30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat  (Přečteno 10445 krát)

anipenny

  • Příspěvků: 131
    • Zobrazit profil
[WIN] Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« kdy: 27 Ledna 2021, 00:37:25 »

Zdravím všechny kverulanty a zároveň prosím o navedení do správného směru. V roce 2018 jsem měl první kolizi s úřadem. Poprosil jsem pana Číkuse a zkusil jsem to řešit bez Vaší pomoci. Co myslíte jak to dopadlo? No blbě a zbytečně jsem dotoval parazity částkou 2.500,- Kč. Použit neunijní Helmut s přechodným bydlištěm v paneláku, i dopisy mu chodily, ale potom odjel a byl nekontaktní. Dnes vím že mohl mít opatrovníka atd. Ale to je minulost, chybami se člověk učí. Další případ bych chtěl ale vyhrát, byla by to příjemná satisfakce. Můj vůz pirátil cesto do Luhačovic a ve Vsetíně překročil rychlost o 5 km. Stalo se to v lichý den a za dva dny mě na městě odchytila pošťačka. Bohužel jsem očekával cca tři doporučené dopisy od klientů, tak jsem netušil žádnou levárnu a dopis převzal. Už se stalo. Řidiče mám nabonzovat počátkem března v rámci aktivního vedení SŘ(záměrně neuvádím přesné datum). Můj Deatmut bohužel při té strašné rychlosti "stačil" poškodit vůz. Poškození není moc velké a již je opraveno. Vyměněný díl ale stále mám. Nechci rozepisovat detaily, když tak pokud uznáte za vhodné, tak až v kuchyni. Ale co se nestalo pirát se z nehody po příjezdu rozčílil a trefil ho za pár dnů šlak. Potřeboval bych do Vsetína nahlížeče abych nedopadl jako můj švagr. Ten si jel pro spis a na předložených fotkách si mohl spočítat chlupy v nose. Takže mu nezbývalo než zaplatit odpustek. Nahlížeči jsem ochoten zaplatit reálné náklady a po získání spisu se můžeme kočkovat (ne mezi sebou, ale s úřadem  :D ). Jen mám obavy aby hyeny nedělaly průzkum u pozůstalých, to si ti lidé nezaslouží, myslím že úplně stačí že přišli o blízkou osobu. Pane Číkusi, pane Kdo a další ostřílení bijci můžete mi prosím, pomoci? Já jsem zatím učeň a zvrtal jsem to už jednou protože jsem si myslel, že mám už dost nastudováno. Vložím kopii výzvy, nevím zda jsem dost anonimizoval. Snad to bude dobré. Díky moc za rady dalšího postupu a dopředu děkuji ochotnému nahlížeči.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #1 kdy: 27 Ledna 2021, 01:34:54 »

Buďte tak laskav a doplňte tedy svůj minulý bohužel prohraný případ, ať jej můžeme přesunout do ukončených.

Moc nechápu, jak vznikla nutnost uhradit odpustek na základě kvalitní fotografie, ale budiž.

Chápu správně, že aktuálně řešený přestupek se odehrál na začátku ledna 2021?
IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 131
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #2 kdy: 27 Ledna 2021, 08:34:30 »

Dobrý den, děkuji moc za odpověď. Takže vysvětlím napřed to jednodušší:
- švagr jel na opět na služebku a stavil se na úřadě pro spis
- tvrdil úřednici že musí zjistit na firmě řidiče, že s autem jich jezdí více a chtěl jako provozovatel kopii spisu
- paní vytáhla foto z radaru a řekla že hledat ani nemusí, že podoba sedí. A bylo vymalováno. Švagr si za pětikilo zaplatil zkažený den a jel na jednání. A já nechci dopadnout stejně, zvláště když hrozí SPRDEL.
No a teď k mé první zkušenosti s úřadem a mé první prohře:
- stál jsem na zákazu stání, blokové čištění
- z první fotky bylo jasné, že nestojím za působnosti značky, neb opička chtěla být důsledná a v pokleku zabrala celou značku a mé auto bylo zcela zakryto vedle stojícím. Na tom jsem začal stavět když úřednice pronesla památnou větu. "vaše auto na fotce je, ale není vidět  ;D :D ale na druhé fotce své auto poznáváte. (přiložím foto)
Moje námitka na absenci značky na druhé fotce nebrala v potaz
no a potom jsem to v některé fázi po**al.
- nicméně po odvolání na kraj jsem podal TO na opičky neboť dle 106 jsem věděl, že pokutovali 3 auta a na fotu bylo 6
- na kriminálce byla první věc mladého, arogantního týpka: "tak buďte chlap a přiznejte se" Málem se mi strhla bránice.
- druhý hysterický záchvat smíchu mě přepadl po otázce na mou odpověď jestli je to mé auto.
- na to jsem s vážnou tváří pronesl, že auto na fotce není mé
- tak čí je
- to si prosím, zjistěte, já jsem jen provozovatel (auto je z určitých důvodů napsáno  na mého syna ZTP/P)
- myslel jsem si bláhově, že na první dobrou to vyhraji a přitom jsem si jen vymáchal čumák, takový samostatný průzkum bojem.
- foto napoví víc, ale bohužel jsem to zkonil, mohlo se to vyhrát. Ale díky nezkušenosti to dopadlo takhle.
Toť zatím vše, moje první prohra může jít do ukončených.
Doufám, že to je poslední lehce prodaná kůže. Děkuji všem a přeji pohodový, nikým a už vůbec ničím nerušený den.
IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 131
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #3 kdy: 30 Ledna 2021, 19:19:42 »

