30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Řidič na D8 ujížděl policii, vylétl s autem ze silnice a zemřel  (Přečteno 3415 krát)

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Řidič na D8 ujížděl policii, vylétl s autem ze silnice a zemřel
« Odpověď #15 kdy: 17 Ledna 2021, 11:32:29 »



Kdyby se nad tím zamyslel(jestli měl čím anebo nebyl v rauši) tak by věděl, že cokoliv jiného než zastavení a nepodrobení se zkoušce na alkohol,drogy by byla pro něj(ne pro společnost) lepší varianta než jim ujíždět.
Nesmysl, ve spoustě případů se někomu ujet povede. Jen se tím pak fízlové nechlubí v televizi. Sám jsem jeden takový případ zastupoval a dokážu si představit spoustu situací, kdy je lepší ujet.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Řidič na D8 ujížděl policii, vylétl s autem ze silnice a zemřel
« Odpověď #16 kdy: 17 Ledna 2021, 12:11:36 »

Teoreticky dotaz k ujíždění: Je trestné, když jedu 30kou, za mnou na majácích policie a já si je prostě chvíli povodím po městě? :D Lze to hájit jako "Hledal jsem bezpečné místo k zastavení, ze záznamu je patrné, že při jízdě cca 30 kmh nelze hovořit o ujíždění." ?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Řidič na D8 ujížděl policii, vylétl s autem ze silnice a zemřel
« Odpověď #17 kdy: 17 Ledna 2021, 12:36:17 »

Ja tohle udělal i na dálnici, 2x mě blokovali, 2x jsem je objel a tak, aby nebylo pochyb, že neujíždím jsem jel dál a zastavil, až jsem uznal, že je to bezpečné.
IP zaznamenána

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Řidič na D8 ujížděl policii, vylétl s autem ze silnice a zemřel
« Odpověď #18 kdy: 17 Ledna 2021, 12:48:54 »


Nesmysl, ve spoustě případů se někomu ujet povede. Jen se tím pak fízlové nechlubí v televizi. Sám jsem jeden takový případ zastupoval a dokážu si představit spoustu situací, kdy je lepší ujet.
[/quote]

Psal jsem o té konkrétní situaci. Kdyby jim ujel stejně by beztrestnost neměl zaručenu. On si vybral mezi, možná nějakou podmínkou, snad vězením, trest absolutní - smrt. Pro něj to evidentně nebylo přínosné, cokoliv jiného by bylo lepší. Mám pocit, že se tomu říká sebedestruktivní chování :D A svádět tohle na fízly je prostě nesmysl, aby zemřel nechtěl nikdo.

IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Řidič na D8 ujížděl policii, vylétl s autem ze silnice a zemřel
« Odpověď #19 kdy: 17 Ledna 2021, 12:50:23 »

Swenak > byla po zastavení nějaká extra buzerace navíc? Nebo to víceméně přešli?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Řidič na D8 ujížděl policii, vylétl s autem ze silnice a zemřel
« Odpověď #20 kdy: 17 Ledna 2021, 13:44:02 »

Já se jich přímo zeptal, ale neřešili to. Z auta jsem jim i při snaze zastavit mně křičel, že tady zastavovat nebudu.


Sněhulák: Pořád asi ignorujete fakt, že i kdyby byl střízlivý, mohla ho ta situace znervóznit a nemuselo jít o racionální vyhodnocení. A kdyby u toho ještě někoho dalšího zrakvil? To by se tady tvrdilo, že se racionálně rozhodnul, že zrakví sebe i nevinné? Opravdu všichni zde vždy jednáme i ve vypjatých situacích racionálně?
« Poslední změna: 17 Ledna 2021, 13:46:46 od swenak »
IP zaznamenána