30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: onboard kamera v roce 2021  (Přečteno 11904 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #45 kdy: 14 Dubna 2021, 20:32:30 »

A je vůbec potřeba vysoké rozlišení pro rozpoznání registračních značek? Účelem kamery by mělo být se ubránit postihu, ne udávat ostatní.

Co když se nějaký začátečník bez řidičského odhadu za jízdy během předjíždění bokem pomazlí s Alfou a ujede? Nemusí jít o vyvozování trestní odpovědnosti pro jedince, ale hmotné náhrady pojišťovnou :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #46 kdy: 15 Dubna 2021, 06:29:19 »

Tak třeba mě napadá důvod proč chtít vidět SPZ. V z kamionu co jede proti odletí led. Rozfláká totálně přední okno, ale nevšimne si toho a pojede dál.
Mám kameru mai 70 první generaci 1080p 30fps a SPZ protijedoucího auta je vidět pouze při dobrých světelných podmínkách a jen pouze na několika snímkách, když vás auto těsně míjí.
U auta co vás předjíždí je situace o poznání lepší, protože rozdíl rychlostí není tak velký.
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #47 kdy: 15 Dubna 2021, 11:43:45 »

Ja mam presne tu samou a vcera mne mohla zachranit. Pan mne nedal prednost na kruhovem objezdu, uplne mne ignoroval. Na zaznamu je videt naprosto paradne ze pul sekundy na reakci, pul sekundy brzdeni, snaha o uhnuti a crash. Kameru jsem zaprel, nechtel jsem se dohadovat s nikym at predlozim zaznam na kterem by taky mohli neco majit, to jsem si nechaval kdyby se cukal natolik ze by nebylo zbyti, pak bych predlozil posledni sekundy pred udalosti.

Po stretu ovsem pan na mne ze jsem musel jet jako blazen a ze jsem do nej narazil ja na tom kruhaci co na nej vjel. Trval na tom, ja na svem, takze jsme cekali 4hodiny na prijezd PCR. Pote se umoudril kdyz ho oznacili za vinika, zaplatil pokutu a hotovo, spravni nebude.

Tady jsem si na vlastni kuzicku vyzkousel jake svine lidi jsou, na tom kruhaci vubec nezastavil a jel soubezne s autem ktere jelo pred nim. Tvrdil ze zastavil, podival se jestli neco nejede, rozjel se a ja ze do nej narazil tam kde on zastavil... Nakonec mu asi domluvili ja u toho nebyl, pan byl z vezenske sluzby, merili tam dost slouho a vse na takovy maly bezvyznamny crash takze predpokladam ze nejaka snaha na prisiti to mne byla... A verim tomu ze kdybychom zastavili o dva, tri metry dal nez jsme zastavili byla by velka snaha prisit to mne protoze ja ho nevral rozkem auta, ja ho vzal pravym svetlem.

Na foto podle snimku crash time zero minus 1s - 30 snimku. Kvalita obrazu ok, ale RZ dodavky 0 bodu... Vubec jsem necekal ze si v tom bilem aute dovoli tam na drzovku vjet. Ja chtel vyjizdet tam kde je zelena dodavka. Dvacet jsem tam nejel, no jako debil taky ne.
« Poslední změna: 15 Dubna 2021, 14:15:41 od František Dobrota »
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #48 kdy: 15 Dubna 2021, 12:25:43 »

V tomto případě bych si kameru nedovolil vytáhnout, protože mi mi celkem snadno přišili, že jsem nehodě mohl zabránit. Což názorně ukazuje na dvě strany používání kamer. Prokážeme vinu ostatním a sami se krotíme, abychom si nechtěne neprokázali vinu sobě. Od doby, kdy jezdím s kamerami, jsem tak o dost opatrnější.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #49 kdy: 15 Dubna 2021, 12:43:48 »

Ten obrázek je divnej. Pokud jste se střetl s bílým SUV, tak je divné, že jste ho nenaboural do zadního nárazníku. Pokud jste se střetl s tím bílým CitiGo, tak ten musel jet jako prase.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #50 kdy: 15 Dubna 2021, 12:50:06 »

Od doby, kdy jezdím s kamerami, jsem tak o dost opatrnější.

To plati, dokud cloveka nenapadne zalozit si youtube dashcam kanal :D Obcas mam z nekterych videji pocit, ze na to dotycny naschval slapnul, protoze chtel zajimavy obsah na svuj kanal.
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #51 kdy: 15 Dubna 2021, 14:33:08 »

Radsi jsem to smazal, kdo to videl tak nabral jsem na zadni narazik to prvni bile auto v pristi sekunde ktere stoji na hranici krizovatky. Jen jak jsem se snazil tomu zabranit protoze jsem cekal ze zastavi a on teda ne, tak jsem se chtel vyhnout vlevo, jenze ten kruhac se tam tak nejak vlevo staci, o moc to neslo... Pul sekundy ulek, pul sekundy brzda a vyhybani, kvikly pneu a naraz protoze moje rychlost byla vyssi nez jeho a nedokazal vcas zmizet a ja se mu vyhnout. Puvodne jsem mel volant uz rovne, chtel jsem pokracovat na ten vyjezd ven. A 40kmh jsem tam asi mel. Trefit jsem ho nechtel, chtel jsem se mu vyhnout. Malo kdo chce opecovavanym peknym pujcenym autem nekoho zborit bez havarijky jen tak z legrace nebo pro pobaveni. Jen pro to jak je to krute, pred mesicem se delal novy lak na tom narazniku protoze byl od kaminku...

