30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stání na zákazu zastavení  (Přečteno 3153 krát)

mexiko30

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Stání na zákazu zastavení
« kdy: 01 Února 2022, 08:02:04 »

Dobrý den,

dne 6.11.2021 domnělé nerespektování značky č. B28 ,,Zákaz zastavení" v obci Malenovice na soukromé cestě.
dne 16.11. Výzva k uhrazení peněžité části
dne 6.1.2022 udání spolupracujícího řidiče
dne 21.1. předvolání k podání vysvětlení na 21.2. - omluven telefonicky
dne 13.4. odložené předvolání k podání vysvětlení - osobně
dne 23.5. vyzvednut dopis s Příkazem k zaplacení pokuty.
dne 31.5. Podám blanketní odpor bez podpisu
dne xx.6. Řádný blanketní odpor s podpisem
dne xx.6. Výzva k doplnění podpisu
dne xx.6. Řádný blanketní odpor s podpisem (tady tedy zbytečně, ale ten první se zdržel na poště a mezitím poslali výzvu, čímž mi dali další čas)
dne 20.7. proběhlo ústní jednání s udaným řidičem přestupku.
dne 1.9. zaslaná žádost o přesunu věci k jinému SO
dne 28.9. zaslání ukončení správního řízení s údajným řidičem (Odpor nebyl podán)
dne 13.10. obdrženo zahájení správního řízení s provozovatelem (Námitka prozatím nevyřízena)

Místo kde se parkuje je v lese na soukromé cestě, kde během roku změnili dopravní značení a na celém úseku je několik značek ať už soukromého rázu, nebo státních. Na panoramě už to není aktuální, ale ani si nejsem jist, že některý z lesních výjezdů náhodou neruší právě značku B28 za kterou je uložena pokuta. Na místě kde se dříve parkovalo si soukromník natahal pásky aby vyznačil, že zde už není parkování, ale v úseku kde stálo auto již toto vyznačení nebylo. V celém úseku cesty je nedopravní značka stání jen na vyhrazených parkovištích, čímž by si jeden myslel, že tím myslí i místo kde auto stálo.

Úřad každopádně postupuje svižně, PČR na místě stála celých 10min.

Záměr je omluvit se na účasti k podání vysvětlení na jiný termín. Vzdálenost na dostavení se není problém.
« Poslední změna: 24 Října 2022, 17:39:25 od mexiko30 »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu zastavení
« Odpověď #1 kdy: 01 Února 2022, 09:20:24 »

Řízení neběží, čili se provozovatel může dostavit jako tzv. třetí osoba. A ta má nárok na náhrady:

1) náhrada ušlé mzdy podle vyhl. č. 520/2005 Sb., vypočtená podle § 1 téže vyhlášky;
2) stravné podle § 163 odst. 1 písm. a) zák. č. 262/2006 Sb.;
3) cestovné podle § 2 odst. 3 vyhl. č. 520/2005 Sb., sestávající z:
 a) náhrady nákladů na pohonné hmoty (cena jednoho litru nafty podle § 4 vyhl. č. 511/2021 Sb.;
 b) sazby náhrad podle § 1 písm. b) vyhl. č. 511/2021 Sb.

Náklady vzniknou v důsledku účasti tzv. jiné osoby, která není podezřelá ani nebyla obviněna ze spáchání žádného protiprávního skutku, a to pod hrozbou pořádkové pokuty do výše až 5.000 Kč. Hodně záleží na tom, z jaké dálky a jakým vozidlem řidič dorazí. V Praze to Brňákům vychází kolem 4.000 Kč. Ale ono je to jedno, protože pohled na oprávněnou úřední osobu poté, co ji provozovatel požádá o sepsání žádosti o náhradu nákladů, je k nezaplacení, i kdyby šlo o čtyři padesát. Správnímu orgánu pak za jeho peníze na místě provozovatel sdělí totožnost spolupracujícího řidiče, on se jistě někdo najde.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Stání na zákazu zastavení
« Odpověď #2 kdy: 01 Února 2022, 10:56:28 »

Předpokládám, že k podání vysvětlení je předvolán řidič a nikoli provozovatel. Předvolaný řidič tak může uplatnit náklady, ale asi jen v případě, kdy se k přestupku nepřizná. V takovém případě ale pak zahájí SO správní řízení s provozovatelem.

