30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: OT: Poplatek za popelnice  (Přečteno 6572 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:OT: Poplatek za popelnice
« Odpověď #15 kdy: 09 Března 2021, 09:55:42 »

Po telefonu jsem se se Štěpánkou nedomluvil, asi budu muset psát nějaký ten dopis. :-)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:OT: Poplatek za popelnice
« Odpověď #16 kdy: 09 Března 2021, 11:36:29 »

OT v OT

Dost by mě zajímalo, do jaké míry si Krno ověřuje cizince s dobou pobytu nad 30 dní. Popřípadě, jestli by stačilo povinné předcházející oznámení odeslané na PČR jen písemně (dvojnásob dnes ve chvíli, kdy vyjít na ulici je pomalu hrdelní zločin).

Má úvaha je taková, že:
1. Helmut Furthmustahl vyplní příjezdový formulář do ČR a nastoupí po příjezdu do povinné karantény
2. Odešle oznámení na PČR, že zde plánuje zůstat více jak 30 dní avšak méně jak 90 dní - chystá totiž rozsáhlou studii falických symbolů v Brněa to se do 30 dnů stihnout nedá
3. dle pokynů se městu Brno přihlásí jako poplatník za odpad a město mu pošle výzvu k platbě

Nehodíme tímto Krnu vidle do toho, když Helmuta označí na neexistující osobu? Dvojnásob, když vůči němu budou mít evidovanou pohledávku?

Mne spíše napadlo, že by "přebyteční členové domácnosti" mohli platit sousedům za neobsazené byty a o ušetřené peníze se podělit.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:OT: Poplatek za popelnice
« Odpověď #17 kdy: 09 Března 2021, 11:56:29 »

Ja to tak delam, platim majiteli bytu a on tou castkou zaplati za sebe.
« Poslední změna: 09 Března 2021, 12:00:01 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:OT: Poplatek za popelnice
« Odpověď #18 kdy: 09 Března 2021, 12:08:22 »

fu> Myslel jsem to tak, že ze čtyřčlenná rodina platí 4 poplatky za popelnice. Tři z členů se ale hlásí do okolních neobydlených bytů na stejné adrese.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:OT: Poplatek za popelnice
« Odpověď #19 kdy: 09 Března 2021, 13:13:54 »

ja myslim, ze jsem to pochopil, jen jsem to aplikoval jiz drive za moznosti ktere mam.
« Poslední změna: 09 Března 2021, 13:26:36 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:OT: Poplatek za popelnice
« Odpověď #20 kdy: 09 Března 2021, 21:52:21 »

Reakce nachystána, tentokrát jsem anonymizoval červenou barvou, to černé tak má skutečně vypadat.

A samozřejmě přílohy: 2017, 2018, 2019, 2020
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:OT: Poplatek za popelnice
« Odpověď #21 kdy: 09 Března 2021, 21:57:06 »

V prvním odstavci bych tam do vět přidal přidal nějaké čárky či středníky. Jinak super.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:OT: Poplatek za popelnice
« Odpověď #22 kdy: 09 Března 2021, 21:59:19 »

 :D ja snad pujdu do politiky, abych prosadil povinne kamery na uradech. Protoze vyraz uredniku, az toto budou cist, by melo patrit pod kulturni dedictvi.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:OT: Poplatek za popelnice
« Odpověď #23 kdy: 09 Března 2021, 22:06:04 »

Vsadím botu, co se mi právě rozbila, že jako první příde pruh s příkazem za hrubě urážlivý podání, a pak začnou postupně chodit další dopicy (tak zhruba 3-5) vod někoho schopnýho, komu to předají  8)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:OT: Poplatek za popelnice
« Odpověď #24 kdy: 09 Března 2021, 22:08:56 »

Behemot> To byste prohrál, pokuta za hrubě urážlivé podání se neukládá příkazem, něco málo o tom vím. :-)

edit: Kdo by měl být ten schopnější? Tetka Dujíčková?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:OT: Poplatek za popelnice
« Odpověď #25 kdy: 09 Března 2021, 22:14:40 »

Nejspíš úsekovej právník?

Co tam teda je, usnesení?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:OT: Poplatek za popelnice
« Odpověď #26 kdy: 09 Března 2021, 22:28:35 »

Sousloví jako prase podrbání mi přijde příliš vulgární a genderově nevhodné vzhledem k tomu, že jde o ženu (pravděpodobně). Spíše bych použil jako femina Sus scrofa f. domestica podrbání, případně rajcovnější jako femina Sus scrofa podrbání.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:OT: Poplatek za popelnice
« Odpověď #27 kdy: 09 Března 2021, 22:50:20 »

Nádherný čtení jako vždy ;D

Zkusím toho využít a zeptat se - jak se to má s námitkou podjatosti? :D Já se doposud amatérsky domníval, že je přípustná jen v rámci správního řízení (ačkoliv při hledání jsem o ní nic moc nenašel). Tady zjevně žádný správní řízení neběží. Nebo ji lze aplikovat třeba i v InfZ řízení (ve smyslu InfZ stížnosti a odvolání)? A nebo chcete jen dopřát úředníkům doplnění vzdělání praxí?  :D

Díky!
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:OT: Poplatek za popelnice
« Odpověď #28 kdy: 10 Března 2021, 08:21:45 »

Sousloví jako prase podrbání mi přijde příliš vulgární a genderově nevhodné vzhledem k tomu, že jde o ženu (pravděpodobně). Spíše bych použil jako femina Sus scrofa f. domestica podrbání, případně rajcovnější jako femina Sus scrofa podrbání.

Podle mého autor vzorně vybral obecný maskulinní název zvířete používaný pro obě pohlaví a vyhnul se tak více popisnému ženskému rodu, který by ale mohl vyznít vulgárněji - tomu se však u přirovnání s úřední osobou správně vyhnul. Ale samozřejmě vzhledem k gendrové korektnosti by bylo užití "Jako svině drbání" určitě přesnější. 
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:OT: Poplatek za popelnice
« Odpověď #29 kdy: 10 Března 2021, 08:37:42 »

Misto ponekud kontroverzniho oznaceni "svine", lze pouzit odbornejsi a mene zavadne oznaceni "prasnice".
IP zaznamenána