30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] zbytečný zákaz vjezdu  (Přečteno 4527 krát)

pze

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[LOST] zbytečný zákaz vjezdu
« kdy: 02 Dubna 2021, 22:02:11 »

Ahoj, prosím o názor, jestli mám nějakou solidní šanci obhájit tento přestupek:
Okresní město, hlavní průtah se měl v pondělí ráno začít rekonstruovat. V neděli ve 13.30, těsně potom, co nainstalovali značky zákaz vjezdu (prozatím mimo bus), jsem se rozhodl, že ten uzavřený úsek projedu. Proč bych to zbytečně objížděl, když práce na komunikaci začnou až v pondělí? Nikde se nic nedělo, bez jakýchkoliv problémů bych uzavřený úsek projel, ale zastavila mě hlídka městské policie. I když jsem jim vysvětloval, že není žádný důvod, proč by tam nešlo projet, oni prostě tvrdili, že značka tam byla a nic je nezajímá. Buď 500 Kč pokuta nebo to oznámí úřadu. Oznámili, teď přišlo předvolání.

Co mě napadá na moji obhajobu:
- podle mě není důvod tu ulici zavírat takhle brzy (materiální aspekt), ale předpokládám, že si určitě můžou něco vymyslet, např. potřebují prostor na odtah parkujících aut
- už vůbec není důvod lidi bezhlavě pokutovat, což tam předváděli ve velkém rozsahu
- všiml jsem si, že v JSDI je uzavírka napsaná až od 14:00 – je to jen čistě informativní, takže se na to nemá cenu vymlouvat? nebo by se ta uzavírka před 14:00 např. dala označit za neplatnou?
- dokonce v té ulici bydlím, ale bohužel ne přímo v tom uzavřeném úseku

Dá se nějak bránit? Musím ale přiznat, že se mi kvůli takové blbosti nechce chodit někam k soudu, najímat si právníka, platit soudní výlohy atd.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:zbytečný zákaz vjezdu
« Odpověď #1 kdy: 02 Dubna 2021, 22:08:42 »

A nebylo možné, že by vás hlídka zastihla jak odjíždíte autem z úseku kde byl zákaz, které tam bylo předtím zaparkované? Tzn. hned jak jste zjistil, že je úsek uzavřen a bude se tam něco dít jste šel auto odparkovat?
IP zaznamenána

pze

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:zbytečný zákaz vjezdu
« Odpověď #2 kdy: 02 Dubna 2021, 22:36:19 »

V tom úseku po té straně ulice parkovací místa nejsou, takže je to těžko uvěřitelné. Také jsem hloupě řekl, že jsem tu značku zákaz vjezdu viděl. Doufal jsem, že to vyřeší domluvou - občas se to podaří  ::)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:zbytečný zákaz vjezdu
« Odpověď #3 kdy: 02 Dubna 2021, 23:40:07 »

Vozidlo mohlo parkovat i v místě, kde je to zakázané.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:zbytečný zákaz vjezdu
« Odpověď #4 kdy: 03 Dubna 2021, 03:27:12 »

Doufal jsem, že to vyřeší domluvou - občas se to podaří  ::)

Já včera doufal, že vyhraju jackpot ve Sportce a taky nic....tak si z toho nic nedělejte :) :)
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:zbytečný zákaz vjezdu
« Odpověď #5 kdy: 04 Dubna 2021, 09:57:22 »

Však jste značku viděl, když jste šel vyzvednout auto, které vám tam řidič, jenž ho měl půjčené odparkoval. To dá rozum, jinak byste tak nespěchal s tím s autem odjet.
IP zaznamenána

pze

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:zbytečný zákaz vjezdu
« Odpověď #6 kdy: 12 Dubna 2021, 09:42:24 »

Díky všem moc za rady, měl jsem připravenou perfektní obhajobu. Když mi ale ten úředník jinými slovy řekl, že se ty měšťáci chovají jako blbci a nabídl mi 100 Kč pokutu, tak to se prostě nedalo odmítnout  :)
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] zbytečný zákaz vjezdu
« Odpověď #7 kdy: 14 Dubna 2021, 07:38:26 »

Mohl vám nabídnout, že řízení zastaví, když s tím tolik nesouhlasil. Jenže to by chyběla čárka.
IP zaznamenána

pze

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] zbytečný zákaz vjezdu
« Odpověď #8 kdy: 14 Dubna 2021, 09:25:59 »

Asi mi řeknete, že jsem vůl, ale já mu tu čárku i přeju. Choval se velice zdvořile, i mi poděkoval, že jsem přišel. Sice jsem měl připravenou výbornou obhajobu, jak tam to auto už stálo před instalací značek a ohledně společenské škodlivosti domnělého přestupku atd., ale dobře jsem věděl, že jsem tu značku ve skutečnosti úmyslně ignoroval. A v tu chvíli mi přišlo 100 Kč adekvátních za ten přestupek a zároveň skvělá cena za to, že to budu mít "z krku". Mé ponaučení do příště - s policajtama se nemám bavit, nemá to smysl.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] zbytečný zákaz vjezdu
« Odpověď #9 kdy: 14 Dubna 2021, 10:04:32 »

V rámci vlastní duševní hygieny bych doporučil si srovnat v hlavě, zda zaplacených 100 Kč a ponížené žmoulání čepice byla jen akceptovaná cena za to, že vám úřad dá pokoj, nebo zda to chápete skutečně tak pozitivně, že by se to celé mělo stát (ve smyslu Kantova kategorického imperativu) obecnou normou - tedy kdykoliv vy či někdo jiný bude úmyslně ignorovat nesmyslnou značku, jde o přestupek, za který je adekvátním trestem 100 Kč, přičemž jeho uložení bude spojeno s příjemně stráveným časem na úřadu, vzájemnými zdvořilostmi a pocitem zaslouženého spravedlivého trestu a dobře vykonané práce úředníka.

Proti tomu prvnímu, pragmatickému přístupu neřeknu ani popel, ale ten druhý svět mi přijde zvrácený ...
IP zaznamenána