30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 7

Autor Téma: Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?  (Přečteno 16697 krát)

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #15 kdy: 06 Března 2021, 15:23:11 »

snehulak: no já tedy s policií spolupracovat nehodlám. To dělal současný předseda vlády a požitky plynoucí z jeho charakteru vidím denně. Při interakci s policií hodlám činit to úplně nejminimálnější minimum, které dle zákona musím, případně strpím to co dle zákona strpět musím, což mi ovšem nijak nebrání všemožně dávat najevo, co si myslím. Přesto po uplatnění tohoto přístupu budu pořád řádově vstřícnější k fízlovi, než byl kdykoliv fízl vůči mně, když jsem ho skutečně k něčemu potřeboval. Tím samozřejmě nebráním činit vám, k čemu vaše srdce tíhne - spolupracujte si jak chcete. Pouze zkuste hledat nějaké vhodnější forum.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #16 kdy: 06 Března 2021, 15:57:34 »

sns, ale poslední příspěvky týhle debaty jsou absurdní. Celou dobu se tady snažím naznačit, že kdyby kdyby ti lidé vykonali to co sám deklarujete, tedy
Citace
Při interakci s policií hodlám činit to úplně nejminimálnější minimum, které dle zákona musím, případně strpím to co dle zákona strpět musím, což mi ovšem nijak nebrání všemožně dávat najevo, co si myslím.
pak vůbec nic z toho nebylo. Když už toto vámi zmíněné minimum občané nehodlají strpět, pak by měli vědět, co může následovat a ne se divit a deklarovat se jako obří oběť. Asi bych nenapsal jako snehulak "Dobře mu tak", ono kdyby tam ta policie vůbec nebyla a vůbec nikoho neotravovala, tak by se imo žilo líp.

Vy a pk202 tady naopak poněkud pasivně agresivně naznačujete, že jsem já, nebo snehulak nějaký kolaborant, jenom proto, protože jsem upozornil, že kdyby podstoupili to úplně nejminimálnější minimum, pak by nic z toho nebylo. Tedy víceméně vy sám to minimum děláte a schvalujete, ale když někdo napíše, že přesně to měli atakovaní občané vykonat, tak to vnímáte jako spolupráci s referencí na StB..

Ne, fakt nezastávám policii ani v nejmenším, to jsem myslím vyjádřil již několikrát.. Jen kritizuji chování těch občanů (podobně jako aroganci Ostravských fízlů) a celé to nazírání na ně jako na oběti. Obětmi možná byli v tom smyslu, že je policie začala otravovat, ale rozhodně ne v tom, že skončili na zemi a v poutech...

Jinak já si samozřejmě velmi vážím tohoto fóra a všeho, co jsem se zde naučil. A překvapivě z 98% s místním diskurzem souzním. Sorry, že jsem se tentokrát pokusil na věc nahlížet objektivně.
« Poslední změna: 06 Března 2021, 16:22:07 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #17 kdy: 06 Března 2021, 17:02:14 »

gumidos: Ale vždyť to přesně píšu. Nevím já prostě nehodlám jednat sebedestruktivně. Což při zákonné výzvě a daných okolností neuposlechnutí výzvy a poslání do píče je . Nic víc nic míň.

Nějak nerozumím co v té situaci dělat jiného než začít nahrávat při výzvě dát občanku nebo sdělit totožnost ústně , hodit to do správního a dál se s nimi nevybavovat.

A to jsem tu několikrát napsal.

A ta poslední věta ta asi něco vypovídá o tobě jak o mě :D Fórum mě baví a budu to tu číst docela určitě nezávisle na tvém názoru

 
« Poslední změna: 06 Března 2021, 17:09:28 od snehulak »
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #18 kdy: 06 Března 2021, 19:11:55 »

Takže skákat tak, jak bude policajt pískat? Když poručí spolucestujícímu "dej sem občanku", tak mu dát svou občanku? Když poručí spolucestujicímu "vystup z auta", tak vystoupit z auta? Ale má k tomu policajt oprávnění, takto poroučet spolucestujícímu?
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #19 kdy: 06 Března 2021, 19:26:30 »

Alo.is: Pokud pominu formu výzvy - "dej sem občanku" , vystup si z auta.... tak čistě formálně bohužel ano, fízl k tomu má oprávnění... Sice  procesně správně by to mělo mít nějakou tu štábní kulturu a formu - kdy by se měl chovat cajt slušně, popř. vysvětlit proč to a to požaduje... ale na to u nich sere pes... on je orgán, ty jsi občan... či "drban" jak rádi říkají... takže karty bývají povětšinou dopředu docela jasně rozdány... Pomáhá natáčení všech aktivit a pouze minimální nutná kooperace - plnit jen to na co mají nárok. Já třeba osobně nikdy nepředpokládám při kontrolách OP průkaz když ho po mě chtějí - mají řidičák, ten jim na identifikaci stačí... chtějí li vědět víc, tak ať hýbnou prdelí a lustrují si další info v autě nebo přes dispečink..
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #20 kdy: 06 Března 2021, 19:55:39 »

Takže skákat tak, jak bude policajt pískat? Když poručí spolucestujícímu "dej sem občanku", tak mu dát svou občanku? Když poručí spolucestujicímu "vystup z auta", tak vystoupit z auta? Ale má k tomu policajt oprávnění, takto poroučet spolucestujícímu?