Dobrý den,
dlužím panu Číkusovi omluvu za minulý příspěvek a doplňuji informaci. Zapomněl jsem odpovědět na dotaz zda aktuální přestupek se stal počátkem tohoto roku. Ano stalo se to v tomto roce počátkem ledna.
Omlouvám se za nedůslednost a přeji všem pohodový víkend.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #4 kdy: 30 Ledna 2021, 19:57:08 »

V tom případě bych navrhoval jim obratem poslat něco ve smyslu, že nevíte, kdo parkoval řídil, nebo že to neřeknete protože osoba blízká, nebo něco podobného. Případně je možné jim poslat odpustek, ale až po lhůtě.

Pokud se chytí a zahájí předčasně sprdel, je vyhráno.

Pak, necelých 60 dní od okamžiku, kdy SO od městapa obdržel info o přestupu (začerněné datum v prvním řádku odůvodnění) udat řidiče. Do té doby se můžete rozmyslet, zda udáte sebe, nějakého spolupracujícího řidiče, Helmuta, Deadmuta, Humlmuta, nebo někoho úplně jiného.
« Poslední změna: 30 Ledna 2021, 21:38:08 od Číkus »
IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 131
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #5 kdy: 30 Ledna 2021, 21:22:24 »

Dobrý večer pane Číkusi,
děkuji za raketovou odpověď. Nejedná se o parkování, ale o rychlost. Zmátly Vás ty fotky co jsem vystavil. Ty byly ale k dokreslení situace mého prvního přestupku, který jsem prohrál ač to bylo jasné VIN od počátku. Bohužel jsem to zkonil. Kdo chce machrovat, musí mít křídla  ;D Ta má se v konfrontaci s prvním přestupkem teprve začala vyvíjet. Ale byla tu vůle utéct ze stáda. Takže těch 2.500,- Kč beru jako takové školné za první ročník. Nyní bych chtěl studovat dále ale již bez poplatků za školné  8)
Zkusím v krátkosti zrekapitulovat druhý "školní rok":
- počátkem ledna 2021 někdo pirátil s autem majitele jehož jsem jen držitel a provozovatel
- překročení po odečtu o 5 km
- potřeba nahlížeče z důvodu anomity řidiče (viz. případ mého švagra když si dojel ke vsacanům pro spis). Psal jsem v odpovědi na Váš dotaz proč byla nutnost zaplatit odpustek při osobním vyzvednutí spisu. Předložené foto z radaru a fyzická přítomnost originálu v životní velikosti vedla k zaplacení odpustku.
Neberte tuto rekapitulaci ode mne pane Číkusi jako nezdvořilost. Jsem si plně vědom, že případů máte docela dost a díky svým znalostem jste ochoten pomáhat odbojářům sypat písek do soukolí a tím vlastně i vychovávat nové bojovníky proti silničnímu fašismu.
Chci nyní svůj boj vyhrát, co budu moci vykonám sám, ale bez odborných znalostí či odborných rad to upřímně zase po**ru. Také bych se chtěl po Vašem vzoru pokočkovat s úřady. Možná by bylo dobré, pokud to uznáte za vhodné, přesunout případ do kuchyně. Mohli bychom to probrat zcela otevřeně a bez náznaků. Rozhodnutí pane Číkusi je ale jen na Vás a já se nemohu zlobit za případné odmítnutí řešit toto v kuchyni. Měl bych ale prosbu zda bychom to v případě zamítnutí mohli řešit zde.
Děkuji za Vaši důvěru a přeji pohodový víkend.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #6 kdy: 30 Ledna 2021, 21:37:32 »

Aha, pardon. Bylo by přehlednější, pokud byste věci k parkování dával do tématu ohledně parkování. V předchozím příspěvku opraveno.

