30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Blokové čištění-Brno  (Přečteno 5360 krát)

Filipíno

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Blokové čištění-Brno
« kdy: 19 Května 2021, 10:34:59 »

Zdravím, jsem tu nový. Dnes ráno jsem našel za stěračem lísteček od Brněnských komunikací s tím, že jim mám zaplatit 1500 Kč, jenže odtahovkáři mi na lísteček napsali špatnou RZ. Co s tím mám dělat? Oznámení není tím pádem na moje auto ne?
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění-Brno
« Odpověď #1 kdy: 19 Května 2021, 10:43:16 »

Jaky papirek za steracem? Vy jste neco dostal? Vsak pockejte, az neco prijde doporucene postou.
IP zaznamenána

Filipíno

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění-Brno
« Odpověď #2 kdy: 19 Května 2021, 10:45:22 »

Od komunikací mi to tedy ještě dojde poštou?? Měšťáci tady nebyli  :-\
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění-Brno
« Odpověď #3 kdy: 19 Května 2021, 11:01:33 »

Ja polozim zasadni dotaz - chcete mestu prilepsit 1500 korun za to, ze jste mozna parkoval v dobe blokoveho cisteni na ulici nebo nechcete? V prnim pripade kupte flasku, pytel kafe, zajdete na odbor dopravy, dejte jim 1500 a ponizene se omluvte vsem urednicim, co potkate. V druhem pripade pockejte az/jestli neco dojde. Do te doby prostudujte podobna temata na tomto foru.
IP zaznamenána

Filipíno

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění-Brno
« Odpověď #4 kdy: 19 Května 2021, 11:03:34 »

Zvolím tedy druhou možnost  ;)
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění-Brno
« Odpověď #5 kdy: 19 Května 2021, 11:06:43 »

S tím vínem a pytlem kávy bych to neriskoval ;D Neznám skutečný právní background, ale slyšel jsem důvěryhodný příběh o tom, že někomu našli měšťáci ztraceného psa, majitel byl šťastný a tak jim šel poděkovat a jako poděkování koupil pytel kávy. Měšťáci z toho byli vyděšení a odmítali to jakkoliv převzít, protože by se prý mohlo jednat o úplatek. Jestli se zachovali korektně nebo byli jen posraní nevím :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

doonio

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění-Brno
« Odpověď #6 kdy: 23 Června 2021, 17:46:25 »

Nějaký progress v tomto případu, dnes mě rovněž nachytali na švestkách v centru Brna, dostal jsem slevový voucher na 1500,- za blokové čištění a teď řeším jestli to jde nějak řešit, bohužel, zatím jsem ani u jednoho tématu zde nenašel nikoho komu by prošlo neplacení, promlčení, zdržování. Jak bylo uvedeno je to soukroměPrávní vztah a tam asi nezbyde než zaplatit.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění-Brno
« Odpověď #7 kdy: 23 Června 2021, 20:11:34 »

V druhem pripade pockejte az/jestli neco dojde. Do te doby prostudujte podobna temata na tomto foru.
Nejsem si jistý, jestli nedáváte zakladateli falešnou naději, protože téměř všechna ta "podobná témata" jsou o tom, že je odtah výhodnější zaplatit.

Neplacení, promlčení, zdržování. Jak bylo uvedeno je to soukromoprávní vztah a tam asi nezbyde než zaplatit.
Vezmu to jednoduše, promlčecí lhůta činí v tomto případě 3 roky, avšak k promlčení dojde, pokud není právo v promlčecí lhůtě vykonáno (§ 609 o. z.). K promlčení tedy nedojde, pokud je ve lhůtě 3 let podána žaloba, což i přesto, že to předávání pohledávek mezi BrKomem a městem a advokátní kanceláří co zastupuje město trochu vázne, vždycky stihnou (od vzniku pohledávky do podání žaloby to bývá někde kolem půl roku - roku). Zdržování nemá v tomto případě smysl, protože to zaprvé dostane na stůl civilní soud, který to prostě dřív nebo později rozsoudí (mezitím neběží promlčecí lhůta), zadruhé se vám mezitím načítá zákonný úrok z prodlení ve výši 8,25 % z dlužné částky ročně (což je z 1.500,- Kč s drobným zaokrouhlením 0,339 Kč za každý den prodlení).

Předpokládám, že 1.500,- chtějí za nedokončený odtah, existují z toho tedy dvě cesty ven - buďto tam nebyly značky, ale musíte být schopen to u soudu prokázat, nebo to auto nechali stát a jen rozdali lístky - v tom případě nemají za co chtít 1.500,- Kč, protože jim náklady nevznikly.
« Poslední změna: 23 Června 2021, 20:13:19 od IZS »
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění-Brno
« Odpověď #8 kdy: 24 Června 2021, 10:59:27 »

V Brne blokove cisteni probiha tak, ze auto nalozi na odtahovku a po vycisteni komunikace ho zase vrati zpet. Doted jsem ale myslel, ze auto nalozi rukou. Vcera jsem byl svedkem toho, jak to delaji ve skutecnosti a moc mne to nepotesilo... Auto tahali na rampu pres navijak chyceny za napravnici. Melo zarazenou rychlost, takze ho tahali pres zasekla predni kola a navic predtim vlezli pod auto a rozpojili rucni brzdu, aby alespon zadni kola jela.
Jako odtazeni vozidla je jedna vec, ale to vazne muze nekdo takto manipulovat s brzdami vozidla?
IP zaznamenána

Wilda

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění-Brno
« Odpověď #9 kdy: 26 Dubna 2022, 13:26:45 »

Dnes jsem taky obdržel papírek...předpokládám, že minimálně čekat na doporučenou obsílku je vždy dobrý nápad...nějaké další možnosti?
IP zaznamenána

grg

  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění-Brno
« Odpověď #10 kdy: 27 Dubna 2022, 01:14:25 »

Viem, že OT, ale keď tu vidím toľko podobných tém - aspoň vám to v tom Brne poriadne vyčistia, keď je okolo toho toľko mrzenia?
IP zaznamenána

Wilda

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění-Brno
« Odpověď #11 kdy: 27 Dubna 2022, 14:54:37 »

Hádej...  ::)
IP zaznamenána

Wilda

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění-Brno
« Odpověď #12 kdy: 22 Září 2022, 08:09:03 »

Tak čekání se nevyplatilo. Bez toho, aby přišla jediná upomínka teď najednou přišel soudní příkaz a z 1500 je najednou přes 5000. Dá se s tím něco dělat? Můžou to udělat když mi opravdu nic nepřišlo?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění-Brno
« Odpověď #13 kdy: 22 Září 2022, 08:48:25 »

Wilda> Pro začátek sem ten soudní příkaz nahrajte (v anonymizované podobě).
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění-Brno
« Odpověď #14 kdy: 22 Září 2022, 18:45:33 »

5000 z 1500 za necelých 5 měsíců? IZS psal, že zákonný úrok z prodlení by měl být jen 0,339 Kč denně. Přitom to bude nejspíš jen bagatelní formulářová žaloba, kde snad soud nemůže automaticky přiznat advokátovi tak vysoké náklady?
« Poslední změna: 22 Září 2022, 18:50:59 od alo.is »
IP zaznamenána