30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10

Autor Téma: Totalitní checkpointy na cestách  (Přečteno 27124 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Totalitní checkpointy na cestách
« Odpověď #45 kdy: 05 Března 2021, 16:52:40 »

Tyhle prezentace v médiích dělají, aby prokázali nutnost nakoupit další čtyřkolky z našich daní.
Pokud je dostane do ruky nekdo kdo s tim umi a zda teren tak s tim v zasade nemam problem, obcas se hodi, viz. https://www.krimi-plzen.cz/a/patrani-po-rodine-bezkaru-melo-stastny-konec/
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Totalitní checkpointy na cestách
« Odpověď #46 kdy: 05 Března 2021, 17:29:52 »

Dnes, cesta přes několik okresů, 100km tam, 100 km zpět. Dvě hlídky, jeden opicajt a dva vojáci stavěli auto přede mnou. Další hlídka komplet schovaná v autě. Kdyby radši rozváželi vakcíny, ale tohle je do nebe volající zhovadilost, která NIC nevyřeší. :x :x
IP zaznamenána

arwi

  • Příspěvků: 98
    • Zobrazit profil
Re:Totalitní checkpointy na cestách
« Odpověď #47 kdy: 05 Března 2021, 18:50:09 »

I z pohledu výkonu (počet zastavených vs počet řešených/otočených) je nesmysl.
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Totalitní checkpointy na cestách
« Odpověď #48 kdy: 06 Března 2021, 00:06:49 »

Tak tvl... že budou prudit na checkpointech, ok. Ale že mě budou prudit na mém soukromém pozemku (dvorek před domem) v liduprázdné ulici, že v zástavbě nemám slinták, to je fakt moc. Ty měli takový štěstí, že jsem neměl u sebe telefon a hlavně náladu se dohadovat a udělat z nich idioty. Ty vlastně už udělali sami ze sebe... když to vezmu kolem a kolem.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Totalitní checkpointy na cestách
« Odpověď #49 kdy: 06 Března 2021, 00:15:16 »

Jezdím teď každý den poměrně nápadným autem zaoceánské výroby. Po Praze, mimo Prahu, východní Čechy, zítra jedu do Jihlavy.. asi žiju v jiném světě, protože já s sebou žádná čestná prohlášení nevozím, a nepotkal jsem ani jednoho policajta, natož aby mě někdo stavěl. Skutečně nevím, co se děje, ale jezdívám i v noci. Tahle korona je nyní ve třetí etapě:

Etapa 1: Fízli buzerujou přes den i v noci. V noci provoz řídne, ale fízli jezdí furt. Šance, že mě v noci zastaví fízli je skoro 100 procent. Mám nápadné auto, jezdím rychle.
Etapa 2: Nějaké zákazy pohybu, fízli moc nebuzerujou přes den, protože hnípou v autech. Provoz je ale menší i přes den a pro autíčkáře jako já to bylo požehnání. Prázdné okresky. V noci stále jezdí hodně fízlů.
Etapa 3: Žádní fízli ve dne i v noci. Zákazy se zpřísňují, provoz řídne i přes den. Jezdím, jako bych to ukrad. V noci jsou pražské silnice skoro prázdné a celou Prahu jde projet pedal to the metal. Policie nula.

Tím nepopírám, že se něco děje, jen říkám, že já mám asi kliku nebo co. Třeba v Pitkovicích jsem často, někdo tady psal tři hlídky - nepotkal jsem je, ani cestou do Uhříněvsi, ani cestou k dálnici. U samoosblužné benzínky na kruháku před nájezdem na dálnici je dodávka a v ní paní prodává každý den pečivo. Předevčírem mi popisovala, že mě viděla, jak jsem přijel z Pitkovic, což technicky není Praha. Já jí říkám, že jedu do Lídlu, který je právě za tím kruhákem a ona mi odvětila, že tam byli celej den policajti a otáčeli auta z Pitkovic s tím, že Lidl sice je 1 km od Pitkovic, ale technicky v jiném okresu, takže musí jet přes Uhříněves až do Říčan nějakých 20 kilometrů, kde je další Lídl, ale v jejich okresu. Ptal jsem se jí, jestli jí to podnikání ještě nezavřeli. Odvětila, že ona je pekařka a jí to zavřít nemůžou, protože by neměl kdo píct chleba. Zeptal jsem se jí, jestli když pozoruje opatření jako "dvě roušky" a zákony, co se mění třeba dvakrát denně, jestli má pocit, že zejtra nemůžou přijít třeba za ní a říct jí, že píct si může co chce, ale prodávat to nesmí. Na to teda odpověď neměla, ale shodli jsme se, že by bylo spravedlivé, kdybysme se jednou mohli podívat na Babiše i celou jeho suitu, jak se houpou na provaze.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 341
    • Zobrazit profil
Re:Totalitní checkpointy na cestách
« Odpověď #50 kdy: 06 Března 2021, 01:03:53 »

