30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: onboard kamera v roce 2021  (Přečteno 11927 krát)

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #15 kdy: 30 Ledna 2021, 15:29:39 »

Taky pridam modely do zvazeni. Ja uvazuju o upgrade, respektive zcela jiste na jaro. Vim urcite ze chci 4k kameru, FHD ma nedostatecne rozliseni pro precteni RZ pri pruseru a ujeti. Parkovaci mod chci nebo pridavnou mensi baterii oddelenou od palubni site diodou a tudiz pri vypnuti klice a usnuti auta jde energie jen z pridavne baterie a nahravani 24/7.

VIOFO A129 PRO DUO 4K
70MAI A800 nebo jeji nasledovnik 70MAI A800S se stejnym CCD a jinym chipsetem. I kdyz by mi asi nevadil ani ten od Huawei.

Dival jsem se na ukazky a myslim si ze jsou velmi pouzitelne. Blackvue asi super, ale ty ceny jsou na mne uz moc.

Kdyby jste si chteli pocist, tak tady je toho hromada. https://dashcamtalk.com/best-dash-cams-of-2021/

Preji stastnou ruku pri vyberu.
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #16 kdy: 30 Ledna 2021, 22:40:43 »

Blackvue ma stejny snimac jako starsi xiaomi, jako bonus ma ale horsi optiku.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #17 kdy: 05 Února 2021, 14:28:44 »

Lamax T10 it is. To VIOFO mě trošku nalomilo, ale Lamax má o dost větší úhel záběru.

Příští týden dorazí, tak pak poreferuju. Díky všem ještě jednou!
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

nimbo

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #18 kdy: 17 Února 2021, 16:02:39 »

Ad bod 3. Zadní kamera má podle mne určitě smysl. Při nehodě odzadu mi poskytla důkazní materiál a viník se pak necukal. Pak v jednom správku mi poskytla potenciální důkazní materiál proti lhoucí PČR. Těch scénářů, kdy se záznam z ní hodí je mnoho.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #19 kdy: 17 Února 2021, 17:20:28 »

A co tak misto predni+zadni kamery mit radsi obousmernou ("taxikarskou") kameru vepredu? Jedna cocka miri pred auto ve smeru jizdy, druha do kabiny proti smeru jizdy. Proti samostatne zadni kamere to ma nekolik vyhod:

- zabira sirsi uhel, vcetne situace bezprostredne vedle auta (jizda v pruzich, parkoviste, atd)
- snima taky ridice a muze prokazat jestli (ne)telefonoval, nebo treba interakci s policajty
- nemusi se tahat kabel pres cele auto, coz neni zrovna jednoduche kdyz se to ma udelat poradne
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #20 kdy: 18 Února 2021, 01:48:11 »

A pak nedopatrenim nekoho (pri)zabije a jak bude v soku davat prvni pomoc tak si na kameru nevzpomene, zato zkuseny fizl vi presne co, kde a kdy hledat.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #21 kdy: 18 Února 2021, 16:49:34 »

Nakonec jsem pořídil Lamax T10 a to zejména kvůli šířce záběru - mam trochu širší auto s dlouhým čumákem a těch 170° je tak akorát, 160° by imho bylo minimum.

Nicméně už teď mám pár výhrad:

  • úchyt kamery neumožňuje natočení kamery jinak, než podle osy X - není to ideální, pokud nemůžete kameru umístit do středu skla (typicky moderní vozy se "sloupkem" za zrcátkem s kamerama pro line assist apod.)
  • kamera neumí zaznamenávat metadata jinak, než jejich "vypálením" do videa
  • modrá dioda signalizující zapnuté nahrávání je trochu nepříjemná v noci
  • appka není "oficiální" - vypadá to jako nějaká one-man show a s kamerovou wifi moc nefunguje
  • se zapnutým "parkovacím" režimem je poměrně složité kameru vypnout tak, aby se dala SD karta bezpečně vytáhnout

Jinak je to celkem slušná kamera, obraz dobrej, ale ještě jsem toho s ní moc nenajezdil, tak uvidíme.

 -m.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #22 kdy: 18 Února 2021, 19:56:26 »

Ad bod 3. Zadní kamera má podle mne určitě smysl. Při nehodě odzadu mi poskytla důkazní materiál a viník se pak necukal. Pak v jednom správku mi poskytla potenciální důkazní materiál proti lhoucí PČR. Těch scénářů, kdy se záznam z ní hodí je mnoho.
Nemáte náhodou zkušenost s užitím zadní kamery v autě s tónovaným/zatmaveným zadním oknem?
IP zaznamenána

nimbo

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #23 kdy: 18 Února 2021, 22:43:41 »

Ano mám. Od B sloupku mám všechna okna tónovaná. Z těch záznamů, co jsem si přehrával mi to přišlo dostatečně exponované. Cílený test v různých světelných podmínkách, zejména v noci, jsem však nedělal.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #24 kdy: 26 Února 2021, 00:27:09 »

Dosud se na trhu nevyskytuje onboard kamera s šifrováním uloženého záznamu tak, aby nešel zneužít bolševikem. Kontroluju aliexpress, amazon a další zdroje skoro každý měsíc. Nic neexistuje.
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #25 kdy: 09 Dubna 2021, 11:29:50 »

Muzete mne prosim prozradit na jakou velikost vychazi zhruba hodina zaznamu v tech 4k kamerach?
IP zaznamenána

arwi

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #26 kdy: 09 Dubna 2021, 13:02:17 »

Každou minutu nahrávání v 4K kvalita při 30 fps zabírá 375 MB. Pokud tato data extrapolujeme na hodiny, dá nám celkem 22.5 GB za jednohodinový klip. To znamená, že s více než 5 hodinami videa 4K zcela zaplníme paměť s kapacitou 128 GB.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 000
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #27 kdy: 09 Dubna 2021, 14:39:10 »

5 hodin je dle mého zcela dostačující délka záznamu, pokud kamera neběží nonstop.
Ale já bych se s píš přiklonil k 2k videu s 60fps. 30fps je prostě málo.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #28 kdy: 11 Dubna 2021, 00:07:18 »

Dosud se na trhu nevyskytuje onboard kamera s šifrováním uloženého záznamu tak, aby nešel zneužít bolševikem. Kontroluju aliexpress, amazon a další zdroje skoro každý měsíc. Nic neexistuje.

Vycvaknout SD kartu a zlomit ji nehtem proti druhému prstu je otázka 5 sekund. Ono tedy bohatě stačí tu kartu pohodit někam do prostoru vozidla. V tom 1%, kdy budete v bězvědomí, ale to holt nezvládnete.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:onboard kamera v roce 2021
« Odpověď #29 kdy: 11 Dubna 2021, 13:08:56 »

V tom 1%, kdy budete v bězvědomí, ..

To 1% jste vzal kde ? :)
IP zaznamenána