30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prudění kvůli Xenonům  (Přečteno 17830 krát)

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Prudění kvůli Xenonům
« Odpověď #15 kdy: 25 Února 2021, 14:58:26 »

Matrix led s automatickym prepinanim dalkovych a dennich mam taky a je to pekna pitomost. Kazdou chvili tak auto doslova vyblikava ostatni ridic. Navic pokud je kamion castecne za horizontem tak, ze nejsou videt jeho potkavacky, auto mu tam posila plne dalkove... Hadejte, kdo je pak za debila...
« Poslední změna: 25 Února 2021, 21:19:36 od lerion »
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Prudění kvůli Xenonům
« Odpověď #16 kdy: 25 Února 2021, 17:29:57 »

Mám stejnou zkušenost, že to oslňuje a nefunguje jak má. Ale né jako uživatel, ale jako protijedoucí / před ním jedoucí.
Když to má někdo zapnuté na automatiku na dálnici, tak je to taky žůžo.
Zákon říká, že:
Řidič nesmí užít dálková světla, je-li vozovka dostatečně a souvisle osvětlena nebo mohl-li by být oslněn řidič protijedoucího vozidla, řidič vozidla jedoucího před ním nebo jiný účastník provozu na pozemních komunikacích, strojvedoucí vlaku, řidič jiného drážního vozidla nebo řidič plavidla.

to slovo mohl-li by je asi důležité. Protože pokud nechám zapnuté aut. dálkové, tak tím někdo může být oslněn. Byť jsou na automatiku.

lerion: lze to aspoň ovládat manuálně, tak jako klasický dálkový?
« Poslední změna: 25 Února 2021, 17:35:43 od cocomoon »
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Prudění kvůli Xenonům
« Odpověď #17 kdy: 25 Února 2021, 21:22:45 »

Jo, tlacitkem to mohu uplne vypnout a prepinat to manualne (nebo si to i pres zaplou automatiku manualne zapinat). Ale po kazdem startu se to zas aktivuje.

Vylozene jsou takove libustky, kdy clovek je napriklad v pripojovaku, na hlavni auto, tak se necha predjet a protoze auto jede vlastne ve vedlejsi pruhu, automatika mu tam posle dalkovy. Jenze jak jede rychleji, hned se dostane do zorneho pole automatiky a tak je vypne. Ja pak vypadam jak debil, co vyblikava nekoho, kdo me "nepustil z pripojovaku"...

V aute mam asistentu hromadu a zatim me zachranily asi od jedne krizove situace a uz desitky zpusobily...
IP zaznamenána

resistor

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Prudění kvůli Xenonům
« Odpověď #18 kdy: 26 Února 2021, 01:11:53 »

Číkus: Správní řízení zahájeno bylo zahájeno neprodleně aktivním ouřadou ve vedlejším okrese (příkaz, odpor, pozvání k ústnímu jednání, přesun).

Protože posouzení technického stavu bylo provedeno zjevně nekvalifikovaně hodlal jsem začít se znalečákem, výslechem orgánů a stížnostma na nečinnost eventuelně, nicméně se mi tam nechtělo jezdit 2h tak jsem si dal žádost o přesunutí k nám ať si taky užijou. Tady se mě při prohlížení spisu ouřada zeptal jestli to chci opravdu řešit že tam toho je málo (a měl pravdu), že toho maj moc a když to není nehoda, rychlost nebo jinej nadějnej přestupek tak to bude na dlouho, ale že mi klidně schválí žádost o přeložení jinam. čili ruce pryč.

Spíš mě mohli ještě poslat na STK která byla nedaleko, nebo mohli zkusit něco jak tenkráte toho borce někde v Pardubicích s antiradarem natáhli na odtahovku a odvezli na jakože znalečák.
Dneska by snad mohli zkusit i zkrácení technický na 30 dní.
« Poslední změna: 26 Února 2021, 01:51:58 od resistor »
IP zaznamenána

resistor

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Prudění kvůli Xenonům
« Odpověď #19 kdy: 26 Února 2021, 01:29:12 »

Cocomoon: ostřikovače jsou zcela skryté pod plochou s kterou vyjíždějí asi 10cm ven z nárazníku, takže nejsou vidět.
Obecně dokazovat že někde něco není je složitější než dokazovat že někde něco je.
Aby orgán moh dokázat, že něco konkrétního někde chybí měl by myslím mít podloženo, že u toho konkrétního auta to něco někde má být a pak důkaz že to tam není a proč to tam není.
Jinak je to jako sofisma rohatejch "Ztratil jsi rohy ?" "No, nevím o tom..." "Čili neztratil, takže je máš a teda seš vůl".
To jen k těm snímačům náklonu - tam by se musel ohnout na podvozek a vědět co hledá, což neproběhlo ani předstíraně.
IP zaznamenána

resistor

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Prudění kvůli Xenonům
« Odpověď #20 kdy: 26 Února 2021, 01:47:32 »

