30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: a opět statistika  (Přečteno 2787 krát)

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
a opět statistika
« kdy: 14 Ledna 2021, 09:07:28 »

Policie dokončila svůj pravidelný statistický průřez katastrofální situací na českých komunikacích.
https://www.policie.cz/clanek/statistika-nehodovosti-900835.aspx - prosinec 2020 pak obsahuje celý rok.

Pár neoddiskutovatelných faktů:
- nejnižší počet obětí od roku 1961, tedy od počátku evidování - starší data nejsou
- nejnižší počet těžce zraněných od roku 1961
- nejnižší počet lehce zraněných od roku 1990
- absolutní pokles o 12-15% proti roku 2019 ve všech sledovaných kategoriích - tedy počet obětí, počet nehod, počet zraněných a hmotná škoda.

Tvrzení o vlivu nouzového stavu policie nijak ověřitelně neodůvodňuje. Nepochybně došlo k výraznému nárůstu dopravy kurýrních služeb, nepochybně došlo k přeskupení cestujících z hromadné do individuální dopravy, těžko soudit.
Taktéž zjevně nadále není hlavní příčinou rychlost, ale nesprávný způsob jízdy a téměř i nedání přednosti, velký podíl má stále srážka se zvěří.
V odkazu je vidět celá statistika a lze si s tím pohrát.
A pozor - fízlům začíná chybět práce - trestná činnost klesá, počty nehod klesají.... - leckdo by si mohl říct, že má úměrně klesat i počet fízlů. V poslední době vidím standardní situaci  - silniční kontrolu provádí jednotka 3 individuí, zaměnitelných za nějakou odnož Daeše, což je katastrofální mrhání člověkohodinami a financemi. Takže čekám, že to i tihle tupci pochopí, protože klesá počet čárek.....
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:a opět statistika
« Odpověď #1 kdy: 14 Ledna 2021, 09:45:53 »

Že se míň jezdí se dá dosledovat i z tržeb za PHM.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:a opět statistika
« Odpověď #2 kdy: 14 Ledna 2021, 11:21:24 »

... Takže čekám, že to i tihle tupci pochopí, protože klesá počet čárek.....

Vážně ? To je velká dávka optimismu po ránu.  ;D
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:a opět statistika
« Odpověď #3 kdy: 15 Ledna 2021, 09:02:26 »

Nepochybně došlo k výraznému nárůstu dopravy kurýrních služeb, nepochybně došlo k přeskupení cestujících z hromadné do individuální dopravy, těžko soudit.

Žiju v Praze, dříve, když jsem někam jel ve špičce, tak vždycky s Waze - a i tak to bylo občas o nervy. Teď bez ohledu na denní dobu prostě jedu a neřeším.
Tím netvrdím, že tu kolony vůbec nejsou, ale na trasách, kde se pohybuju já, je úbytek dopravy opravdu hodně znatelný.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:a opět statistika
« Odpověď #4 kdy: 15 Ledna 2021, 10:22:12 »

Takže čekám, že to i tihle tupci pochopí, protože klesá počet čárek.....
A až to pochopí, vymyslí nové skutkové podstaty přestupků nebo se více zaměří zase třeba na lékárničky a rezervy. třeba že rezerva má být taky na zimních.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:a opět statistika
« Odpověď #5 kdy: 15 Ledna 2021, 12:04:08 »

Takže čekám, že to i tihle tupci pochopí, protože klesá počet čárek.....
A až to pochopí, vymyslí nové skutkové podstaty přestupků nebo se více zaměří zase třeba na lékárničky a rezervy. třeba že rezerva má být taky na zimních.

Stačí mít pojištění, které umožňuje/zprostředkovává odtah.. ne snad?
https://kodecar.cz/blog/povinna_vybava_auta/
Máme auto na LPG, když jsme ho pořizovali, tak jsem to řešil, teď už si to moc nepamatuji. Ale mám za to, že stačí, aby to pojišťovna nabízela jako zpoplatněnou zvýhodněnou službu, která je součástí pojištění. My to myslím máme tak, že v případě odtahu bychom měli fixní cenu asi 1 500 Kč a jak jsem to tehdy studoval, tak by to mělo na obejití této povinnosti bohatě stačit.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:a opět statistika
« Odpověď #6 kdy: 15 Ledna 2021, 12:32:04 »

Nebo vozit sprej do pneu na nouzové zacelení/dofouknutí:) Sice to moc nefunguje, ale zákonu to vyhovuje.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:a opět statistika
« Odpověď #7 kdy: 15 Ledna 2021, 15:47:25 »

třeba že rezerva má být taky na zimních.
Proto mám univerzální pneu...

Nebo vozit sprej do pneu na nouzové zacelení/dofouknutí:)
A to vozím taky, protože se nehodlám někde na silnici válet pod autem...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:a opět statistika
« Odpověď #8 kdy: 18 Ledna 2021, 09:23:01 »

třeba že rezerva má být taky na zimních.
Proto mám univerzální pneu...

Nebo vozit sprej do pneu na nouzové zacelení/dofouknutí:)
A to vozím taky, protože se nehodlám někde na silnici válet pod autem...
Ale tohle je pohled logiky a platné legislativy. Myslete taky na ty osamělé fízly, co bloumají po ulicích a nemají čárky. Cítí se zrazení a zbyteční a jejich nadřízení se jich jistě zastanou a v parlamentu se na ty vaše spreje a pojistky ještě podívají.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:a opět statistika
« Odpověď #9 kdy: 18 Ledna 2021, 12:25:53 »

Pokud máte POV tak rezervu řešit nemusíte, protože máte předplacenou asistenční službu přes Českou kancelář pojistitelů.
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:a opět statistika
« Odpověď #10 kdy: 18 Ledna 2021, 12:37:02 »

A to funguje jak? Měl jsem za to, že na ČKP mě maximálně přepojí na telefonní linku mojí pojišťovny.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:a opět statistika
« Odpověď #11 kdy: 18 Ledna 2021, 13:17:11 »

Ano, je to takové zajímavé řešení. Na zelené/bílé kartě je kontaktní číslo pojistitele. Někde hned vedle, nad či pod tímto kontaktem je číslo Linky pomoci řidičům. Tedy se nabízí otázka, proč nezavolat svoji pojisťovně hned a přímo, a radši zavolat na tuto linku pomoci, kde nemají sebemenší info o rozsahu případně asistenční služby.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:a opět statistika
« Odpověď #12 kdy: 18 Ledna 2021, 21:06:15 »

pojišťovna Vám většinou sdělí, jaký máte rozsah pojištění a co konkrétně pokryje.
v mém případě - porucha - kontakt na dvě odtahovky s informací, jaký je limit odtahu.

sprej je použitelný jen v případě malého defektu - typicky hřebík v běhounu
kamarád s větví v boku pneu byl rád, že má sjetou rezervu ( těch 1,6 měla, ale ....)
IP zaznamenána