30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Rychlost Benešov - měsíc do výročí?  (Přečteno 5421 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení PČR
« Odpověď #15 kdy: 23 Března 2021, 09:55:55 »

Vojta720> Ta lhůta 60 dnů funguje jinak.

Aby úřední parazit vůbec mohl zahájit řízení s provozovatelem, musí nejprve odložit věc ohledně přestupku řidiče. A ještě před tím musí minimálně 60 dní zjišťovat řidiče. Sice by měli sprdelní výzvu poslat bezodkladně, ale to je spíše jen teorie, kde není sankce, není povinnost.

Vlastně by pro ně nebyl problém, kdyby místo příkazu poslali sprdelní výzvu (a klidně půl roku po přestupku), ale to by tam nesměli být takoví myslitelé jako třeba komické duo Boťová a Říhová. Tím, že poslali rovnou příkaz se sami zahnali do slepé uličky.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení PČR
« Odpověď #16 kdy: 23 Března 2021, 10:59:52 »

Je fakt, že zatím SO1 vyplodil jeden dokument a už se mu podařilo udělat dvě chyby (o kterých víme).

Ideální případ na vyzkoušení si správního řízení. Pokud má pan Vojta děti školou povinné, možná bych je nechal ty repliky (nejprve včasný Odpor) vytvořit samotné, ať se i mladá generace poučí.
IP zaznamenána

Vojta720

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení PČR
« Odpověď #17 kdy: 20 Května 2021, 14:32:46 »

Zdravím po delší době,
dnes jsem vyzvedl další dopis od SO. Dávám anonymizovaný do přílohy. Koncem března 2021 mi doručili rovnou příkaz, na ten jsem podal ve lhůtě odpor a přišlo mi teď "vyrozumění o pokračování správního řízení po podaném odporu"
Jelikož od nich neproběhla žádná sprdelní výzva a rovnou mě uznali vinným a poslali příkaz, můžu se dle poučení co je v posledním dopise od SO dle §125g odst. 1 zákona o silničním provozu naprášit, když nelze zahájit řízení o přestupku pro stejné porušení povinností řidiče nebo pravidel provozu na pozemních komunikacích?


Ještě shrnu případ:
- leden 2021 změřeno ramrem10C na octavii, řidič nezastaven ani neztotožněn
- konec ledna 2021 výzva k podání vysvětlení od PČR, napsal jsem dopis že se nedostavím a dle zákona .... odpírám podání vysvětlení
- konec března 2021 přišel rovnou příkaz od SO že jsem vinen
- podán odpor ve lhůtě
- květen 2021 dopis od SO "vyrozumění o pokračování správního řízení po podaném odporu"

Děkuji
IP zaznamenána

Vojta720

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Rychlost Benešov - měsíc do výročí?
« Odpověď #18 kdy: 21 Prosince 2021, 08:56:34 »

Dobrý den,
mám pravděpodobně měsíc do lhůty 1 roku od přestupku. Přestupek se stal 22.1.2021 na silnici I/3 u Benešova.

Shrnu případ jak probíhal:
- leden 2021 změřeno ramrem10C na octavii, řidič nezastaven ani neztotožněn
- konec ledna 2021 výzva k podání vysvětlení od PČR, napsal jsem dopis že se nedostavím a dle zákona .... odpírám podání vysvětlení
- konec března 2021 přišel rovnou příkaz od SO že jsem vinen
- podán odpor ve lhůtě
- květen 2021 dopis od SO "vyrozumění o pokračování správního řízení po podaném odporu" vyzvednuto 20.5.2021
- květen 28.5.2021 jsem doručil na SO své vyjádření ke správnímu řízení (dávám do přílohy) že chci opravit chyby ve spise


Včera 20.12.2021 jsem vyzvedl další rozhodnutí (dávám do přílohy), že jsem opět vinen za stejný přestupek § 125f odst. 1. Podle poučení lze podat odvolání do 15 dnů ode dne oznámení rozhodnutí ke Krajskému úřadu Středočeského kraje, prostřednictvím MěÚ Benešov, odboru správních agend.

Chtěl bych se poradit jak mám dále postupovat, když už se blíží to výročí.

Předem děkuji
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Benešov - měsíc do výročí?
« Odpověď #19 kdy: 21 Prosince 2021, 09:51:08 »

Jak mohli vydat příkaz když řidič nebyl ztotožněn a zastaven?  :o
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Benešov - měsíc do výročí?
« Odpověď #20 kdy: 21 Prosince 2021, 10:11:14 »

Sloučeno.

Pokud stále platí, že nebyla doručena výzva k uhrazení určené částky (nejjistější by bylo nahlédnout do spisu), pak stačí argumentovat tak, že nebyla doručena výzva k uhrazení určené částky a správní řízení tak bylo s provozovatelem zahájeno v rozporu se zákonem.

edit: Poslední věta na straně 3 rozhodnutí:

Z toho důvodu správní orgán v souladu s § 10 odst. 4 zákona o provozu na pozemních komunikacích, vyzval provozovatele ke sdělení údajů o totožnosti osoby, které bylo vozidlo svěřeno.

Možná by se stálo za to úředního parazita zeptat, zda se také jedná o písařskou chybu a nebo o účelovou lež.
« Poslední změna: 21 Prosince 2021, 10:27:33 od Číkus »
IP zaznamenána

Vojta720

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Benešov - měsíc do výročí?
« Odpověď #21 kdy: 21 Prosince 2021, 11:49:41 »

Sloučeno.

Pokud stále platí, že nebyla doručena výzva k uhrazení určené částky (nejjistější by bylo nahlédnout do spisu), pak stačí argumentovat tak, že nebyla doručena výzva k uhrazení určené částky a správní řízení tak bylo s provozovatelem zahájeno v rozporu se zákonem.

edit: Poslední věta na straně 3 rozhodnutí:

Z toho důvodu správní orgán v souladu s § 10 odst. 4 zákona o provozu na pozemních komunikacích, vyzval provozovatele ke sdělení údajů o totožnosti osoby, které bylo vozidlo svěřeno.

Možná by se stálo za to úředního parazita zeptat, zda se také jedná o písařskou chybu a nebo o účelovou lež.

Opravdu jediná výzva co mi přišla byla od PCR a pak rovnou příkaz od Benešova. Mě vyzvala jen PCR k podání vysvětlení a těm jsem napsal dopis "že se nedostavím a dle zákona .... odpírám podání vysvětlení"

Bydlím na stávající adrese přes 8let a nikdy se mi nestalo, že by se mi ztratil nějaký dopis, byla by to tedy velká smůla, že zrovna výzva k uhrazení částky by zmizela...
Podám tedy odvolání a zeptám se v dopise kdy a jestli mi byla doručena výzva od úřadu k uhrazení určené částky
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Benešov - měsíc do výročí?
« Odpověď #22 kdy: 21 Prosince 2021, 20:20:35 »

Necitujte bezprostředně předcházející příspěvek, snižuje to přehlednost. Díky!

Formuloval bych to spíše tak, že Vám nebyla doručena výzva k uhrazení určené částky a SO se ani nepokusil zjistit totožnost řidiče. Ale i Váš návrh by měl fungovat.

Každopádně je potřeba podat včas odvolání.
IP zaznamenána

Vojta720

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Benešov - měsíc do výročí?
« Odpověď #23 kdy: 22 Prosince 2021, 07:25:08 »

Omlouvám se, už se to nestane.
Jinak děkuji za rady
IP zaznamenána