Cocomoon: Zjistit jestli má auto xenony z výroby - podle VIN by to bude s určitostí vědět výrobce nebo dovozce podle seznamu výbavy. Na lampách jsou kromě homologačních E ještě malý písmenka, který označujou jestli ta lampa je vyrobená tlumená, dálková, mlhovka, pro výbojky, ledková, směrovka.

Určit zdroj světla a jeho homologaci/nehomologaci bez vyndání je problém.
Je nějakej způsob jak to může orgán nebo správní orgán legálně zjistit ?
Kromě nepřímého důkazu, že na kabelech jsou vidět na první pohled šikmooký neschválený jednotky/startéry ?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Prudění kvůli Xenonům
« Odpověď #21 kdy: 26 Února 2021, 07:14:10 »

Mohou poslat na STK a tam jsou již schopnější něco zjišťovat.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Prudění kvůli Xenonům
« Odpověď #22 kdy: 26 Února 2021, 07:32:38 »

Podle mě ani na STK by moc nezjistili. Třeba moje auto se dělá jak ve verzi s xenonem, tak s halogenem.
Samozřejmě pokud by to nebyla na první pohled nějaká HID sada z číny.

Jo a orgán musel být pěkný pako. Vyjížděcí ostříkovače má tolik aut, ale nikdy nejsou tak zamaskované, že by to člověk nepoznal, že tam jsou :)  Taky je mám schované.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Prudění kvůli Xenonům
« Odpověď #23 kdy: 26 Února 2021, 09:06:21 »

resistor: řekl bych, že je přímo v homologačním kódu na reflektorech vyraženo, na co jsou homologované. V kódu je uvedena kategorie žárovek (tedy typ Halogen/LED/HID) a tak dále. Proto je detekce neschváleného zdroje světla docela jednoduchá a jednoznačná (pro podezření PACHem a následně pro ověření technikem STK). Bohužel…
Logicky by se dalo očekávat, že (po vzoru Německa) přijdou na trh výrobci, kteří prokážou, že jejich LED žárovka splňuje podmínky pro použití v reflektorech schválených pouze pro halogenové žárovky a zajistí si potřebnou homologaci, která bude platná i u nás. Ale logika je jedna věc a realita pak zcela jiná, že ano…
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Prudění kvůli Xenonům
« Odpověď #24 kdy: 06 Července 2021, 15:44:10 »

Když je o tom řeč, nějaký slušně svítící LEDkovky nebo výbojky pro náhradu H4 tady zhomobuznovaný jsou, nebo furt prd?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Prudění kvůli Xenonům
« Odpověď #25 kdy: 11 Července 2021, 23:33:10 »

u nás ne
jestli jezdíš ve dne a chceš být viděn případně netýrat historické dynamo, pak možnosti jsou poměrně značné
jestli jezdíš v noci a chceš něco vidět, pak jedině nějaké ty homologované 100%+
mě se osvědčily ty z Lidlu, hezky ostré, orámované a jasné
ale pravda, je to v parabole se sklem
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Prudění kvůli Xenonům
« Odpověď #26 kdy: 11 Července 2021, 23:40:56 »

To je lepší jak drátem do voka, ale jenom to mění geometrii světla, nikdo nehodlá šáhnout na prehistorický normy, takže zatímco kdejaký lejzrový šmejdy svítí několikanásobek, světelný toky na halogeny jsou tak půl století stejný. Idiocie.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Prudění kvůli Xenonům
« Odpověď #27 kdy: 12 Července 2021, 10:17:07 »

Stačí použít žárovky s vyšší svítivosti. Na autě s obecně odsuzovanými světly dlouhé roky používám Osram NB a jsem s nimi velmi spokojen.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Prudění kvůli Xenonům
« Odpověď #28 kdy: 12 Července 2021, 14:57:08 »

Jenyk: A co životnost? Jednu dobu jsem je měl, ale odešly tak rychle, že se mi nechtělo je znovu kupovat...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Prudění kvůli Xenonům
« Odpověď #29 kdy: 12 Července 2021, 16:30:41 »

Žádný vyšší svítivost neexistuje, rozumíš česky?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek