30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rakousko bude zpřísňovat  (Přečteno 1948 krát)

peter_sk

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil
Rakousko bude zpřísňovat
« kdy: 11 Března 2021, 07:44:37 »

Tak mordor chce sprísňovať voči pyrátom.

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/rakousko-pokuty-rychlost.A210310_171600_automoto_fdv

Kto chce, si može prečítať originál - doporučujem čítať s prázdnym žalúdkom. Kam sa hrabe Pokuťok  :x

https://www.bmk.gv.at/service/presse/gewessler/20210310_raser.html
IP zaznamenána

arwi

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko bude zpřísňovat
« Odpověď #1 kdy: 11 Března 2021, 08:17:01 »

Kde máš to nové auto?
Ále, přehlédl jsem značku omezující rychlost :P :D
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko bude zpřísňovat
« Odpověď #2 kdy: 11 Března 2021, 11:01:59 »

To se nezlobte, ale mě to nepřijde jako průšvih. Ve městě 130 a na IGL a mimo město 190, toho si už jaksi všimnu, navíc se na to  musí člověk dívat optikou rakouského příjmu.
Spíš u nás je bordel, viz projetí na červenou bez nehody u nás a v Německu, nebo bagatelní alkoholy u nás spojené se zákazem řízení. My jsme ti poslední, kdo by se měl na jiné státy koukat mezi prsty.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko bude zpřísňovat
« Odpověď #3 kdy: 11 Března 2021, 11:08:40 »

To se nezlobte, ale mě to nepřijde jako průšvih. Ve městě 130 a na IGL a mimo město 190, toho si už jaksi všimnu, navíc se na to  musí člověk dívat optikou rakouského příjmu.
130 + 90 mimo obec neni takovy problem, a na vyjezdu z obce +80 taky ne (napr. na moto). Par dni zpatky jsem zvladl na D6 pri 200kmph omezeni na 60kmph. Ono staci jedno zuzeni do jednoho pruhu v noci a je to tam hned. Ale ze by to nekdo udelal "nevedome" to si taky uplne nemyslim no.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko bude zpřísňovat
« Odpověď #4 kdy: 11 Března 2021, 11:13:40 »

To se nezlobte, ale mě to nepřijde jako průšvih. Ve městě 130 a na IGL a mimo město 190, toho si už jaksi všimnu, navíc se na to  musí člověk dívat optikou rakouského příjmu.
Spíš u nás je bordel, viz projetí na červenou bez nehody u nás a v Německu, nebo bagatelní alkoholy u nás spojené se zákazem řízení. My jsme ti poslední, kdo by se měl na jiné státy koukat mezi prsty.

<rejp>Tak dobře. Ale ať se ta pokuta rozpočítá mezi ty, které takové jednání prokazatelně ohrozilo  :) Nevím, proč by měl inkasovat stát.</rejp>
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko bude zpřísňovat
« Odpověď #5 kdy: 11 Března 2021, 11:20:14 »

plešoun: mě jde o něco jiného. Máme tendenci jiným nasazovat psí hlavu a přitom u nás je to daleko horší. Nelogické předpisy, mizerná práce policie i úřadů.. Ano, někdy to zafunguje jako dog eat dog, ale představa jak funguje tenhle stát jako celek není zrovna radostná.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko bude zpřísňovat
« Odpověď #6 kdy: 11 Března 2021, 11:45:09 »


<rejp>Tak dobře. Ale ať se ta pokuta rozpočítá mezi ty, které takové jednání prokazatelně ohrozilo  :) Nevím, proč by měl inkasovat stát.</rejp>
[/quote]

To jako že "materiální aspekt přestupku" ... ?
Tak tím si už docela často i SO2 vytírají......   Maj na to mustr , asi nějaké PŠM , jedou to jak pekař housky. Mám totok ležet na odvolačce, čekám, že to dovedu k soudu ( SO3 ), fakt mi míchaj žluč.  4-proudovka se středovým pruhem a svodidly, nikde nikdo... sice v obci, ale 50 je trapárna. Posledních deset let  žádný ťuk kvůlivá rychlosti....... čistá kasírka.
Budu asi dohledně poptávat pomocníka na to podání k soudu, pokud to ten SO2 nedá vyhnít, spíše ale ne.......   >:(
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 008
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko bude zpřísňovat
« Odpověď #7 kdy: 11 Března 2021, 19:38:55 »

Článek z Idnes.cz je zase plný polopravd...

V originálním článku se vlastně píše o tom, že problémem je sice zvýšená rychlost, ale bývá obvykle spojená se závoděním mezi mladými řidiči. Jsou tam popisované i sankce "jak dlouho bez řidičáku". Týká se to především extrémních překročení rychlosti (zástavba 90+, 150+ mimo obec), nicméně o dálnici ani zmínka.

Idnes správně přeložil a přepočítal cifry, ale nic o zabavování aut se tam v originále nepíše. Článek působí zase tím stylem "postrašit občany".

Nicméně Rakousko je oproti ČR radarová velmoc, to člověk chce si udělat výlet třeba Znojmo - Salzburg nebo jet na dovolenou Mikulov - Vídeň - Graz - Villach a radarů je tam jak "much" a ty fotící budky přemísťují, takže kde byl radar dnes, za měsíc být nemusí.
IP zaznamenána