou nehodu, žádnou škodu nikomu ničemu. Mám najetých cca 200 000 km s Liazkou a cca 400 000 km s ruznými osobáky. A co se týká toho recidivaTČ, to nevím moc co je.

Ad Plikous - To víš, dyž to bohužel nebylo poprvé, to už bylo asi po 3-4 ? Myslím s chlastem. Tak mi dali 16 měsíců bez možnosti v půlce, a já blbec furt jezdil na mašině s pocitem, že na mě policajti nemají a v zcela cizí krajině, cca 100km o domu se mi to stalo osudným, honili mne cca 15 kiláků a nakonec dostali
To, že jste nikdy nezpůsobil žádnou nehodu je sice prima, ale být řidičem z povolání a chlastat, je stupidita. TČ znamená trestný čin dle § 337 odst. 1) písm. a, které se trestá odnětím svobody až na dvě léta. Za to byla, předpokládám, i ta minulá podmínka. Vzhledem k tomu že tenhle rozsudek ještě asi nebude zahlazen (tady je doba 3 roky po odpykání trestu), tak se jedná o opakovaný trestný čin a bude k němu přihlížet soud. Tady bych to laicky viděl spíš natvrdo u horní hranice sazby.
« Poslední změna: 15 Ledna 2015, 15:31:28 od Pavelpu »
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #9 kdy: 15 Ledna 2015, 16:16:48 »

No, přidám se k většině která kroutí hlavou. A upřímně nevím co chceš, my co jsme na tomhle fóru tak porušujeme zákony ale povětšinou pouze ty které jsou o vybírání peněz do státního/městského rozpočtu, nebo jsou tak nesmyslné (třeba nulová tolerance ke zbytkáči). To co popisuješ že k doktorovi by to sockou bylo nepohodlné, bylo ale to je záměr aby jsi si řidičáku vážil a nechlastal před jízdou!   ;)
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #10 kdy: 15 Ledna 2015, 16:25:30 »

Podle toho co píše v prvním příspěvku to maření nebude.
Pravděpodobně mu zákazy řízení skončily, podmínka taky a nyní řídil pouze bez příslušné skupiny řidičského oprávnění.
Takže přestupek § 125c odst. 1 písm. e) bod 1, pokuta 25 - 50tis, 12 - 24 měsíců zákaz řízení a 4 body. Odpovídá tomu i to, že na místě byla státní a nechala dořešit měšťáky. Jinak by si to vzali a sdělovali by mu.
Jestli se to stalo 9.6., tak je prekluze blízko, nechápu proč to nechali tak dlouho ležet.
Chtělo by to nafotit předvolání a vložit sem, zbytečně se tu spekuluje.
Vzhledem k dosavadnímu počínání dotyčného si nejsem jistý jestli má jakákoliv pomoc nějaký význam.
Snažíme se zde řešit skutečné problémy zodpovědných lidí a nikoliv průsery těch, co nic a nikoho nerespektují.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #11 kdy: 15 Ledna 2015, 16:26:50 »

No, každopádně to, cos popsal je pro silné žaludky. Mám pocit, že tvoje vnímání zákonů je těžce za hranou nás ostatních, a to se můžeme považovat za rebely. Každopádně to vypadá na recidivu TČ.

Maření výkonu to asi není.. jestli to dobře chápu tak on dostal zákaz řízení a podmínku, obojí vykonal, ale nepožádal pak o vrácení řidičáku.
V době přestupku už neměl zákaz řízení ani podmínku, ale neměl ani vrácené řidičské oprávnění.

Tak by to měl být "jen" přestupek řízení bez řidičského oprávnění.. za který stejně dostane nálož asi i kvůli tomu odsouzení.

A tady je vidět další aspekt našich zákonů protože bych řekl jen ať si to vyžere, ale je tam pokuta 25-50 tisíc. A když marek je zřejmě švorc a kvůli dalším volovinám co dělal se ani nedá počítat se spodní sazbou tak to je likvidační trest. A to ani nikomu nic neudělal.
Že si trest zaslouží souhlas, ale zas asi ne to co mu naloží.

