30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Materialni aspekt - propadly ridicak  (Přečteno 5090 krát)

jozin_z_bazin

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Materialni aspekt - propadly ridicak
« kdy: 13 Ledna 2021, 14:33:47 »

Zdravim,
prave sepisuji odvolani ve spravnim rizeni o nekolika prestupcich. Jednim z nich je propadly ridicak. Ve SR jsem argumentoval absenci materialniho aspektu, ridicske opravneni jsem mel a PACHove si tu skutecnost overili na miste lustraci kdesi v jejich registru. Spravni organ tuhle argumentaci smetl holou vetou: "Vzhledem k tomu ze nebyly zjisteny skutecnosti, ktere by vyrazne snizovaly skodlivost tohoto jednani pro spolecnost, doslo i k naplneni materialni stranky prestupku.". A dale: "obecne lze vychazet z toho, ze jednani, jehoz formalni znaky jsou oznaceny zakonem za prestupek, naplnuje v bezne se vyskytujicich pripadech materialni znak prestupku, nebot porusuje ci ohrozuje urcity zajem spolecnosti"

Nejake napady jak okorenit odvolani a zduvodnit ze takova argumentace je chujovina?

Mam nejakou lepsi moznost nez pozadovat po spravnim organu konkretni zduvodneni jak a komu muj propadly ridicak uskodil?
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Materialni aspekt - propadly ridicak
« Odpověď #1 kdy: 14 Ledna 2021, 06:36:02 »

Tak co třeba něco jako:
Hodnocení škodlivosti tvrzeného přestukového jednání spočívajícího v nepředložení zapomenutého řidičkého průkazu správního orgán prvého stupně odbyl pouze obligátní floskulí o běžně se vyskytujících případech, místo toho, aby se zabýval konkrétními okolnostmi. To u tohoto typu přestupku platilo možná tak v tom roce 2001. Dnes, když si hlídky PČR bežně lustrují řidičská oprávnění vzdáleně i po předložení řidičského průkazu, nemůže v běžně se vyskytujících případech způsobit žádný škodlivý následek, pokud se řidič hlídce spolehlivě prokáže třeba občanským průkazem a ta si na základě toho tak jako tak jeho řidičská oprávnění vylusutruje vzdáleně, tak jako tomu bylo v tomto případě.

Edit: tučně.
« Poslední změna: 14 Ledna 2021, 09:02:19 od iWarp »
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

jozin_z_bazin

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Materialni aspekt - propadly ridicak
« Odpověď #2 kdy: 14 Ledna 2021, 08:38:11 »

Dekuji mnohokrat, nejak to pouziji.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Materialni aspekt - propadly ridicak
« Odpověď #3 kdy: 18 Ledna 2021, 18:57:22 »

Kdy ŘP propadl? Pokud zrovna platil "výjimečný stav", tak se platnost ŘP automaticky prodlužovala. Možná by se dalo aplikovat.
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Materialni aspekt - propadly ridicak
« Odpověď #4 kdy: 18 Ledna 2021, 21:45:01 »

Kdy ŘP propadl? Pokud zrovna platil "výjimečný stav", tak se platnost ŘP automaticky prodlužovala. Možná by se dalo aplikovat.
To by mne taky zajímalo jak je to s platností STK, OP, řidičáku v platném vyjímečném stavu? Respektive "prošlostí"? 
IP zaznamenána

jozin_z_bazin

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Materialni aspekt - propadly ridicak
« Odpověď #5 kdy: 19 Ledna 2021, 09:01:39 »

Pokud vim tak bylo nejake okno, kdy slo legalne pouzivat prosle prukazy. Bylo to na jare, neco jsem zaslechl mozna na podzim a nevim jak to je ted, ale myslim ze se prukazy normalne vydavaji... O STK jsem nic neslysel.

