30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 6 7 [8] 9

Autor Téma: 1,5m od cyklisty při předjíždění  (Přečteno 28827 krát)

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #105 kdy: 11 Října 2021, 21:06:50 »

Hele, technická (tedy pokud se to už tady neřešilo):

Když si takovej vořežprut na galuskách přidělá na svůj peklostroj nějakou tu 1,5m dlouhou pičovinu, neplatí náhodou ten zákonný 1,5m od konce takové věci?

To by pak v reálu neznamenalo 1,5m ale 3,0m   :o
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #106 kdy: 12 Října 2021, 00:01:39 »

Pokud toto je posledni platne zneni novely (a ohledne tohoto se toho moc asi nezmeni), je to presne tak:

Citace
1. V § 17 se doplňuje odstavec 6, který zní:
„(6) Řidič motorového vozidla nesmí předjíždět, jestliže by nedodržel bezpečný boční
odstup při předjíždění cyklisty. Bezpečným bočním odstupem při předjíždění cyklisty
se rozumí vzdálenost mezi nejbližšími okraji motorového vozidla, přípojného vozidla
nebo nákladu a jízdního kola, přívěsného vozíku nebo cyklisty nejméně 1,5 m.

Tedy za predpokladu, ze takova cedule je soucasti jizdniho kola (nebo cyklisty) a nepovazuje se za naklad. A pokud vim, v tuto chvili ani neni nijak omezena maximalni sirka jizdniho kola (krome urcitych pokusu o zakaz "pivnich kol" apod.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

pattcz

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #108 kdy: 12 Října 2021, 18:55:13 »

Me by furt zajimalo jak tech 1,5 m mam jako ridic odhadnout ? Silnice je kazda jina , navic jak cyklistu objizdim tak ja na me prave strane a to tu vzdalenost uz taky nevyvestim. Navic ja pojedu s odstupem 1,5m a vice a cyklista se rozhodne ze ho to u krajnice nebavi a zacne mirit ke stredu silnice a tim se zmensi onech 1,5 m. A pak me nekdo naprasi ze jsem nedodrzel vzdalenost. Cyklista vysmaty , ja s pokutou. Jeste abych si poridil kamrru do boku a nejaky meric vzdalenosti. A misto davani pozor na provoz budu hlidat cm. Oni fakt chcou za kazdou cenu zlikvidovat ci aspon znechutit lidem nekam jezdit.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #109 kdy: 12 Října 2021, 22:11:49 »

Není to trochu zbytečná hysterie? V Německu mají skoro 2 roky uzákoněn boční odstup od cyklistů 2m a také to řidiči zvládají.
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/novinky-v-pravidlech-silnicniho-provozu-v-nemecku-pro-rok-2020.A191217_121149_automoto_mom
S těmi novými paragrafy se prostě budeme muset naučit žít. Určitě nemá stát k dispozici tolik policajtů, aby mohl dohlédnout na dodržování bočního odstupu u každého předjížděného cyklisty. Většina řidičů se prostě bude snažit předjíždět cyklisty s co největším možným bočním odstupem v rámci možností, které dopravní situace umožní a nebude řesit každý decimetr, centimetr nebo milimetr. 
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #110 kdy: 12 Října 2021, 22:48:15 »

realita bude jako vždy
podojit ovečku na místě

když se brání, tak podle xichtu to na SO buď pošlem anebo zahodíme...
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #111 kdy: 18 Října 2021, 18:03:24 »

už mě tenhle paskvil pěkně začíná srát... dneska hned několikrát jsem potkal cyklistu, dokonce jedoucího cca na čáře a předemnou vohnout v autě.. když sem troubil protože mi fakt nebavilo jet 25kmh, cyklista dokonce uhnul za čáru (měl horský) a ten debil v autě se pořád bál, ačkoliv silnice velká a auta v protisměru dostatečně daleko.. ale ne, prostě ho nepředjede.. další cyklista, potkáno na začátku vesnice v pravotočivé zatáčce (hlavní) a vpravo přpojka z vedlejší navazovala... místa tak na tři kamiony vedle sebe.. debil předemnou opět jede za kolem a neni schopnej ho předjet... fakt děs.
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #112 kdy: 19 Října 2021, 07:20:50 »

Já jsem dnes potkal na silnici pro motorová vozidla cyklistu!  :o
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #114 kdy: 19 Října 2021, 13:52:50 »

Roman z článku je asi komik, pokud tvrdí, že zákon o odstupu mu dá větší pocit bezpečí, ale kdo chce kam....
IP zaznamenána

Viktor Š.

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #115 kdy: 19 Října 2021, 17:07:35 »

už mě tenhle paskvil pěkně začíná srát...
Myslím, že se nabízí možnost jedné ošklivé reakce. Napřesrok na jaře vytáhnout jízdní kola a ve volných chvílích se jet projet na nějaké pěkné exponované místo s intenzivní dopravou, zvláště pak MHD.
Neexistuje žádná minimální rychlost pro kola.

Troufám si odhadnout, že nějakých dvacet lidí by zcela legální jízdou bez nejmenšího porušení zákona dokázalo ochromit dopravu v celé Praze. Dva tři cyklisté by udělali parkoviště z leckterého hlavního tahu.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #116 kdy: 19 Října 2021, 18:22:22 »

Zrovna jsem jel před chvilkou po Jiráskově mostě. Jeden pi..us jel uprostřed 2 pruhů, takže by s přehledem zablokoval jeden směr po mostě.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #118 kdy: 21 Října 2021, 21:56:13 »

Myslím, že se nabízí možnost jedné ošklivé reakce. Napřesrok na jaře vytáhnout jízdní kola..

no, bylo by asi zajímavé sledovat, jak by takový zmedializovaný počin dopadl.. patrně by zakázali auta úplně..

každopádně já se ničeho takového účastnit nebudu, nejsem sebevrah, abych sednul na kolo a jel v něm prahou..:))
IP zaznamenána
In dubio pro reo

grg

  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #119 kdy: 23 Října 2021, 22:18:17 »

Len tak pomimo, u nás na Slovensku samozrejme nesmieme byť pozadu, a tak návrh zákona o odstupe od cyklistov je už tiež v parlamente: https://blog.sme.sk/drahovsky/auto-moto/bocny-odstup-1-5-metra-od-cyklistov-navrh-je-uz-v-parlamente-ale-ma-nedostatky (a nerobím si ilúzie, že by to neprešlo, nedávno bez väčšieho záujmu prešla možnosť obcí sprdelom pokutovať parkovanie; poslanci, ktorým som písal, ani nemali dojem, že by na tom bolo niečo závadné).

Oproti vášmu je tam ale minimálne jedna vec domyslenejšia, a to, že do 50 km/h by mal byť povinný odstup len 1 meter a nie 1.5 m.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 6 7 [8] 9