30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Vysoké mýto rychlost  (Přečteno 6315 krát)

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
[WIN] Vysoké mýto rychlost
« kdy: 07 Ledna 2021, 12:54:12 »

Zdravím ve spolek,
Přišel mi pozdrav z vysokého mýta, prý 64 kmh. Večer bych nahrál anonymizovany dopis ale co jsem se chtěl zeptat dříve. Poslalli přesně souřadnice, kde se to mělo stát i s popisem u jakého domu a křižovatky to bylo. To mi ale nesedí s tím že si myslím že v myte je usekove měření. Ještě je tam napsané že je to zjištěné prostředkem UNICAM. Co je to za měřák?

Edit. Přidána příloha
« Poslední změna: 10 Ledna 2021, 13:08:54 od mikeman »
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Vysoké mýto rychlost
« Odpověď #1 kdy: 07 Ledna 2021, 13:29:40 »

UNICAM je úsekové měření.
IP zaznamenána

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Vysoké mýto rychlost
« Odpověď #2 kdy: 07 Ledna 2021, 13:48:10 »

Není teda možné že by měřil příjezdovou rychlost? Přijde mi divné že bych si tam nedával zrovna pozor, jezdím tam vcelku často a vím že tam je usekovka.

Edit: Přidal jsem dopis do prvního příspěvku, nějaká rada k dalšímu postupu? Myslím si že fotku mít nebudou, mívám sluneční clonu ale jistě to nevím. Změřeno bylo víkend před vánoci, jestli to má vliv na lhůtu udání řidiče.
« Poslední změna: 10 Ledna 2021, 13:17:02 od mikeman »
IP zaznamenána

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Vysoké mýto rychlost
« Odpověď #3 kdy: 12 Ledna 2021, 20:43:35 »

Má smysl počkat a udat někoho (Helmuta nebo sebe?) až před vypršením 60 dnů od přestupku, nebo by bylo lepší řešit to už teď do uplynutí 14 dnů od přijetí dopisu?
« Poslední změna: 12 Ledna 2021, 20:49:33 od mikeman »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Vysoké mýto rychlost
« Odpověď #4 kdy: 12 Ledna 2021, 20:52:00 »

Já bych počkal na 60 dní od přestupku (nebo lépe od chvíle, kdy se o přestupku dozvěděl SO - ale tu informaci asi neznáte). Je to výhodné pro aktivní přístup k délce řízení.

Navíc pokud SO zahájí řízení s provozovatelem předčasně, povede to na šach-mat. Případně můžete hodit návnadu a obratem napsat úřadu, že netušíte/nesdělíte, kdo vozidlo řídil a těsně před lhůtou 60 dnů řidiče udáte.
IP zaznamenána

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Vysoké mýto rychlost
« Odpověď #5 kdy: 12 Ledna 2021, 21:32:01 »

Dík, ještě bych se chtěl zaptat jestli už teď je vhodné podívat se do spisu, budu mít cestu kolem tak bych se tam stavil (bohužel mimo úřední hodiny, ono teď se trefit do úředních hodin snad ani nejde :D ) A že bych jim tam třeba rovnou dal bonzpapír s napsaným "neřeknu" ?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Vysoké mýto rychlost
« Odpověď #6 kdy: 12 Ledna 2021, 21:34:04 »

Kolik času uběhlo od přestupku do odeslání odpustku?
IP zaznamenána

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Vysoké mýto rychlost
« Odpověď #7 kdy: 12 Ledna 2021, 21:43:17 »

Přestupek 19.
sepsali to 22.
na poštu to přišlo 29.
a vyzvednuto 7.
Snad to takhle není moc proti anonymizaci
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Vysoké mýto rychlost
« Odpověď #8 kdy: 12 Ledna 2021, 21:44:43 »

V tom případě můžete nahlédnutím získat maximálně 3 dny (nevíte, zda se SO o přestupku dozvěděl už 19. nebo a 22.), já bych nechal nahlížení do spisu na později.
IP zaznamenána

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Vysoké mýto rychlost
« Odpověď #9 kdy: 12 Ledna 2021, 21:48:02 »

Šlo mi spíš o to zjistit co vlastně mají, fotku a pod. ale nevím jestli to má cenu. A třeba by to pak chtěli fakt popohnat a začali by sprdel.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Vysoké mýto rychlost
« Odpověď #10 kdy: 12 Ledna 2021, 21:59:14 »

Já bych měl spíš strach, že nahlédnutí vyvolá snahu SO si více dávat pozor. Ale samozřejmě to může být i přesně naopak.
IP zaznamenána

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Vysoké mýto rychlost
« Odpověď #11 kdy: 12 Ledna 2021, 22:06:29 »

No, na tom asi něco bude. Když pak někoho udám (třeba i sebe) a pak řeknu že jsem to nebyl tak to přehodí na sprdel a hrozí tak pokud to dobře chápu max 1000 pokuta a 1000 poplatek? Nebo už to pak nejde vzít zpět (třeba dobrá fotka)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Vysoké mýto rychlost
« Odpověď #12 kdy: 12 Ledna 2021, 22:12:21 »

Hrozí pokuta 1500-2500 (plus 1000 poplatek), jak jste přišel na 1000? Moc nechápu, co myslíte tím zpětvzetím. Zkuste trochu nastudovat podobné případy.
IP zaznamenána

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Vysoké mýto rychlost
« Odpověď #13 kdy: 12 Ledna 2021, 23:56:07 »

Aj chyba, no jo 1500-2500 koukal jsem na špatný sloupeček v tabulce  :-[ . Podobné případy studuji. Myslel jsem to tak že pokud udaná osoba nejdříve řekne že tou dobou pravděpodobně řídila a pak zjistí že si asi spletla datum a teda řídil někdo jiný. Jednoduše mi jde o to koho pak napsat že to byl, buď to budu já, nebo Helmut (kterého ale asi sám nevymyslím), nebo někdo další ale nznám asi nikoho kdo by do toho šel. Zatím je to ještě levné  a chci vymyslet alespoň trochu plán a ne jen jim zaplatit víc a ještě body.

Děkuji za trpělivost, snažím se ale je to trochu španělská vesnice.


IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Vysoké mýto rychlost
« Odpověď #14 kdy: 13 Ledna 2021, 00:23:47 »

Ano, přiznání lze vzít zpět. A pokud se jedná o přiznání v rámci podání vysvětlení, není ani potřeba to brát zpět. Také třeba odvolání lze vzít zpět.

Naopak odpor nebo zaplacení odpustku (určené částky) vzít zpět nelze. Leda snad zaplatit odpustek o den později a doufat, že si toho úřad nevšimne. :-)

Pokud to dopadne prohrou provozovatele ve sprdelním řízení, body nehrozí. Ty by hrozily pouze řidiči, který by to prohrál v řízení o klasickém přestupku. Ale Helmutovi body nevadí.

Vymyslet Helmuta samozřejmě zvládnete, na tom není nic těžkého. Potřebuje jen schránku a pak trochu fantazie. V poslední době se ale úřady učí, jak se s Helmutem vypořádat.

Zcela univerzální rada asi neexistuje, rozhodnutí je na Vás.
IP zaznamenána