30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Rychlost Benešov - měsíc do výročí?  (Přečteno 5426 krát)

Vojta720

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
[?] Rychlost Benešov - měsíc do výročí?
« kdy: 10 Března 2021, 14:21:47 »

Zdravím,
koncem ledna 2021 mi přišla prvně v životě výzva (dávám do přílohy anonymizované) k podání vysvětlení od PČR, auto je psáno na mě a řídila manželka. Po prostudovaní příspěvků na fóru jsem tedy nakonec odpověděl i PČR že se nedostavím a dle zákona .... odpírám podání vysvětlení. I když s PČR se bavit tedy nemáme.
Co mě na výzvě zarazilo, že PČR neuvedla o jaký přestupek se konkrétně jedná. Je jen napsáno, že došlo k porušení § 18/3 zákona 361/2000 Sb o provozu na pozemních komunikacích, to jsem si v zákoně našel že: "Řidič motorového vozidla.....smí jet mimo obec rychlostí nejvýše 90 km.h-1; na silnici pro motorová vozidla" PČR měřila z auta, řidič nebyl zastaven ani ztotožněn. Vím přesně kde měří, jezdím tudy často pracovně.

Od včera mám na poště od městského úřadu Benešov zásilku s poučením, že pokud nevyzvednu do 10-dnů, písemnost se považuje za doručenou posledním dnem této lhůty. Na 100% je to od odboru správních agend.

Chtěl bych se zeptat na další postup. Pro dopis si půjdu tedy poslední možný den vyzvednutí a pak podle toho co bude v dopise budu pokračovat dále.

Děkuji

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení PČR
« Odpověď #1 kdy: 10 Března 2021, 14:26:04 »

Pokud nemáte datovou schránku, dopis vyzvedněte poslední den a pak jej sem vložte v anonymizované podobě. Pokud DS máte, dopis nevyzvedávejte.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení PČR
« Odpověď #2 kdy: 10 Března 2021, 15:03:48 »

Přesněji asi "pokud máte správný typ DS"....
IP zaznamenána

Vojta720

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení PČR
« Odpověď #3 kdy: 10 Března 2021, 15:47:30 »

Přesněji asi "pokud máte správný typ DS"....
DS nemám, počkám na poslední den pro vyzvednutí na poště
IP zaznamenána

Vojta720

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení PČR
« Odpověď #4 kdy: 22 Března 2021, 20:08:37 »

Tak jsem si vyzvedl poslední možný den dopis na poště.
Mám rovnou příkaz k zaplacení částky 1500 Kč. Příkaz přikládám anonymizovaný.
Co mě na tom zaujalo, tak na stránce 3 je napsáno (zvýraznil jsem) "Provozovatel vozidla do úředního záznamu sepsaném na Policii ČR DI Benešov uvedl, že on vozidlo v době spáchání přestupku neřídil a neví kdo jej řídil"
Toto není vůbec pravda, poslal jsem jen dopis na PČR s textem: "Reaguji tímto písemně na Výzvu k podání vysvětlení dle výše uvedeného čísla jednacího a sděluji, že k podání vysvětlení se nedostavím, protože v souladu s ust. § 61 odst. 3 zákona č. 273/2008 Sb. odpírám podání vysvětlení, což je závažným důvodem pro nedostavení se. Zároveň se tímto dostatečně omlouvám."
Počítám tedy, že další postup je podat odpor. 1) Nebylo měřeno automatizovaným zařízením a 2) ještě je v příkazu napsán nesmysl o tom, že jsem byl něco sepisovat na PČR a navíc jsem neříkal nic o tom, že nevím kdo auto řídil.

Děkuji
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení PČR
« Odpověď #5 kdy: 22 Března 2021, 20:26:46 »

Sprdelní výzva (výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky dle § 125h ZPPK) příkazu nepředcházela?
IP zaznamenána

Vojta720

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení PČR
« Odpověď #6 kdy: 22 Března 2021, 21:07:32 »

Ne nic předtím jsem nedostal, první od PČR podání vysvětlení a teď hned příkaz
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení PČR
« Odpověď #7 kdy: 22 Března 2021, 21:11:32 »

Tak to máte prakticky vyhrané. :-)

Hlavně podejte včas odpor.
IP zaznamenána

Vojta720

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení PČR
« Odpověď #8 kdy: 22 Března 2021, 21:23:44 »

Děkuji za rady a odpověď, podání odporu si pohlídám
 
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení PČR
« Odpověď #9 kdy: 22 Března 2021, 21:30:25 »

Když už za ty rady děkujete, tak nějaké připojím.

Aby vůbec bylo možno zahájit sprdelní řízení (o přestupku provozovatele vozidla, dříve správní delikt), musí SO nejprve zaslat provozovateli "sprdelní výzvu". Tohle kolo sprdelního řízení tedy bylo zahájeno (doručením příkazu) v rozporu se zákonem. Správní řízení tedy bude muset být zastaveno.

Pokud by to chtěl SO napravit, bude muset začít onou sprdelní výzvou. V reakci na tu pak ovšem může provozovatel udat řidiče, klidně sebe. Stačí, když se pak udaný řidič přizná, SO na něj již nemůže. Tedy šach mat.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení PČR
« Odpověď #10 kdy: 22 Března 2021, 21:44:53 »

Taky se SO nikde (pokud jsem něco nepřehlédl) v tom Příkazu nepochlubil tím, že byly naplněny podmínky, za kterých by měl provozovatel za přestupek provozovatele odpovídat. Zvláště pokud ve spisu mají osvědčení o proškolení obsluhy měřiče, bude se jim hůř lhát o tom, že ten Ramer v Oktávce jel automatizovaně bez obsluhy.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení PČR
« Odpověď #11 kdy: 22 Března 2021, 21:49:09 »

solaris> Ano a určitě by bylo zajímavé také blíže prozkoumat fotku z radaru. Ale vzhledem k absenci sprdelní výzvy by mi to přišlo jako tahat nůž tam, kde se bude střílet.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení PČR
« Odpověď #12 kdy: 23 Března 2021, 05:36:09 »

To že výzva nebyla ve schránce, se bude panu Vojtovi blbě prokazovat, zvlášť pokud ji při nahlížení do spisu v něm objeví i s dodejkou. Takže je vhodné být připraven i na situaci, že to správní řízení bylo zahájeno v souladu s § 125h ZPPK.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení PČR
« Odpověď #13 kdy: 23 Března 2021, 08:12:25 »

solaris> To mi přijde nepravděpodobné, ani se o sprdelní výzvě nezmiňují v příkazu. Navíc by pravděpodobně ani nestihli 60 dní zjišťovat řidiče.
IP zaznamenána

Vojta720

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení PČR
« Odpověď #14 kdy: 23 Března 2021, 09:14:31 »

Žádnou sprdelní výzvu jsem opravdu ve schránce neměl. K přestupku došlo 22.1. a dopis od SO jsem měl vyzvednout nejpozději 22.3., tak asi rovnou zkusili příkaz, protože do 60 dní nestihli poslat sprdelní výzvu. Chápu to tedy správně?
IP zaznamenána