30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Slovinsko - pokuta rychlost  (Přečteno 3241 krát)

Skalikh

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Slovinsko - pokuta rychlost
« kdy: 23 Února 2021, 15:04:50 »

Zdravím,
byl jsem minulý rok na Erasmu ve Slovinsku, kde jsem jezdil i autem, a přišel mi dopis, že jsem 5.4.2020 překročil rychlost o 21 km/h na padesátce a výzva k zaplacení pokuty 500 € s tím, že pokud zaplatím do 60 dnů od obdržení, stačí zaplatit 250. Jeden doporučený dopis mi přišel už minulý rok v červnu, ale vzhledem k tomu, že jsem byl ještě v zahraničí, neměl dopis kdo převzít a vrátil se asi zpátky. Tentokrát však dopis doručili přímo na policii v místě bydliště a převzít jsem ho zřejmě musel.
Dopis přišel od městské policie v Lublani, je celý psaný česky, a je přiložena i fotka auta zezadu a SPZ.

Co jsem tak hledal, tak promlčecí lhůta ve Slovinsku je 2 roky pokud nezačne řízení, nebo 4 roky celkově, takže tohle tu asi nevyjde. Možná by tu fungovalo napsat jim, že řídil Abdal Suliman a dát jim jeho (vymyšlenou) adresu?

Máte někdo zkušenost, jestli pokutu musím zaplatit, nebo existuje něco, jako promlčecí lhůta 1 rok podobně jako v Itálii?
Asi bych to nechal být, ale je pravděpodobné, že do Slovinska pojedu znova stejným autem, a tudíž by mohl být problém...

Díky!
IP zaznamenána

Skalikh

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Slovinsko - pokuta rychlost
« Odpověď #1 kdy: 23 Února 2021, 15:12:16 »

Tady je to, co přišlo, na konci píšou něco o tom, že nejsem povinnen vypovídat proti sobě nebo osobám blízkým nebo uznat odpovědnost za přestupek, ale co se děje pak, nevím.




« Poslední změna: 25 Února 2021, 23:29:10 od Skalikh »
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Slovinsko - pokuta rychlost
« Odpověď #2 kdy: 23 Února 2021, 18:35:44 »

Co znamená "..dopis doručili přímo na policii v místě bydliště a převzít jsem ho zřejmě musel."? Dopis Vám doručovala policie? Je nějak potvrzeno, že jste dopis skutečně převzal vy (např. opsáním čísla OP)?

Pokuty ze zahraničí jsou takové pole neorané. Osobně, pokud jste dopis prokazatelně převzal Vy, bych zkusil úřad potahat a udal poslední den lhůty spolupracujícího Helmuta. Pokud máte starost jet na Slovinsko znovu stejným autem, změňte do té doby registrační značku. Třeba Vám při parkování venku někdo zcizil jednu tabulku.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Slovinsko - pokuta rychlost
« Odpověď #3 kdy: 23 Února 2021, 19:02:50 »

250/500€ za +21km/h? Koukam ze ti parchanti ve Slovinsku maji nejen vysoke ceny dalnicnich znamek, ale taky pokuty! Pro srovnani, mne bylo v AT za +25km/h v prvnim kole nabidnut odpustek 55, a v druhem 80€...

Na tohle bych na tvem miste nijak nereagoval. A uz vubec bych nedelal to, co ti oni doporucujou (vyplnovata nakej odpovedni formular nebo co)...
IP zaznamenána

Skalikh

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Slovinsko - pokuta rychlost
« Odpověď #4 kdy: 23 Února 2021, 19:48:54 »

Co znamená "..dopis doručili přímo na policii v místě bydliště a převzít jsem ho zřejmě musel."? Dopis Vám doručovala policie? Je nějak potvrzeno, že jste dopis skutečně převzal vy (např. opsáním čísla OP)?

Volali mi ze služebny místa bydliště, že tam mám psaní ze Slovinska, a že si ho musím vyzvednout. Když jsem na obálce viděl, že je to od městské policie, převzal jsem to v domnění, že je to parkování, které jsem před rokem nezaplatil a ejhle, byla to pokuta. Opsal si moje číslo OP a podepsal jsem mu to, takže potvrzení o doručení mají.
Nicméně můj plán je odepsat, že si nejsem vědom spáchání přestupku a s pokutou nesouhlasím. Ale to jim bude asi jedno, vzhledem k tomu, že sami píšou, že nemusím reagovat. :D
Navíc mám založenou datovou schránku, takže doporučené dopisy teoreticky vůbec nemusím přebírat...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Slovinsko - pokuta rychlost
« Odpověď #5 kdy: 23 Února 2021, 19:54:35 »

Příště jim do telefonu sdělte, že o superlevné hrnce nemáte zájem a na opičárnu nechoďte.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Slovinsko - pokuta rychlost
« Odpověď #6 kdy: 25 Února 2021, 21:15:46 »

Někdy v roce 2017 mi jeden "kinderkamioňák" říkal, že ve Slovinsku kolem radaru lítají, že neposílají do ČR. Hold už se to asi změnilo.

Chtějí teda hodně, to je šílenost...

Mimochodem pane J. S. v druhém papíře je Vaše jméno a můj názor, že bych jim dal českého Helmuta. Dokonce píšou uplně poslední věta na poslední stránce, že můžete psát i ve svém jazyce.
IP zaznamenána