Já bych spíše doporučil udanému řidiči, aby první předvolání k podání vysvětlení ignoroval.
IP zaznamenána

mexiko30

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Stání na zákazu zastavení
« Odpověď #3 kdy: 01 Února 2022, 12:10:19 »

Děkuji za tipy.
Citace
  NSS 9 As 260/2018-21 (Sb.NSS 113/2020):...pouze jediné doručení předvolání k podání vysvětlení, na něž označená osoba nereaguje, ale správní orgán musí učinit další smysluplný úkon směřující ke zjištění pachatele (např. předvedení dotčené osoby či ověření její aktuální adresy v příslušných registrech).“
V tom vyhraném případě pán ani nevyzvedl ono předvolání a byla mu jen vhozena do schránky, což je sice maličkost, ale když už si ji na poště vyzvednu, tak ověření aktuální adresy by asi byl zbytečný úkon.
Každopádně aktuální termín se mi nyní hodí na objektivní omluvu pro nedostavení se.
Mohu pak při spolupráci při následném předvolání udat skutečného řidiče, protože provozovat na daném místě nebyl a pouze měl podezření, že jsem to byl já a tím si pak nechat uhradit proplatit ušlou mzdu a náklady s cestou.. A pro skutečného řidiče bych pak byl při případném předvolání odpovědný zástupce?
« Poslední změna: 01 Února 2022, 12:15:13 od mexiko30 »
IP zaznamenána

mexiko30

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Stání na zákazu zastavení B28
« Odpověď #4 kdy: 30 Května 2022, 14:00:01 »

Na předvolání se řidič přiznal
23.5. vyzvednut dopis s Příkazem k zaplacení pokuty.
Podám blanketní odpor 8. den. tj. 31.5.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Stání na zákazu zastavení
« Odpověď #5 kdy: 30 Května 2022, 14:03:07 »

Doporučuji nejdřív podat emailem na epodatelnu správního orgánu a poté totožný dokument zaslat datovkou/s epodpisem/podepsaný doporučeným dopisem. Prekluze je někdy v listoupadu a do té doby se vám určitě bude čas hodit.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

mexiko30

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Stání na zákazu zastavení
« Odpověď #6 kdy: 31 Května 2022, 22:51:02 »

Zasláno na epodatelnu emailem.
Potvrzení do 5 dnů  tedy podat třeba v Sobotu ?
« Poslední změna: 01 Června 2022, 11:25:47 od mexiko30 »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Stání na zákazu zastavení
« Odpověď #7 kdy: 31 Května 2022, 23:31:17 »

Následující pracovní den, tedy v pondělí.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Stání na zákazu zastavení
« Odpověď #8 kdy: 01 Června 2022, 00:26:25 »

Vaše anonymizace je vadná. Nastavit textu barvu a pozadí nestačí, text lze označit a údaje vykopírovat. Doporučuji v tomto případě přílohu stáhnout (znění odporu není nijak důležité) a příště text vymažte, nebo nahraďte třeba písmenem X.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

mexiko30

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Stání na zákazu zastavení
« Odpověď #9 kdy: 29 Srpna 2022, 10:56:40 »

Dne 20.7. proběhlo ústní jednání s údajným řidičem přestupku.
Na místě byla jen paní z magistrátu,
Podepsáno poučení účastníka řízení.
Trochu zmateně jsem odpovídal viz příloha.
Na fotkách je označen vůz který stojí na začátku lesní cestu u křižovatky. Fotky jsem rozporoval jako nepřesvědčivý důkaz.

O závěrech z ÚJ jsem zatím nebyl informován
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Stání na zákazu zastavení
« Odpověď #10 kdy: 29 Srpna 2022, 11:49:04 »

Je to na dobré cestě, výročí přestupku se blíží. Nyní je vhodný čas na nějaké obstrukce (námitka podjatosti proti úřednici, návrhy nových důkazů/svědků a požadavek na další ÚJ, žádost o přesun věci k jinému správnímu orgánu ...) a zejména využívat lhůty.
IP zaznamenána

mexiko30

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Stání na zákazu zastavení
« Odpověď #11 kdy: 20 Října 2022, 13:40:41 »

Tak celkem komplikace.
Ukončeno řízení s údajným řidičem a zahájeno správní řízení s provozovatelem.
Termín pro dovolání je do 31.10.2022
Jinam pak správní řízení 23.11.2022 13:00

Jak bych měl prosím odvolání správně formulovat ?
Děkuji

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Stání na zákazu zastavení
« Odpověď #12 kdy: 24 Října 2022, 14:44:22 »

Spolupracujícímu řidiči bylo doručeno usnesení o zastavení řízení? Kdy? Musí podat včasné odvolání.

Odvolání proti (Vašemu) usnesení podejte pro začátek blanketní.

Jaké obstrukční kroky byly provedeny?
IP zaznamenána