30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prominutí trestu Ostrava  (Přečteno 10534 krát)

Vitkony69

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Prominutí trestu Ostrava
« kdy: 26 Ledna 2021, 08:57:14 »

Ahoj.

Jaké máte zkušenosti s prominutím trestu po polovině? Jedná se o magistrát v Ostravě. Jak dlouho trvá vyřízení a jaká je úspěšnost
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Prominutí trestu Ostrava
« Odpověď #1 kdy: 26 Ledna 2021, 09:13:45 »

S Ostravou zkušenosti nemám, nicméně předpokládám, že podobně jako u jiných úřadů zde nebude problém s prominutím zbytku trestu po polovině. Pro líného úředního parazita je mnohem jednodušší žádosti vyhovět, než vymýšlet odůvodnění, proč nevyhovět. Samozřejmě za předpokladu, že je dotyčný nějak extra nenaštval. Tolik k úspěšnosti.

Trvání bych odhadoval v týdnech. Nejsem si jist, zda jde v takové věci použít žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti, tipl bych si, že ne.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Prominutí trestu Ostrava
« Odpověď #2 kdy: 26 Ledna 2021, 10:38:33 »

Nenapadá mě důvod, proč by neměl orgán povinnost rozhodnout do 30 dnů, jako kdykoliv jindy.
Například v městě perníku a perníku již pochopili, že neřídící řidič představuje nulový inkasní potenciál a veřejně deklarují, že žádosti vyhoví: https://www.pardubice.eu/urad/konik/spravni-agendy/prestupky/muze-mi-byt-zkracena-doba-zakazu-rizeni-jak-a-kde-mohu-podat-zadost/
Dokonce i "prokázání způsobu života" stanovili úředníci pouze ve vztahu ke konkrétnímu přestupku - viz odkaz. Takže by mělo ;) odpadnout jakékoliv jiné posuzování nějakého veličenstva úředníka.
IP zaznamenána

Vitkony69

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Prominutí trestu Ostrava
« Odpověď #3 kdy: 26 Ledna 2021, 22:06:45 »

Děkuji za trochu pozitivních informací. Někde jsem četl, že se dá prominutí vyřešit dokonce na místě. Je to tedy možné? Potřebuji ŘP zpět co nejdrive, jelikož jsem díky ztrátě přišel o práci
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Prominutí trestu Ostrava
« Odpověď #4 kdy: 28 Ledna 2021, 20:41:28 »

Já třeba v Hradci Královém nepochodil ani s osobním vyřízením, ani s prominutím. Na osobní mě řekl parazit, že to nejde, tečka. No a polovinu mě neprominul, protože jsem odevzdal ŘP až po lhůtě k tomu určené.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Prominutí trestu Ostrava
« Odpověď #5 kdy: 28 Ledna 2021, 21:05:15 »

l_oupi> Povídat si s parazitem nestačí, je potřeba podat žádost.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Prominutí trestu Ostrava
« Odpověď #6 kdy: 28 Ledna 2021, 23:32:48 »

-> Číkus: Mám to do Hradce skoro 200km, proto jsme mu nejdříve volal, jak to je s podáním osobně a vyřízením na místě, nechat se odvést takovou dálku aby mě poslal do háje osobně jsem nechtěl riskovat. Mojí žádost pak vyřizoval přesně 29 dní a se zamítavým výsledkem.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Prominutí trestu Ostrava
« Odpověď #7 kdy: 28 Ledna 2021, 23:37:49 »

l_oupi> Aha. Tak to pardon, já to pochopil tak, že k žádosti vůbec nedošlo, jen k nějakému neformálnímu popovídání.
IP zaznamenána

Vitkony69

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Prominutí trestu Ostrava
« Odpověď #8 kdy: 29 Ledna 2021, 11:10:39 »

Já jsem bohužel také odevzdal pozdě řidičský průkaz, byl jsem v karanténě, a teď v nemocenské. Stalo se někomu že jej odevzdal pozdě a stejně mu jej vrátili po polovině?
IP zaznamenána

Vitkony69

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Prominutí trestu Ostrava
« Odpověď #9 kdy: 29 Ledna 2021, 11:14:11 »

Doufám v že této šílené době k tomu budou brát nějaký zřetel a schválí mi polovinu. Přeci jen když budu řídit, můžu páchat pokuty.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Prominutí trestu Ostrava
« Odpověď #10 kdy: 29 Ledna 2021, 11:16:44 »

Zatím jste nám nesdělil vůbec nic relevantního ohledně toho, jak a proč jste k zákazu řízení vůbec přišel. Takže celou dobu jen tak akademicky teoretizujeme.
IP zaznamenána

Vitkony69

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Prominutí trestu Ostrava
« Odpověď #11 kdy: 29 Ledna 2021, 11:24:12 »

Příkaz za alkohol 0,05 v dechu po odečtu odchylek, v krvi 0. Pokuta zaplacena včas. "Jen" pozdě odevzdaný řp. Zákaz přišel do datovky 21.12., odevzdání 25.1.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Prominutí trestu Ostrava
« Odpověď #12 kdy: 29 Ledna 2021, 11:27:39 »

Ptát se proč neproběhl odpor je už asi zbytečné.

Příkaz přišel do datovky 21.12.2020, kdy byl z datovky vyzvednut? Jaká byla v příkazu stanovena lhůta pro odevzdání ŘP?
IP zaznamenána

Vitkony69

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Prominutí trestu Ostrava
« Odpověď #13 kdy: 29 Ledna 2021, 11:39:22 »

Vyzvednuto 28.12, lhůta byla stanovena na 5 pracovníchnu dnů
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Prominutí trestu Ostrava
« Odpověď #14 kdy: 29 Ledna 2021, 11:56:29 »

Doručeno 28.12.2020, příkaz nabyl právní moci marným uplynutím lhůty pro podání odporu 6.1.2021, lhůta pro odevzdání ŘP končila 13.1.2021. (kalkulačka) To není zas tak hrozné, zejména v kontrastu se stanoviskem MV.

Je ale škoda, že nebyl podán odpor, v krvi byla nula. Skoro by se nabízelo:
a) podat odpor a požádat o prominutí zmeškání úkonu
b) podat námět na přezkum příkazu
IP zaznamenána