Jo a hlasovy zaznam je naprosto dokonaly. Bohuzel nepublikovatelny.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #52 kdy: 15 Dubna 2021, 17:51:38 »

Udělal jste dobře, že jste video nepředkládal. Více to nemá smysl řešit.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #53 kdy: 31 Května 2021, 15:13:30 »

Další novinka k Lamax T10: zadní kamera.

Funguje dobře, záznam je přijatelný, úhel záběru taky. Akorát je tam fakt hodně velká modrá dioda, která je hlavně v noci v zrcátku dost nepříjemá - doporučju přelepit.

Co mě ale moc nepotěšilo je "kvalita" přívodního kabelu z autozásuvky. Po pár měsících se nejspíš někde zlomil a musim teď občas hýbat s celou zástrčkou, než se to chytí. Vtipný je, že se to začalo projevovat po připojení zadní kamery, takže se nabízí i spekulace, že se tam mohlo něco upálit s vyšším odběrem.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

Viktor Š.

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #54 kdy: 31 Května 2021, 15:29:19 »

Vzhledem k tomu, že snad už zase bude možné pohybovat se aspoň trochu normálně po okolí - máte někdo představu, jak je to v různých evropských zemích s použitím kamer?
Tedy nejen oficiálně, ale i reálně, tedy jestli dodržování takového zákazu někdo kontroluje. Zatím jsem jezdil stále se zapnutou, ale prý to třeba v AUT či LUX není jen tak.   
IP zaznamenána

SunWuKung

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #55 kdy: 31 Května 2021, 17:18:34 »

je to jen tak, "zakaz kamer v Rakousku" je jen do nekonecna omilany hoax
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #56 kdy: 07 Června 2021, 09:08:56 »

je to jen tak, "zakaz kamer v Rakousku" je jen do nekonecna omilany hoax

V Rakousku je legální záznam pořizovat, ale nelegální jej zveřejňovat. Je tak?
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #57 kdy: 07 Června 2021, 10:07:09 »

V Rakousku je legální záznam pořizovat, ale nelegální jej zveřejňovat. Je tak?
Nemohl bys nejdriv prohledat forum, nez se neco zeptas? Vzdyt tohle je tady snad uz po desate!

1. kamery nejsou zakazany
2. nahravat muzes
3. zverejnovat muzes pokud zaznam "anonymizujes" (rozmazat spz, obliceje, atd)

Neco k tomu je zde:
https://www.oeamtc.at/thema/vorschriften-strafen/zulaessigkeit-von-dashcams-im-oesterreichischen-strassenverkehr-16180594

Jeste k bodu 2: Nakej madar dostal v AT za kameru v aute pokutu (potvrzeno i nejvyssim soudem), protoze ten pitomec policajtovi rekl ze ji tam ma kvuli tomu aby nahraval jak jini ridici jezdi. Tohle je v AT zakazano! Kamery ve funkci dohledu nad verejnym prostranstvim smi pouzivat jen stat nebo obec, ne soukroma osoba. Takze kdyby se policajt ptal na co ji tam mas, spravna odpoved je neco jako "nahravam si krasnou krajinu kterou jezdim". Napokon i Google uz ma AT projeto kamerama (na rozdil od DE)...

Dle OAMTC-pravnika se nedoporucuje na takovou otazku neodpovidat, protoze policajt by mohl nabyt podezreni na nezakonnej duvod, a ono s tou prezumpci neviny je to v AT ve spravnim konani takove nejiste...
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #58 kdy: 07 Června 2021, 15:10:25 »

V Rakousku je legální záznam pořizovat, ale nelegální jej zveřejňovat. Je tak?
Nemohl bys nejdriv prohledat forum, nez se neco zeptas? Vzdyt tohle je tady snad uz po desate!

A desetkrát jinak. Není potřeba se hned chovat jako hovado, prostě jsem se zeptal...

A už vůbec není potřeba, ba je dokonce zakázáno nazývat zde kohokoliv hovadem za pravdivé rýpnutí.
« Poslední změna: 07 Června 2021, 15:17:43 od pk202 »
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #59 kdy: 07 Června 2021, 15:16:23 »

...Není potřeba se hned chovat jako hovado, prostě jsem se zeptal...

Tak proc se tak chovas?

A už - oba toho nechte !
« Poslední změna: 07 Června 2021, 15:18:32 od pk202 »
IP zaznamenána