30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Příkaz s rozhodnutím o vině  (Přečteno 1609 krát)

smrtkasmety

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Příkaz s rozhodnutím o vině
« kdy: 02 Března 2021, 13:38:47 »

Zdravím,

dnes mi od magistrátu přišel do datovky příkaz. Co mě zaujalo, je, že správní orgán ihned rozhodl (má dostatek důkazů). Otázka je, jak se bránit. Zákaz jsem projel, nicméně mě fízl "zastavil" , když čekal na světlech (dojel jsem jej cca. 200m za zákatem). Rád bych tohle bral jako cvičení, seznámil se s důkazy, je možné proti tomu podat odpor?

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz s rozhodnutím o vině
« Odpověď #1 kdy: 02 Března 2021, 13:42:01 »

Ano, do 8 dnů od doručení můžete podat odpor. Na konci příkazu byste o tom měl být poučen.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz s rozhodnutím o vině
« Odpověď #2 kdy: 02 Března 2021, 13:56:49 »

Více k postupu v případě došlého Příkazu vizte též https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.msg42666#msg42666.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz s rozhodnutím o vině
« Odpověď #3 kdy: 02 Března 2021, 16:48:24 »

Idealni je, pokud je to mozne, co nejdrive zajit na urad a nahlednout do spisu a vse co maji zkopirovat. Pak v klidu prohlednout, vymyslet strategii a pak podat Odpor. Odpor se ale musi podat do 8mi dnu od doruceni, takze casu moc neni, bohuzel.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz s rozhodnutím o vině
« Odpověď #4 kdy: 02 Března 2021, 17:40:09 »

Pokud vás pomahač neviděl zákaz projet, tak by to mělo být celkem jednoduché.
Jít teď nahlížet do spisu má smysl pouze v případě, že se chcete rozmýšlet, zda bojovat či nikoliv. Pokud víte, že to chcete minimálně zkusit, pokuta už vyšší nebude, po podání odporu nicméně v případě prohry naskočí správní poplatek 1.000,- Kč, což je ale za "cvičení" poměrně symbolická částka.

Pokud to řešit chcete, prvním krokem je podat včasný odpor. Pokud příkaz skutečně přišel dnes a dnes jste DS otevřel, tak je potřeba nejpozději 10. 3. podat odpor, kterým se příkaz zruší a úřad bude pokračovat v řízení. Protože na lhůtách to často zbytečně končí, doporučuji vše kontrolovat přes kalkulačku lhůt a termíny pečlivě značit do kalendáře, ať to neprojedete na takové blbosti jako opožděný odpor/odvolání.

Tvrzením, že mají dostatek důkazů, si příliš nelamte hlavu - to píší obligatorně všude bez ohledu na to, co mají v ruce, protože doufají, že to zaplatíte. A druhá věc, koukněte na pojem "aktivní přístup k délce řízení" - písemnosti od úřadu přebírejte pokud možno poslední den lhůty, nikdy nevíte, kdy se vám těch 10 dní co to mohlo hnít v datovce bude hodit do prekluze. Doporučuji taky projít pár témat přímo na projetí zákazem.
IP zaznamenána