...ale shodli jsme se, že by bylo spravedlivé, kdybysme se jednou mohli podívat na Babiše i celou jeho suitu, jak se houpou na provaze.

Opravdu by mě zajímalo, kolik lidí něco takového skutečně chce a kolik lidí to bere jen jako řečnický obrat.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Totalitní checkpointy na cestách
« Odpověď #51 kdy: 06 Března 2021, 14:44:32 »

U mně se řečnický obrat už dávno přetavil v nutkavé přání. Především za to, jak bezohledně z této situace na úkor zdraví lidí rejžuje:
1) Propad v počátcích testování, kdy se dělalo vše proto, aby do hry stačily naskočit jeho laboratoře
2) Nesmyslně otevřená květinářství
3) Likvidace živnostníků a upřednostňování řetězců

a to není jistě zdaleka všechno. nesmyslné nákupy postelí od kamaráda do nesmyslné nemocnice atd.
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Totalitní checkpointy na cestách
« Odpověď #52 kdy: 06 Března 2021, 18:29:33 »

Stilg: Vzhledem k nedostatku času jsem to nepitval podrobně, ale na první pohled mi přijde vaše analýza převážně přiléhavá.

Ad 1) ...
...

Diky, je to patrne jak rikas.

Nicmene, mne tedy v reakci na nedostatky me uvahy napadaji tyhle 2 veci...

Rikas, ze kdyz budes zastaven na hranici a budes se odkazovat na II.10, tj. cestu zpet do domovskeho okresu, narazi to na absenci duvodu k predchozimu opusteni...
Jenze ja prave vychazim z toho doslovneho zneni krizoveho opatreni, ktere rika, ze NEBO. Tj. ja jsem pripadne ochoten pripadne priznat, ze mam trvaly pobyt a bydliste na dvou ruznych mistech. A duvodem k predchozimu opusteni blize neurceneho okresu s bydlistem byla cesta na misto Trvaleho pobytu, a nyni se vracim zpet do bydliste.  Co formalne vzato v takove situaci porusuji?
je mozne, ze mi neoc unika teda.

Druha vec, pokud by pri tvrzeni, ze se vracim do bydliste/ na misto trvaleho pobytu, byl problem, ze proc jsem okres opustil ... no jel jsem napr. do prace.Coz v tuhle chvili, protoze uz do prace nejedu, ani nemam duvod dokladat, ne?
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Totalitní checkpointy na cestách
« Odpověď #53 kdy: 06 Března 2021, 22:03:02 »

A vy myslíte, že se v tom někdo vyzná dostatečně na to, aby si o tom troufnul napsat článek, kterým se budou následně řídit někteří lidé?
Proč tak černé myšlenky? Zkuste vykouknout ze své sociální bubliny. V nařízení se vyzná víc než polovina obyvatel ČR:
https://www.ceskatelevize.cz/teletext/ct/?page=158B&ver=TXT
92 % Čechů tvrdí, že dodržují opatření
                                       
 Pro více než polovinu obyvatel ČR jsou  protiepidemická opatření naprosto srozumitelná, pro 1/3 jen částečně, 9 % se v nich vůbec neorientuje. Nejsrozumitelnější jsou pro seniory. Naopak v nejmladší kategorii 18 až 29 let se v nich zcela orientuje pouze pětina.


