30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dálniční známka – pominula povinnost odstranit neplatný kupón z okna?  (Přečteno 6815 krát)

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil

Novelou zákona 13/1997 Sb. byl k 1. 1. 2021 odstraněn mimojiné § 21e, který v odst. 1 písm. d) ukládal povinnost:

Citace
odstranit díl kupónu prokazujícího úhradu časového poplatku na viditelném místě ve vozidle, jakmile jeho platnost skončila.

Dále ve stejném zákoně byl definován přestupek § 42a odst. 2) písm. e), jeho odstavec 2 byl zcela nahrazen jiným zněním, které již přestupek nepostihuje.

Nenašel jsem, že by se tato povinnost nebo přestupek přenesli někam jinam. Zřejmě tedy zcela pominuly.

Je jasné, že fízly přesto napadne zkusit zkásnout ovce s užmoulanou čepicí. Takže to beru jako výzvu a kupón si na skle ponechám jako fun-factor.

Prosím místní matadory o připomínky, zda ponechání známky na skle nelze postihnout ještě nějakým jiným předpisem.
« Poslední změna: 31 Ledna 2021, 18:00:40 od jakubb »
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil

Tak hlavne tady uz snad ten materialni aspekt je celkem jasny, ne? Vylepeni neplatne znamky uz nemuze mast pri kontrole, protoze se nebude kontrolovat a branit ve vyhledu take nemuze, protoze to nevadilo predtim.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil

Je jasné, že fízly přesto napadne zkusit zkásnout ovce s užmoulanou čepicí. Takže to beru jako výzvu a kupón si na skle ponechám jako fun-factor.
Prosím místní matadory o připomínky, zda ponechání známky na skle nelze postihnout ještě nějakým jiným předpisem.

Vozím si starou známku na skle taky a jsem zvědav.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil

Vozím si starou známku na skle taky a jsem zvědav.
+1
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil

Zdravim, ma uz nekdo zkusenost s konftrontaci s opicajtama v dane veci?
Z doslechu vim, ze na známou uz tuhle taktiku zkouseli a bohuzel uspesne.
Zajimalo by me jak moc je tahle zkusenost ojedinela..
IP zaznamenána

DR

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil

Myslel jsem, že neplatná známka vadí kvůli písm. G) odst. 3 přílohy č. 12 vyhlášky 341/2014Sb - Technické požadavky na konstrukci a stav výbavy
Citace
Úpravy a opravy zasklení vozidel, které mají za následek snížení světelné propustnosti, je možno provádět pouze při dodržení podmínek daných předpisem EHK č. 43 a musí být schváleny podle této přílohy vyhlášky. Vozidlo v zorném poli řidiče nesmí být vybaveno žádnými předměty, např. okrasné a upomínkové předměty, které by omezovaly výhled řidiče všemi směry, s výjimkou schválených označení určených k umístění na skla vozidla nebo označení či zařízení povinně umisťovaných podle jiných právních předpisů jako například funkční elektronické zařízení pro úhradu mýtného nebo platný kupón prokazující uhrazení časového poplatku...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil

Pokud známka do 31.1.2021 ve výhledu nevadila, těžko pak najednou začala vadit.
IP zaznamenána

DR

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil

No ale podle toho odstavce byla do 31.1.2021 schváleným označením určeným k umístění na skla vozidla v zorném poli a teď už není (schválená). Chápu-li to správně.
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil

Nebyvala ta plocha v praxi vymezena tim, co stiraji sterace?
IP zaznamenána

DR

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil

Myslím, že žádná oficiální definice zorného není. Opraváři autoskel to, myslím, berou jako svislý pruh šíře 30cm přímo před volantem, končící 10cm od horního a dolního okraje skla. Stíratelná plocha je další možná definice. A v tom odstavci, co jsem citoval, je uvedeno "výhled všemi směry". Navíc asi u většiny aut včetně mého sahají stěrače až do pravého spodního rohu, kde je (byla) známka umístěna.
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 256
    • Zobrazit profil

Odkaz na vysvětlení. Poslední post pana hh.
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=9199.15
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil

Kdyby byl článek k něčemu, tak tam napíšou nebo zjistí, jaká povinnost je porušena neodstraněním staré DZ.

Potěšující je, že to sere i vohnouty, viz diskuze.
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil

V článku se píše, že hrozí pokuta příkazem na místě do 2 tisíc - to by odpovídalo §125c 1k) Jiné porušení povinnosti. To je pro mě přijatelné riziko.
IP zaznamenána