Jiná věc je že cestu z toho ven nevidím a vzít si na starosti obhajobu bych se neodvážil.
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #12 kdy: 15 Ledna 2015, 16:45:50 »

No, každopádně to, cos popsal je pro silné žaludky. Mám pocit, že tvoje vnímání zákonů je těžce za hranou nás ostatních, a to se můžeme považovat za rebely. Každopádně to vypadá na recidivu TČ.

Maření výkonu to asi není.. jestli to dobře chápu tak on dostal zákaz řízení a podmínku, obojí vykonal, ale nepožádal pak o vrácení řidičáku.
V době přestupku už neměl zákaz řízení ani podmínku, ale neměl ani vrácené řidičské oprávnění.

Tak by to měl být "jen" přestupek řízení bez řidičského oprávnění.. za který stejně dostane nálož asi i kvůli tomu odsouzení.

A tady je vidět další aspekt našich zákonů protože bych řekl jen ať si to vyžere, ale je tam pokuta 25-50 tisíc. A když marek je zřejmě švorc a kvůli dalším volovinám co dělal se ani nedá počítat se spodní sazbou tak to je likvidační trest. A to ani nikomu nic neudělal.
Že si trest zaslouží souhlas, ale zas asi ne to co mu naloží.

Jiná věc je že cestu z toho ven nevidím a vzít si na starosti obhajobu bych se neodvážil.
OK, pokud už neměl vysloven zákaz, tak to maření není. Já jsem z toho nějak blbě pochopil, že mu zákaz ještě pořád platí. Tak se omlouvám.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #13 kdy: 15 Ledna 2015, 19:22:51 »

Asi by jsi si měl Marku spočítat, jestli by nebyl levnější koníček pochlastávat a jezdit taxíkem. Za jednu pokutičku by se dalo popojíždět asi tak rok a mám pocit, že to je přibližně i frekvence s jakou Tě odchytávají.
Je pravda, že já si (už asi 20 let) hlavu s 1-2 pivem k obědu také nedělám, ale mám to pod kontrolou. Lapen jsem byl 2x -jednou jsem to 1 pivo rychle vydýchal a nic nenaměřili (sám jsem se divil) a jednou mě zachránil přípravek a ohromná klika. (pomůcka srazila na 0.3 a za 10 min. jsem neopakoval, protože pachové byli odvoláni k nějaké akci). Tím jsem se dost poučil.
IP zaznamenána

marek

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:jízda bez ř.p.
« Odpověď #14 kdy: 16 Ledna 2015, 11:34:22 »

Ahoj chlapi.
Vy mne dost děsíte. Z toho co tady o sobě čtu jsem vlastně v koncích.
Konečně jsem asi pochopil, že k tomuto fóru asi moc nepatří moje neštěstí, protože je to má jasná vina.
Ale přesto, já se vinný necítím, nikdy jsem neudělal nic špatnýho.
Si představ, že hned po přebarvení komančů začneš podnikat, s nejistými výsledky a většinou nalej/vylej , soupeříš s konkurencí, která Tě chce jakýkoliv způsobem
(třeba i přes finančáky) utopit. Tak občas zapíjíš stres a někdy se prostě stane to, že chtě nechtě musíš jet. (třeba volá Ti žena, že z nějakých důležitých důvodů musíš okamžitě domů) Máš to domů 8 km, tak ryskneš a máš to.
Ad Kverulant - To není správná úvaha. To, co tady popisuji se mi stalo asi 3x během 25 let. (Kecám, asi 20ti. když už tak 4 toky mám papíry v čistírně)
Důvody různé.
Ale ten poslední důvod si pamatuji jasně - představ si, že Tvýho největšího zákazníka máš za letitýho známýho (snad i kamoše) a on najednou nějak papírově padne do konkursu, přičemž Ti dluží mega (on už teda zase vesele podniká) a účetní na konci roku to spočítá a řekne -
ještě musíš zaplatit DPH za to mega, který nikdy neuvidíš. Takže ze svýho skoro žádnýho příjmu musím platit dluhy, který ta má bývalá firma má. Tak nevím, jak z toho ven
Prostě se cítím nevinným a stát už ze mne dostal více než dost
IP zaznamenána