Já se mezi ně sice nepočítám, ale nijak mě to netrápí. S velkou pravděpodobností to znamená, že jsem mladej.
;-)
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Totalitní checkpointy na cestách
« Odpověď #54 kdy: 07 Března 2021, 00:00:49 »

Stilg: Vzhledem k nedostatku času jsem to nepitval podrobně, ale na první pohled mi přijde vaše analýza převážně přiléhavá.

Ad 1) ...
...

Diky, je to patrne jak rikas.

Nicmene, mne tedy v reakci na nedostatky me uvahy napadaji tyhle 2 veci...

Rikas, ze kdyz budes zastaven na hranici a budes se odkazovat na II.10, tj. cestu zpet do domovskeho okresu, narazi to na absenci duvodu k predchozimu opusteni...
Jenze ja prave vychazim z toho doslovneho zneni krizoveho opatreni, ktere rika, ze NEBO. Tj. ja jsem pripadne ochoten pripadne priznat, ze mam trvaly pobyt a bydliste na dvou ruznych mistech. A duvodem k predchozimu opusteni blize neurceneho okresu s bydlistem byla cesta na misto Trvaleho pobytu, a nyni se vracim zpet do bydliste.  Co formalne vzato v takove situaci porusuji?
je mozne, ze mi neoc unika teda.

Druha vec, pokud by pri tvrzeni, ze se vracim do bydliste/ na misto trvaleho pobytu, byl problem, ze proc jsem okres opustil ... no jel jsem napr. do prace.Coz v tuhle chvili, protoze uz do prace nejedu, ani nemam duvod dokladat, ne?

Prosimvás proč bych vysvětloval, jak jsem se mimo okres dostal?  ;D Prostě tady jsem, jedu domu, uhni.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Totalitní checkpointy na cestách
« Odpověď #55 kdy: 07 Března 2021, 08:01:42 »

Me vcera take staveli. Doklady jsem mel v batohu v kufru. Tak jsem vystoupil, otevrel kufr. Policajt a dve vojandy videli ty kufry a batohy s kverama a bedny od streliva. Postavili se do pozoru, udelali krok zpet. Policajt si vzal obcanku, rychle vyfotil tabletem, div nezasalutoval a popral hezkou cestu :D Za me kontroly ok. Za 3 min casu jsem se smal jeste hodinu.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Totalitní checkpointy na cestách
« Odpověď #56 kdy: 07 Března 2021, 21:46:40 »

Zkusím to tedy jinak - když pojedu na dálnici kolem 200 až 300 km/h a zastaví mě dálniční policie, a já se s nima nebudu chtít bavit o tom kam jedu a proč, tak - pokus si dobře pamatuji - oni mohou trestat za jednu věc, tu nejzávažnější. Bylo by tedy zajímavé sledovat, jestli by poslali oznámení magistrátu za to, že jsem jel rychle (rychlost > covid), nebo by poslali oznámení hygieně (covid > rychlost).
Voni nic netrestají. Zadokumentujou důkazy a pošlou to jednotlivejm SO, který si to vyřeší jeden po druhým, rychlost ai tady ty kraviny.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

ateas

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Totalitní checkpointy na cestách
« Odpověď #57 kdy: 08 Března 2021, 09:33:59 »

jaký tedy bude nejlepší postup v případně zadržení hlídkou:
- na hranicích okresu
- na území jiného okresu?

při cestě tam nebo zpět.

Bavíme se s PČR nebo požádáme o řešení se správním orgánem?
V případě využítí výjimky "individuální duchovní péče a služby" se toto dokazuje jak? člověk musí být zapsaný v nějakém registru? děkuji
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Totalitní checkpointy na cestách
« Odpověď #58 kdy: 08 Března 2021, 09:44:57 »

Stačí čestné prohlášení, viz formulář, jsou všude ke stažení.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Totalitní checkpointy na cestách
« Odpověď #59 kdy: 08 Března 2021, 10:53:41 »

V případě využítí výjimky "individuální duchovní péče a služby" se toto dokazuje jak? člověk musí být zapsaný v nějakém registru? děkuji
No asi by bylo lepší mít k téhle vyjímce kolárek a krucifix, ale koneckonců proč by třeba účetní nemohl poskytnou duchovní útěchu někomu na druhé straně republiky?
IP zaznamenána
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10