30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dopravněpolicejní FAQ (D-FENS)  (Přečteno 3422 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Dopravněpolicejní FAQ (D-FENS)
« kdy: 18 Února 2021, 00:27:28 »

Zatím jsem neviděl, ale minule mi tu pár lidí poděkovalo za odkaz.

Pro ty, co neviděli první část, na níže zmíněném YT kanále se nachází i předcházející (první) část cca 1,5 hodiny dlouhého rozhovoru s D-FENSem.

https://www.youtube.com/watch?v=tpI8DAqjto0
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Dopravněpolicejní FAQ (D-FENS)
« Odpověď #1 kdy: 18 Února 2021, 01:51:00 »

D-FENS nevypadá zrovna nadšeně :) Ale díky za tip, dobře se to poslouchá.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Dopravněpolicejní FAQ (D-FENS)
« Odpověď #2 kdy: 18 Února 2021, 10:15:42 »

On to jeste nekdo nezna?  ;D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Dopravněpolicejní FAQ (D-FENS)
« Odpověď #3 kdy: 18 Února 2021, 11:01:10 »

D-FENS nevypadá zrovna nadšeně :) Ale díky za tip, dobře se to poslouchá.

Tak ono jde o to, že všichni čekají, že jim poradí jak neplatit pokuty. A nechápou to jako souboj občana se státem (i za cenu vyšší sankce), nýbrž skutečně čekají ekonomický výsledek (že budou parkovat zdarma). A ještě k tomu 90% dotazů je na to, jak neplatit výzvy.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Dopravněpolicejní FAQ (D-FENS)
« Odpověď #4 kdy: 18 Února 2021, 11:32:18 »

Protože většina národa a nejenom našeho vidí nejdál na ty peníze a to jenom na svoje, ty, co dávají státu neberou jako své.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Dopravněpolicejní FAQ (D-FENS)
« Odpověď #5 kdy: 18 Února 2021, 12:34:19 »

Vetsina lidi maji sve zivoty a ono nedava moc realne smysl cist a vzdelavat se v tomto odvetvi pokud jim prijde parkrat do roka vyzva. I pro lidi tady je to hobby a delaji to spise z nasranosti nez ze by se jiim to vyplatilo (pokud nejsou profesionalni ridici). Ja ty lidi chapu.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Dopravněpolicejní FAQ (D-FENS)
« Odpověď #6 kdy: 19 Února 2021, 21:36:40 »

Vetsina lidi maji sve zivoty a ono nedava moc realne smysl cist a vzdelavat se v tomto odvetvi pokud jim prijde parkrat do roka vyzva. I pro lidi tady je to hobby a delaji to spise z nasranosti nez ze by se jiim to vyplatilo (pokud nejsou profesionalni ridici). Ja ty lidi chapu.

+1, naprosto s tím souhlasím, z ekonomického a časového hlediska se vskutku vyplatí běžným lidem pár výzev zaplatit.

Na druhou stranu, lidi by se imo měli bránit u bodovaných přestupků v každém případě a hlavně znát alespoň svá základní práva a povinnosti, protože zřejmě fakt existuje hodně lidí, kteří se sami nesmyslně vybodují, nebo se z neznalosti a strachu třeba i udají (na základě výzev).
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Dopravněpolicejní FAQ (D-FENS)
« Odpověď #7 kdy: 19 Února 2021, 23:25:15 »

Souhlasim ze by meli mit najety alespon FSM. Napr. pri nejake vazne nehode je nadrillovany FSM naprosto zasadni, advokat ma pri spravnem postupu vinika mnohonasobne vyssi sance dotycneho obhajit.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Dopravněpolicejní FAQ (D-FENS)
« Odpověď #8 kdy: 20 Února 2021, 00:18:16 »

Tak zrovna nehodu jsem zatím nezkoumal, nicméně myslím, že pokud jde o nehodu s ublížením na zdraví, tak asi není nic lepšího, než nevypovídat a vše prodebatovat s advokátem. A to je v podstatě jediné, co by měl každý vědět. Ale jak ve videu říkal D-FENS. Lidi mají přirozenou potřebu se v případě zavinění nějakého průseru začít omlouvat, mluvit a doufat v pochopení a odpuštění.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:Dopravněpolicejní FAQ (D-FENS)
« Odpověď #9 kdy: 20 Února 2021, 18:33:35 »

Jak se zachovat pokud zpusobim nehodu vim, ale jak se zachovat pokud mne nabori nekdo jiny to netusim. Zdali vypovidat, nevypovidat, pokud je zraneni fizli prijedou jiste, co pak? Pokud je clovek pri vedomi jiste se budou ptat co nehode predchazelo. V tom moc jasno nemam. Zatim jsem nepotreboval, mohl by to nekdo v kratkosti rozvinout? Predpokladam ze nevypovidat az s advokatem nebo nekym znalym, tim asi nic nezkazim. Jak fizlum tu vypoved odeprit?
« Poslední změna: 20 Února 2021, 18:35:23 od František Dobrota »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Dopravněpolicejní FAQ (D-FENS)
« Odpověď #10 kdy: 20 Února 2021, 18:42:11 »

"Jsem v soku, prominte." ... a nasledny natlak mejte nahrany. Po nehode nahravame vzdy a vse .. z videa pak udelate screeny pro pojistovnu treba. Nahravame skody, postaveni vozidel, znaceni .. a fizly.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Dopravněpolicejní FAQ (D-FENS)
« Odpověď #11 kdy: 22 Února 2021, 10:00:04 »

ale jak se zachovat pokud mne nabori nekdo jiny to netusim.
Neexistuje snad situace, kdy by vám pomohlo mluvení. Co chcete říct jim můžete říct vždycky za pár dní v klidu ať jste viník nebo oběť. Bude od toho aspoň záznam a ne nějaká policejní latina sepsaná někde v dodávce..
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Dopravněpolicejní FAQ (D-FENS)
« Odpověď #12 kdy: 22 Února 2021, 10:52:13 »

No u nehody asi ne, ale jinak (a zmiňoval to i D-Fens) mluvení ve smyslu krátkého vyjádření do policejního bonz papíru se začíná vyplácet, neboť správní orgány zjevně docela často rády popírají právo na to zůstat pasivní a třeba u toho telefonování, kdy se člověk rozhodně nic nevypovídat a nepodepisovat, rády orgány tvrdí, že s přestupek vlastně souhlasil (ano, je to absurdní..), protože kdyby nesouhlasil, tak to nějak rozporuje už na místě.
I zde na fóru se teď řeší případ s telefonováním (bez důkazu, jen výpoděď policie), kde SO nepřímo naznačuje, že kdyby s tím přeci nesouhlasil, tak by to bylo rozporováno již na místě..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Dopravněpolicejní FAQ (D-FENS)
« Odpověď #13 kdy: 22 Února 2021, 11:44:09 »

"Jsem v soku, prominte."
To bych neriskoval! Organ mozna cetl Hlavu XXII a pak by mohl zapochybovat, jestli clovek kterej je v soku si muze uvedomovat ze je v soku. Radsi bych pouzil jen neutralni "odmitam ted vypovidat a cokoli podepisovat". Nejsi povinnej vysvetlovat proc...
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 349
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Dopravněpolicejní FAQ (D-FENS)
« Odpověď #14 kdy: 22 Února 2021, 12:11:02 »

Není to pak další argument do odvolání s odkazem na LZPS článek 37?

správní orgány zjevně docela často rády popírají právo na to zůstat pasivní ...
IP zaznamenána