30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Reakce městapa  (Přečteno 4250 krát)

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Reakce městapa
« kdy: 10 Ledna 2021, 07:28:42 »

Vážení;
Po asi dvou letech dopisovaní s úřadem jsem se stal obětí nové 'strategie' MP: na vozidlo, které parkuje na 'záboru', začali najednou nasazovat botičky a když jim volám,  jejich reakční doba se prodlužuje - dnes přes půl hodiny, což je v neděli ráno celkem s podivem. Myslíte,  že stížnost něco zmůže? Do telefonu mi říkal,  že 'si to tu předávají', takže 'bohužel' hned přijet nemůžou... Navíc při sepisovaní jim to nějak trvá. Jenomže jak to dokážu? Od zítřka  začínám nahrávat i hovory s dispečinkem, to bez pochyby. A botu dřív nedávali, je taky nějaká možnost,  jak to rozporovat? Že zákona na to bohužel právo mají...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Reakce městapa
« Odpověď #1 kdy: 10 Ledna 2021, 08:01:50 »

Tak proti tomu se dá špatně bojovat. Myslím že to dělají naschvál takže stížnosti nepomohou. Nasazeno je totiž dle zákona akorát přestupek nelze dokázat konkrétní osobě.
Řešením - ne levným a ne pohodlným je pořídit 4 botičky v takovém provedení aby na vůz měšťáci přes ní svojí botu nemohli dát a vozidlo si jimi zajišťovat. Jestli se to časově a finančně vyplatí neumím posoudit.

https://www.google.com/search?q=boti%C4%8Dky+na+auto&oq=boti%C4%8Dky+na+auto
« Poslední změna: 10 Ledna 2021, 08:03:34 od pk202 »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Reakce městapa
« Odpověď #2 kdy: 10 Ledna 2021, 08:13:25 »

Ještě mně napadá zábavná forma založení na pavlovově efektu. Pokud tam není kamerový systém, tak pořídit něco jako toto : https://www.pachove-ohradniky.eu/Odpuzovac-divokych-prasat-HAGOPUR-cerveny-400-ml-d94.htm a před jejich příjezdem vždy opatrně fouknout trošičku odpuzovače na botičku. Kamarád  byl jednou něco podobného aplikovat, nedopatřením se potřísnil a smrděl jak 10 bezdomovců v červenci. Až přijedou tak se pohoršovat, že tudy chodí véééliký pes a kolikrát Vám pochčije i kolo. No a je otázka, zda se jim bude chtít opakovaně nasazovat botičku tam kde ten smradlavej pes chodí.
IP zaznamenána

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Reakce městapa
« Odpověď #3 kdy: 10 Ledna 2021, 08:14:46 »

To je sice drahé a nepraktické, zato však Panské řešení 8)  :-D Díky. Ohledně té stížnosti právě vím, třeba ze zákona o MP je tam snad jen "... povinen dbát cti, vážnosti a důstojnosti osob i své vlastní a nepřipustit, aby osobám v souvislosti s touto činností vznikla bezdůvodná újma...", navíc přesně jak píšete, žádost proti konkrétní osobě a navíc doručovaná na adresu MP - už chápu ty nedávné flamy ohledně stížností na D-F.

BTW: Jak se vůbec řeší sundání botičky: Na zařízení samotném není napsáno nic, případně jen 156, za stěračem nějaký zmuchlaný podmáčený cár papíru (už asi není na igelity), který vyhazuju. Jak mám vůbec vědět, že si někdo nekoupil botičku na netu a nedal mi ji tam schválně? A co když mám náhodou klíček?

A i za druhý nápad děkuji, ten je dokonalý!
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Reakce městapa
« Odpověď #4 kdy: 10 Ledna 2021, 08:34:41 »

... je tam snad jen "... povinen dbát cti, vážnosti a důstojnosti osob i své vlastní a nepřipustit, aby osobám v souvislosti s touto činností vznikla bezdůvodná újma...", ...

No jo, jenže to by sami museli k vyřízení stížnosti uvést něco jako "no sice jsme neměli nic jiného na práci, ale chtěl jsme pana xy vytrestat a proto jsme naschvál přijeli o dvě hodiny později" ..... no a v to asi nedoufáte že ne :):):)
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 360
    • Zobrazit profil
Re:Reakce městapa
« Odpověď #5 kdy: 19 Ledna 2021, 15:30:27 »

Tak pokud tam kamerovy system nikde neni tak by mohlo pomerne dobre fungovat i toto  ;D

https://www.rucni-naradi.cz/einhell-te-ag-18-115-expert-aku-uhlova-bruska-3-0-ah

Jaky maji tyto zarizeni klic? je to jeden nejaky univerzalni nebo ma kazda bota svuj jedinecny? Takova taskarice jako je vyplneni prostoru pro klic mamutem nebo podobne houzevnatym lepidlem by jiste dlouho bavila vsechny socialni site pri snaze o odstraneni toho vehiklu.
« Poslední změna: 19 Ledna 2021, 15:48:35 od František Dobrota »
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Reakce městapa
« Odpověď #6 kdy: 19 Ledna 2021, 15:52:38 »