Na nahlížeče se zeptejte tady. Jsem ale stále přesvědčen, že to není nutné a že švagr to vzdal zbytečně. Krom toho dneska se stejně chodí na úřad v roušce.

Netřeba se chovat tak servilně, já a ostatní členové můžeme maximálně poradit, rozhodnutí je vždy stejně na Vás.

Do kuchyně téma (alespoň zatím) přesouvat nebudeme. Jedná se o poměrně banální přečin, kdy nejde o papíry a také by tam téma mohlo zůstat už navždy, jelikož hrozí, že jej neukončíte, podobně jako to minulé.
IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 131
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #7 kdy: 30 Ledna 2021, 22:53:18 »

Děkuji za ujasnění a omlouvám se za plevelení vlákna. Jsem starší model výroby ovšem s velkou chutí stále se učit. Takže přijměte ještě jednou omluvu. Díky za pošťouchnutí směrem k nahlížečům. Zkusím zatím průzkum bojem sám s rouškou a třeba i se zalepeným okem po "operaci" abych tedy ztížil identitu. Jako provozovatel mám přece právní zájem na vyřešení přestupku. Dovolím si tedy požádat o nasměrování dalších kroků:
- zajistím spis. Nejraději bych přepadovku, nevím jak se úřad zachová. Dojedu tam a třeba mne nepustí
- samozřejmě vše budu zaznamenávat
- napsat jim něco již teď nebo počkat na třeba 57 den?
- mám Deadmuta i s úmrtním listem. Myslíte že budou šťourat i u pozůstalých? To bych nerad
- je možné prokázat při pirátění i menší nehodu, dokonce mohu nechat "založit" do spisu fyzicky i vyměněný náhradní díl. Klidně bych ho  vsacanům zašlul doporučenou poštou  ;D :D :)
Nevím co by to s nimi udělalo a zda je by ho uměli založit (díl je široký jako wagen zezadu). Jak by to přijal úřad? Zaslal bych jim ho na ukázku třeba s dovětkem, že si ho po ukončení SŘ zpět.
Neberu to kočkování i přes svůj věk na lehkou váhu.
Děkuji za postrčení a zkusím aktivně zabojovat zatím sám. Jen nechci zase něco zkonit.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #8 kdy: 31 Ledna 2021, 01:34:09 »

- zajistím spis. Nejraději bych přepadovku, nevím jak se úřad zachová. Dojedu tam a třeba mne nepustí

Pokud chcete mít jistotu, využijte úředních hodin. V tu dobu tam musí být (pakliže není např. nemocný) přímo úředník, co řeší váš delikt. Přepadovka je samozřejmost, nic oznamovat předem nemusíte.

- napsat jim něco již teď nebo počkat na třeba 57 den?

Preferoval bych spíš 55. den pro jistotu. Ta lhůta je pro úřad, nikoliv pro vás. Když se to k úředníkovi do té doby nedostane, může legálně zahájit sprdel.

- mám Deadmuta i s úmrtním listem. Myslíte že budou šťourat i u pozůstalých? To bych nerad

Mohli by, už to párkrát dělali (viz. toto fórum). Pokud se jedná o nějaké známé, u kterých byste si tímto krokem zničil reputaci, nedělal bych to.

- je možné prokázat při pirátění i menší nehodu

Celkově to asi může váš příběh o Deatmutovi, kterého trefil šlak, učinit věrohodnější. Nicméně tipoval bych, že to ničemu zásadně nemusí pomoci. Na podávání vybouraného autodílu bych se vykašlal, pokud je vyloženě nechcete trollit na místě (což by vyžadovalo pevné ego a sebevědomí). Když už, tak bych to přinesl na ústní jednání a položil jim to na stůl.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

anipenny

  • Příspěvků: 131
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #9 kdy: 31 Ledna 2021, 11:14:09 »