Pokud ten člověk ví přesně, že dané jednání policisty je v rozporu se zákonem, ať klidně vzdoruje. Bohužel fízlovi se za takové pochybení nic praktického nestane (já bych byl za to, aby byl fízl za každé takové zaznamenané procesní pochybení bez debat potrestán srážkou z platu, protože věřím, že by to lidi bavilo dělat, vzdělali by se a i fízlové by se začli chovat korektně).. Ale pokud člověk fakt neví, co si smí a nesmí dovolit a neví, kde je ta hrana, tak se prostě pak nemůže divit, že skončí na zemi. To neznamená, že je to správně, nebo že se mi to líbí, celý ten systém se mi nelíbí, ale máme co máme.. A v tom se člověk buď musí naučit chodit a nebo být ovce.. thats it.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #21 kdy: 06 Března 2021, 21:04:56 »

Tohle:
Ale pokud člověk fakt neví, co si smí a nesmí dovolit a neví, kde je ta hrana, tak se prostě pak nemůže divit, že skončí na zemi. To neznamená, že je to správně, nebo že se mi to líbí, celý ten systém se mi nelíbí, ale máme co máme..
ale zní poněkud jinak než:
Upřímně, tato hysterie mnohých obyvatel ohledně "mlácení za absenci roušek" mě sere.
Pěkný večer
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #22 kdy: 06 Března 2021, 21:40:59 »

Takže skákat tak, jak bude policajt pískat? Když poručí spolucestujícímu "dej sem občanku", tak mu dát svou občanku? Když poručí spolucestujicímu "vystup z auta", tak vystoupit z auta? Ale má k tomu policajt oprávnění, takto poroučet spolucestujícímu?

A co ma clovek delat, kdyz k tomu opravneni nema? Je uplne jedno, ze policista v tu chvili porusuje hromady paragrafu a vlastni interni pravidla. On je ten ve vyhode, ten, co kdyz pouzije nasili je stesticko vzdy na jeho strane. K cemu si pomohu, ze policista jednal nezakone, kdyz to bude muj ksicht, na kterem bude klecet?

Me to pripomina meho instruktora z autoskoly, ktery mi vytykal, ze se u prednosti zprava divam i doleva. Ze od tama mam prece prednost, tak se tam nemam koukat a ze mi muze bejt jedno zda tam nekdo jede... Jako ma pravdu... Ten, co to do me nasije a neda mi prednost bude vinik. Jenze to ja dostanu jeho predkem naraz do dveri ridice...
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #23 kdy: 06 Března 2021, 21:47:32 »

j0hn > A kde je problém? Sere mě hysterie, kdy se to svaluje na roušky a vytrhuje se to z kontextu. Ani jeden z těch lidí neskončil na zemi kvůli tomu, že by neměl roušku, ale kvůli tomu, že odmítl strpět nejminimálnější minimum, předložit občanku, případně si na těch pár minut nasadit roušku. To, že mě sere tohle vytrhávání z kontextu a v podstatě manipulativní podávání informací neznamená, že se mi líbí, že po sídlištích chodí buzerační čety a ani to, že ženu kvůli roušce otravovali. U toho chlapce je mi to úplně jedno, kdyby poškozoval můj soukromý majetek (měl škrábat omítku, či co..), tak taky nebudu lobbovat za to, aby ho strážníci nechali v pohodě odkráčet (to, že skončil na zemi bylo zjevně opět způsobeno jeho kroky, kdy odmítl strpět nejminimálnější minimum). Tak jako tak, ani ta žena a už vůbec ten chlapec neskončili na zemi kvůli rouškám, ale protože si za to do velké míry mohli. A pokud chcete toto zpochybňovat, tak asi není o čem debatovat. Nebo vy schvalujete šíření lží, pokud se jedná o lži v neprospěch vašeho protivníka?

A rád bych viděl místní, co zásadně nelezou policii do prdele, jak odmítají dechovku (protože přeci nebudou spolupracovat a kolaborovat), jezdí na úsekovce cíleně 80 kmh (aby projevili nesouhlas) a nechají zloděje odkráčet s jejich majetkem (protože přeci nejsou bonzáci). Obdivuju formu aktivismu, kterou vyvíjí třeba Číkus, ale pro drtivou většinu lidí (a to i místních, co si rádi dopisují s úřadem) je nejracionálnější chování minimalizovat potenciální riziko čehokoliv, včetně konfrontace s policií. Tzn. na úsekovce jedu těch 50 kmh, když mi antiradar začne pípat, tak zpomalím a když po mě něco chce fízl, tak vím co může a nemůže a radši, než abych skončil na zemi, tak mu tu identitu dám..