Nicmene toto neni muj pripad, ja ten ridicak mel propadnuty trosku dyl... :-)
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Materialni aspekt - propadly ridicak
« Odpověď #6 kdy: 20 Ledna 2021, 08:50:05 »

Končila-li platnost ŘP mezi 1.2.20 - 31.8.20, pak se platnost prodlužovala o 7 měsíců od původního konce.
Končí-li platnost ŘP od 1.10.2020, tak je prodloužena platnost do 31.3.2021.
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Materialni aspekt - propadly ridicak
« Odpověď #7 kdy: 20 Ledna 2021, 12:11:26 »

Máte prosím tvrzení číslo 2 podložené nějakým odkazem? Poslední oficiální informace, kterou k tomuto mám, tvrdí, že platnost ŘP prošlých v době nouzového stavu se prodlužuje pouze do konce nouzového stavu. O stanovení pevného data 31.3.2021 se mělo jednat v rámci EU.

Viz vývěska MD:
https://mdcr.cz/Media/Media-a-tiskove-zpravy/Platnost-ridicaku-se-v-nouzovem-stavu-prodluzuje?returl=/Media/Media-a-tiskove-zpravy
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Materialni aspekt - propadly ridicak
« Odpověď #8 kdy: 20 Ledna 2021, 16:20:57 »

Já měnil řidičák loni. Měl jsem v ruce na úřadě metodické stanovisko (úředník ukázal). Ale platí pouze pro ČR jako metodický pardon. To jednání s EU je proto, aby to uznávaly i orgány v cizině.

IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Materialni aspekt - propadly ridicak
« Odpověď #9 kdy: 20 Ledna 2021, 17:49:52 »

To ano. Spíš mě zajímalo, jestli je někde oficiálně vyvěšeno (případně, jak říkáte, zda mají úředníci nějakou interní směrnici), že řidičské průkazy prošlé v nouzovém stavu od 1.10. 2020 platí až do 31.3. 2021 na území republiky. Z toho co jsem našel já totiž vyplývá, že tyto budou platné pouze po dobu vyhlášení nouzového stavu (viz MD v odkazu výše), což se může změnit prakticky přes noc.

Stanovení pevného data by dávalo větší smysl, ale do chaosu a nejistoty současných nařízení spíš zapadá spojení platnosti s nouzovým stavem.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Materialni aspekt - propadly ridicak
« Odpověď #10 kdy: 21 Ledna 2021, 00:06:17 »

rovněž nemám v ruce předpis
měnil jsem řp s platností do 22.12.2020
s ohledem na tehdy omezenou provozní dobu úřadu podána žádost až 29.12.
řp mi ponechali s tím, že platí ještě 3 měsíce od data na něm vyznačeném
14.1. vyzvednut nový

případně bych snad našel audio - zapnuto na chodníku před úřadem, s ohledem na klidný průběh neproběhla kontrola kvality a tak...
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Materialni aspekt - propadly ridicak
« Odpověď #11 kdy: 21 Ledna 2021, 08:52:36 »

Ta platnost do 31.3.2021 je deklarována v https://www.mdcr.cz/Media/Media-a-tiskove-zpravy/Aktualni-opatreni-v-doprave:

Na řidičské průkazy propadlé v období od 1.9. 2020 se pohlíží jako na platné, a to až do 31. 3. 2021. Tato lhůta se může změnit v návaznosti na vývoj pandemie COVID-19 a legislativu Evropské unie. Platnost je ale vázaná pouze na území České republiky.

Formálněji než v tiskové zprávě jsem to nenašel.
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Materialni aspekt - propadly ridicak
« Odpověď #12 kdy: 21 Ledna 2021, 12:15:41 »

Děkuji, předpokládám že vyvěšení na stránkách MD by mělo stačit.

jozin: Pokud se na Vás ani jedno z období prodloužení nevztahuje a lepší munici než materiální aspekt nemáte, i tak bych to zkusil využít. Úvahu bych vedl následujícím směrem. Pokud se může platnost průkazu z ničeho nic prodloužit víceméně mimochodem a pouhým oznámením veřejnosti, nemůže být škodlivost přestupku řízení s platným ŘO ale bez platného dokladu jednoznačná a měla by být nějak explicitně odůvodněna.

Ale upřímně, moc šancí na úspěch bych si od obhajoby vedené tímto směrem nesliboval.
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Materialni aspekt - propadly ridicak
« Odpověď #13 kdy: 22 Ledna 2021, 09:42:05 »

Jak je videt, MD k tomu vydalo jeste lepsi material. Argumentace materialnim aspektem by tedy nemusela byt uplne marna :)
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=10513.0
IP zaznamenána