Botičku namazat vazelínou, nebo olejem, pak posypat sazema a zavolat je, ať si to příjedou oddělat. Psí, nebo kočičí lejno taky udělá svoje. Pokud by měl člověk čas na handrkování ještě se nabízí zalejt zámek epoxidem a pak je prudit, že pospícháte ať přestanou dělat naschály a botičku už konečně sundaj :)
Samozřejmě se jedná o vtip. Nikoliv o návod na poškození cizí věci.
« Poslední změna: 19 Ledna 2021, 17:03:55 od cocomoon »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Reakce městapa
« Odpověď #7 kdy: 19 Ledna 2021, 16:45:58 »

Tak kyselina maselna vhodne dopravena ve stopovem mnozstvi! do zamku, kde zustane.

napr. https://www.nachytame.cz/Kyselina-maselna-10-ml-N-Butyric-acid-d119.htm
Tato kyselina je považována za  jednu z nejhůře zapáchajících látek.
Tento produkt je dodáván ve 100 ml LDPE lahvi s uzávěrem s pojistkou, v balení s párem nitrylových rukavic a kolíčkem na nos.
Jedná se o kyselinu,proto dbejte zvýšené opatrnosti !!!

https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/na-ostravske-podniky-nekdo-utoci-kyselinou-20150912.html
« Poslední změna: 19 Ledna 2021, 16:50:16 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Reakce městapa
« Odpověď #8 kdy: 01 Února 2021, 17:42:09 »

Díky všem, mám objednáno...
IP zaznamenána

Lys

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Reakce městapa
« Odpověď #9 kdy: 01 Února 2021, 22:08:16 »

Koukám, že to nachytané.cz bude platit nejen pro kapry (viz odkaz výše).
Kdybyste měl video ze sundávání boty, rád se podívám.
IP zaznamenána
"Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej."

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Reakce městapa
« Odpověď #10 kdy: 02 Února 2021, 04:40:42 »

Např. v Plzni mám z análů MP potvrzeno, že je to úmysl. Oni mají nařízeno po telefonátu věc vyřídit do hodiny. Vědí, že někteří tu parkují běžně a jsou nedosažitelní, takže to "řeší" touhle šikanou.
IP zaznamenána

gofree

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Reakce městapa
« Odpověď #11 kdy: 23 Března 2021, 14:56:09 »

Myslíte,  že stížnost něco zmůže? Do telefonu mi říkal,  že 'si to tu předávají', takže 'bohužel' hned přijet nemůžou

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1991-553/zneni-20210101#f1395436
Citace
Technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla lze podle odstavce 1 použít, jen je-li zajištěna možnost jeho odstranění bez zbytečného odkladu.

Otázka je, či by si ty musel dokazovať, že kdesi nastal "zbytočný odklad" alebo oni by museli dokazovať, že k ničomu takému nedošlo. Neviem presne, ako funguje obecná polícia, ale pochybujem, že by im argument "si to tu předáváme" prešiel.
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Reakce městapa
« Odpověď #12 kdy: 23 Března 2021, 21:43:59 »

Čistě ze zvědavosti, pokud si botičku sám odemknu, předpokládám, že by to nemělo být nic těžkého oproti FAB zámkům, hrozí mi nějaký postih? Nebo pokud dostanu botičku na václaváku a začnu se vrtat v zámku a chytnou mě přitom pomahači, porušil jsem nějaký zákon či nařízení?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Reakce městapa
« Odpověď #13 kdy: 23 Března 2021, 22:55:28 »

Pokud se botička beze svědků ztratí a vy o ní nebudete vědět, nemůžete přeci být trestán. Respektive za ten samotný přestupek špatného parkování asi ano, ale za ztrátu botičky ne. Jinak nevím, jak na manipulaci s botičkou hledí zákon, ale myslím, že klíčové bude to, jestli byla věc poškozena, či nikoliv. Slyšel jsem i o situaci (trochu hardcore), kdy si člověk upustil kolo, sundal botu a pak mini kompresorem kolo zase dofoukl, botu postavil vedle auta a jel. Na tom asi taky nic moc nebude..

Předpokládal bych, že v takovém případě kromě sprdelní výzvy však přijde i výzva k podání vysvětlení od Policie :D
« Poslední změna: 23 Března 2021, 23:03:29 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Reakce městapa
« Odpověď #14 kdy: 25 Března 2021, 19:30:58 »

Nebo pokud dostanu botičku na václaváku a začnu se vrtat v zámku a chytnou mě přitom pomahači, porušil jsem nějaký zákon či nařízení?

Když botičku ukradnete a nebo poškodíte tak ano.. je to cizí majetek.
Jen odemknout bez poškození a nechat na místě mě nenapadá co by to porušovalo.. ale když vás při tom chytnou tak to asi budou hrát na poškození.
IP zaznamenána