Děkuji uživateli johncreek za "postrk" Naplánuji přepadovku (samozřejmě po zjištění úřední doby). Okopíruji si kompletní spis i s "košilkou" (soupiska ?) a v 55 den bonznu Daedhmuta, popřípadě  pokud bude orální pohovor, jsem ochoten podpořit SŘ i hmotmým a rozměrově větším důkazem  ;D :D
S mým egem nemám starosti, můj věk pro úřady vypovídá o tvárném a naivním venkovanovi, ale pár orgánů jsem už studiem na 30kmhcz vytočil do běla (např. žádostí o vydání potvrzení o provedeném úkonu dle § 109 při poslední silniční kontrole).
Nebudu ale zbytečně plevelit vlákno, ale hlavně bych chtěl poděkovat všem díky kterým jsem načerpal z jejich případů vědomosti, které k nelibosti mé ženy se snažím uplatňovat v praxi.
Ještě jednou děkuji  8)
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #10 kdy: 31 Ledna 2021, 13:11:11 »

Pár tipů, které se Vám mohou hodit z mé zkušenosti:

Nahrávejte vše, ideálně jedna souvislá nahrávka od vstupu do budovy, já ještě do záznamu na začátku nahrávání říkám přesný čas a datum – lépe se z toho počítá čas do případných stížností.

Vytiskněte si s sebou celé znění § 38 spisového řádu pojednávajícího o nahlížení. Je to na místě Vaše mantra.

Zejména si zapamatujte odstavec 5, který můžete uplatnit v okamžiku, kdy Vám bude z jakéhokoliv důvodu odmítnuto předložení spisu k nahlédnutí. Zde se jen pozastavím, je dobré říct něco jako „Pak tedy žádám o vystavení usnesení o odepření nahlédnutí podle § 38 ostavce 1 správního řádu“. Nedejte se odbýt, pokud nevyhoví, shánějte se po nadřízeném.

Důležité je to slovo "žádám", protože tím podáváte výslovnou žádost, což nějaké „prosím vás a nemohl(a) byste“ nesplňuje. Jak moje zkušenost ukazuje, tak tahle žádost často změní postoj úředníka, protože takové usnesení, které by vám vydal, může přitížit jak remu, tak zejména zlepšit vaše postavení v řízení, což paraziti vidí neradi.

Jako další si prostudujte a s sebou vytiskněte tuto argumentaci KÚ:
Citace
Rozhodnutí Krajský úřad Středočeského kraje, Odbor dopravy (odvolací orgán)
Datum: 11.12.2015
Číslo jednací: 160972/2011/KUSK-DOP/HOL
Spisová značka: SZ_160972/2011/KUSK

V souladu se správním řádem má každý účastník řízení právo nahlížet do spisu kdykoliv a kdekoliv, kde se
správní spis nachází. Toto právo lze omezit či vyloučit pouze zákonem. Správní úřad, kde se správní spis
nachází, musí oprávněným osobám umožnit nahlédnutí do něj každý pracovní den, kdykoliv v průběhu
pracovní doby
. Předmětné právo nesmí správní úřad omezit s odkazem na úřední hodiny. Správní úřad není
oprávněn vyhovění žádosti oddalovat s poukazem, že spis není připraven. Pokud je spis v kanceláři
oprávněné úřední osoby, která není momentálně přítomna, je její představený (příp. jiná přítomná osoba)
povinen zajistit okamžité zpřístupnění spisu v podobě, v jaké se momentálně nachází.

Vzhledem k tomu, že budete dělat přepadovku, počítejte s tím, že parazit může mít v danou chvíli jednání a může vám říct, že vám umožní nahlídnout třeba za půl hodiny, nebo bude na obědě. I když se mnou asi nebudou někteří místní matadoři souhlasit, tak myslím, že v téhle věci je vhodná přiměřená soudnost – sice byste mohl v tu chvíli udělat rozruch a dožadovat se okamžitého přístupu, eskalovat to směrem k vedení SO, ale ve výsledku vám to moc nepomůže – fakticky se totiž posuzuje, zda jste byl v konečném důsledku na svých právech omezen, což "půl hodina" čekání na chodbě moc nezahrnuje (rspt. případné odvolání tenhle argument snadno shodí).

Nevím, jak to funguje u vás, ale v Plzni se spisová dokumentace fláká, nejsou očíslované stránky, soupiska je pokaždé prázdná. Úředník se snaží získat čas tím, že zjistí vaše nacionále ještě ve dveřích a pak vás vyhodí na chodbu a spis "opraví". Proto to dělám tak, že ve dveřích požádám o nahlédnutí do spisu, neřeknu jakého, neřeknu svoje jméno a když se úředník ptá, tak odpovádím jen „a máte teď čas, nemáte jednání, já bych kdyžtak přišel za chvíli“ a to opakuju buď do doby, než mě vyrazí a nebo pozve dál. Jakmile se sednu, už se nezvednu a pokud mne chce vyhodit, tak se ptám proč a cituju rozhodnutí KS (viz výše). Zatím je to nejvíce funkční taktika.

