30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: P7 pokuta za parkování a nemožnost nahlédnout do spisu  (Přečteno 1634 krát)

pepan

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil

Zdravím,

dostal jsem opět výzvu za neoprávněné parkování na placeném stání (ačkoliv platím jak blbec) a tentokrát už mě nas....štvali a budu prudit.
Ale dnes jsem rychle skončil. Při telefonické žádosti o temín nahlédnutí do spisu mě úředník odpálkoval, že kvůli kovidu je omezený vstup na úřad a musím se objednat....dostal jsem termín na konci Května...WTF. A výzva se má zaplatit do 14 dnů.

Jelikož nemám s pruděním úředníků praxi, tak jsem si datum zapsal a skončil.

Byl na P7 někdo poslední dobou? Mám v plánu tam zítra zajet a prudit osobně, protože tohle mi nepřipadá normální.

Díky

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:P7 pokuta za parkování a nemožnost nahlédnout do spisu
« Odpověď #1 kdy: 07 Dubna 2021, 17:01:37 »

Kdy mělo k údajnému přestupku dojít?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:P7 pokuta za parkování a nemožnost nahlédnout do spisu
« Odpověď #2 kdy: 07 Dubna 2021, 17:19:44 »

A co vám brání to, co píšete sem, napsat tomu úřadu. Tj. zcela věcně - jako provozovatel jste obdržel výzvu kvůli údajně nezaplacenému parkování, která je nejspíš nesprávná, protože parkování vy i ostatní řidiči poctivě platíte (máte-li nějakou sbírku účtenek, klidně přiložte vzorek), ale stát se mohlo cokoliv, tak před rozhodnutím, zda zaplatit nebo věc rozporovat chcete vidět všechny dostupné podklady. A že tehdy a tehdy vás při pokusu o nahlédnutí do spisu vyhodili s tím, že je nutné se objednat a první možný termín je až po konci lhůty pro zaplacení.

A z toho důvodu žádáte buď
* umožnění nahlédnutí v termínu do XXX, nebo
* zaslání všech podkladů písemně/elektronicky do data XXX, nebo
* prodloužení lhůty pro zaplacení určené částky tak, aby končila až po termínu k nahlížení, který máte rezervovaný (např. tím, že vám bude výzva dle § 125h zákona o silničním provozu tento den zaslána opakovaně)
IP zaznamenána

pepan

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:P7 pokuta za parkování a nemožnost nahlédnout do spisu
« Odpověď #3 kdy: 07 Dubna 2021, 20:22:01 »

Přestupek měl být 16.3.

Problém je, že účet už nemám. Prohledal jsem auto, ale jelikož účty nepotřebuju do účetnictví, tak to často vyhazuju.
Nicméně vím, že ten den jsem v té ulici stál asi 5 minut a předával papíry zákazníkovi, čili jsem neplatil a asi mě mezitím vyfotili. V dokumentu je jenom jeden čas s fotkou. Nedávno mi poslala P5 výzvu a tam byly fotky dvě s různými časy.
« Poslední změna: 07 Dubna 2021, 20:28:58 od pepan »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:P7 pokuta za parkování a nemožnost nahlédnout do spisu
« Odpověď #4 kdy: 07 Dubna 2021, 20:31:52 »

Pokud chcete bojovat, nabízí se cca 10.05.2021 udat řidiče. Klidně sebe, ale o něco lepší je někoho jiného, spolupracujícího.
IP zaznamenána

pepan

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:P7 pokuta za parkování a nemožnost nahlédnout do spisu
« Odpověď #5 kdy: 08 Dubna 2021, 12:24:21 »

Číkus: Díky. To udání řidiče znamená, že budou muset vygenerovat další papír a obeslat jeho, předpokládám? :)
Nevadí, že už to bude po 15ti denní lhůtě?

IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:P7 pokuta za parkování a nemožnost nahlédnout do spisu
« Odpověď #6 kdy: 08 Dubna 2021, 15:30:07 »

Ta 15. denní lhůta je lhůta, která je garantovaná samotnou výzvou. Může nastat situace, že se úřad dozví o přestupku 1.1.. 60 denní lhůta, po kterou musí úřad vyšetřovat řidiče uplyne 1.3. téhož roku. Pokud však úřad vypraví výzvu třeba 28.2. (nebo kdykoliv později), pak vůbec nehraje roli, že mu lhůta pro vyšetřování řidiče uplyne za několik málo dní, ale platí ta ve prospěch řidiče, tedy 15 dní od doručení samotné výzvy.

Jinými slovy, vždy v tomto případě platí výhodnější lhůta pro občana.
Pro úplnost: 60 denní lhůta je lhůta pro úřad, do které musí mít bezpečně údaje o řidiči na stole. Naopak 15 denní lhůta ve výzvě je lhůta pro provozovatele.
A ano, budete muset vygenerovat papír. A na tom papíře by měly být raději všechny náležitosti, včetně podpisu, označení případě (spis. zn/č.j.) a všech údajů o řidiči (samozřejmě s výjimkou čísla ŘP a podobných nesmyslů, co občas v bonz formuláři u výzvy vyžadují...). Pokud byste na něco zapomenul, může v tomto případě úřad zahájit sprdel a podle všeho vás nemusí vyzvat k nápravě.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.