Děkuji za přání a doufám, že taky máte fajn večer :)
« Poslední změna: 06 Března 2021, 22:12:40 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #24 kdy: 06 Března 2021, 22:31:06 »

Vy se s tim manipulativnim vykladanim pravdy take nezadate.
Mozna byste mohl jit provokovat jinam.
« Poslední změna: 06 Března 2021, 22:32:54 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #25 kdy: 06 Března 2021, 23:02:52 »

Rozhodně jsem sem nepřišel provokovat, chtěl jsem pouze skrze debatu (a argumenty) porozumět lidem, kteří přemýšlí stejným směrem jako já, ale jsou v tom názoru mnohem utvrzenější, než já..

Klidně můžete moje příspěvky smazat, já už tu své názory projevovat nebudu.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #26 kdy: 06 Března 2021, 23:43:57 »

Zatim jsem nezaregistroval zadne konkretni srovnani videozaznamu vs zakon o PCR a judikaturou - tedy argumenty a debatu nad nimi,  jak pisete.

A jsem asi ten posledni co by nekomu mazal na foru prispevky.
Konecne pokud nekdo se mnou nebude souhlasit, muzete si to zde precist.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #27 kdy: 07 Března 2021, 01:02:34 »

A rád bych viděl místní, co zásadně nelezou policii do prdele, jak odmítají dechovku (protože přeci nebudou spolupracovat a kolaborovat), jezdí na úsekovce cíleně 80 kmh (aby projevili nesouhlas) a nechají zloděje odkráčet s jejich majetkem (protože přeci nejsou bonzáci). Obdivuju formu aktivismu, kterou vyvíjí třeba Číkus, ale pro drtivou většinu lidí (a to i místních, co si rádi dopisují s úřadem) je nejracionálnější chování minimalizovat potenciální riziko čehokoliv, včetně konfrontace s policií. Tzn. na úsekovce jedu těch 50 kmh, když mi antiradar začne pípat, tak zpomalím a když po mě něco chce fízl, tak vím co může a nemůže a radši, než abych skončil na zemi, tak mu tu identitu dám..
Vite jaky je rozdil v jednani, kdyz PCR zastavi 60ti leteho pana v obleku co ridi nove S klasse a kdyz zastavi 19ti leteho kluka s rovnym ksiltem ve starem orezlem bmw? Nebylo by lepsi kdyby ten kluk minimalizoval riziko konfrontace s policií a koupil si oblek a S klasse?

Treba v DE (az na vyjimky) ten rozdil v jednani mezi temi skupinami zadny neni. Chyba vazne neni v tom klukovi s rovnym ksiltem.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #28 kdy: 07 Března 2021, 04:02:08 »

Me to pripomina meho instruktora z autoskoly, ktery mi vytykal, ze se u prednosti zprava divam i doleva. Ze od tama mam prece prednost, tak se tam nemam koukat a ze mi muze bejt jedno zda tam nekdo jede... Jako ma pravdu... Ten, co to do me nasije a neda mi prednost bude vinik. Jenze to ja dostanu jeho predkem naraz do dveri ridice...
Bacha na to, dyž k takové nehodě donde a přiznáš se, žes ho viděl a měl možnost nehodu odvrátit nebo zmírnit a nezvládl to, jsou schopní, zejména se správně motivovaným advokátem za prdelí, popotahovat ai tebe. Pže seš povinen jezdit tak, abys tomu předcházel a bla bla…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Sturmgewer44

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Opravdu policie může mlátit kohokoliv, kdykoliv?
« Odpověď #29 kdy: 07 Března 2021, 15:36:56 »

Já jako Mortas taky nikdy občanku nedávám. Nejzbytečnější doklad co se mi válí doma. A přesto každou kontrolu ho fízlove chtěj a hrozně se divěj jak to že jí nemám u sebe. Ale vždy jim stačí říct jednou větou že dle zákona nejsem povinnej nosit pouze vlastnit a už se nehádaj. No a když to vypadá na prudění ,tak zapnu mobila a je klid.
Hele jak řešíte papírem návrat? Já vezu našim přes okres jídlo i když je to z vesnice do vesnice tak jsou během dne na 3 místech .Napíšu si to na cár papíru včetně hodiny a jedu. Na zpátek si nepíšu nic počitám že PACHovi by mělo docvaknout ,že se vracim a jelikož budu jezdit tak jednou do tejdne chystám se jen přeškrtávat datumy a nehodlám se psát s novym lejstrem.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 7