Co se košilky/soupisky týče, tak formálně se to jmenuje "soupis spisu" (viz. § 17 odst. 1) SpŘ) a bude buď vepsán přímo na deskách spisu a nebo je veden elektronicky. Pokud je elektronicky, žádejte předložení výpisu z elektronické spisové služby.

Všechny zjištěné nedostatky hned nechte zapsat do záznamu o nahlížení, který ouřada bude sepisovat. Chybějící/nevyplněný soupis, chybějící číslování stránek spisu, ap. Zatímco bude parazit sepisovat záznam, žádejte, aby vám bylo umožněno vaše vyjádření do záznamu. Vaše vyjádření by mělo být zaneseno jako doslovná citace, úředník nesmí vaši formulaci bez vašeho souhlasu změnit.
« Poslední změna: 31 Ledna 2021, 13:13:53 od jakubb »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #11 kdy: 31 Ledna 2021, 13:30:20 »

v 55 den bonznu Daedhmuta, popřípadě  pokud bude orální pohovor, jsem ochoten podpořit SŘ i hmotmým a rozměrově větším důkazem  ;D :D

Pokud vám Deadhmuta uvěří, tak byste se s nimi ani vidět už neměl. Myslím, že není nic proti ničemu do písemného údaní přidat i příběh o nehodě s fotkama. Tímhletím byste to teoreticky mohl mít z krku (pokud vše klapne a úředník vám a) uvěří b) nebude se s tím chtít srát).

které k nelibosti mé ženy se snažím uplatňovat v praxi.

Na to si zvykněte :D Neznám IRL asi nikoho, kdo by takovou "amatérskou právničinu" dokázal ocenit. Všichni mají přístup "Tak jsem jel rychle, tak se k tomu postavím jak chlap a zaplatím, ne?" A naopak člověk, který aplikuje své práva do mrtě je vnímán jako zrůda, která šikanuje nebohé úředníky :/ Nedávno jsem např. 106kou zjistil příbuznému informace, která ho zajímala a byla pro něj i docela důležitá, ale dostal jsem zjeb, že otravuju úřad a co si o mně pomyslí ;D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #12 kdy: 31 Ledna 2021, 13:46:52 »

Citace
Zkusím zatím průzkum bojem sám s rouškou a třeba i se zalepeným okem po "operaci" abych tedy ztížil identitu.
vubec bych neresil zda jste nebo nejste podobnej nekomu na fotografii. Pokud se vy sam nepriznate ze jste to vy, tak vam tezko bude urad dokazovat opak. A navic, vy tam jdete z pozice obeslaneho provozovatele, ne ridice, pro spis a to vam nikdo nemuze odmitnout. Pokud ano, tak postup tak jak radili jiz zkuseni vyse ...
IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 131
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #13 kdy: 31 Ledna 2021, 16:00:28 »

Díky všem za rady. Takže vytisknout, nastudovat a v den útoku mít nabitý a spuštěný mobil již před vstupem na úřad. Na úřadě neprosit ale žádat, na místě nic neřešit, nic nerozvádět, k ničemu se vyjadřovat. Zachovat chladnou hlavu a především důstojnost, protože já živím je, oni mne chtějí jen podojit.
V hlavě to mám již srovnané, naplánuji cestu a potom se podělím o dojmy z bojiště a sdělím použitou taktiku.
Jen dotázek: mohu Deathmuta oznámit až 55 den, já na úřad jdu jen pro spis. OK?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Ogaři ze Vsetína nutí bonzovat
« Odpověď #14 kdy: 31 Ledna 2021, 18:36:36 »

anipenny> Pro spis můžete zajít kdykoli a není potřeba u toho cokoli sdělovat. Nakonec až po nahlížení můžete pořádně prohlédnout fotografie a zjistit tak, kdo tehdy řídil.

Pokud ale nechcete aby se úřední parazit ozýval pozůstalým, můžete zvážit udání spolupracujícího řidiče nebo sebe. Je potřeba to učinit tak, aby měl úřad sdělení řidiče dříve, než uběhne oněch 60 dní od chvíle, kdy se přestupku dozvěděl.
IP zaznamenána