30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Odmítnutí krevní zkoušky z důvodu chybně provedeného testu na drogy  (Přečteno 28316 krát)

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil

Je možné argumentovat pro odmítnutí krevní zkoušky na drogy chybným provedením testu na drogy? Dotyčný byl zastaven policejní hlídkou asi 300 m od své garáže kam dojížděl, neboť mu alarm hlásil narušení objektu garáže. Policejní hlídka provedla po zastavení vozidla dechovou zkoušku s negativním výsledkem a vzhledem k tomu, že dotyčný argumentoval nutností rychle zkontrolovat garáž z důvodu alarmu, mu umožnila dojet ke garáži, zatímco si ponechala a lustrovala řidičský průkaz. Dotyčný dojel ke garáži, zaparkoval a zkontroloval garáž. Policejní hlídka k němu dojela a požadoval provést ještě test na drogy. Test na drogy byl pozitivní. Test byl proveden tak, že mu byl dán tester do ruky s příkazem pořádně si samoobsluhou vytřít ústa. Poté mu byl tester odebrán a odnesen do policejního auta, kde ho dotyčný, který čekal venku, neměl na dohled. Po chvíli policajt vystoupil, oznámil, že test je pozitivní, dotyčnému oznámil, že mu zadržuje řidičský průkaz a že se musí podrobit krevní zkoušce, a dotyčného odvezli do nemocnice. Zde dotyčný telefonicky konzultoval situaci a rozhodl se z důvodu chybně provedeného testu na drogy se krevní zkoušce nepodrobit. Domnívá se, že jelikož venku bylo pod nulou, neboť na silnici byla námraza, neměl být tester použit, neboť ten je možné použít podle manuálu v prostředí max do +4°C. Navíc jej ztratil z dohledu a není si jist, zdali mu nebyl podstrčen jiný tester. Navíc, nebylo prokázáno, že řídil pod vlivem drog, neboť drogy mohl požít během kontroly garáže, kde se ztratil policejní hlídce z dohledu.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krevní zkoušky z důvodu chybně provedeného testu na drogy
« Odpověď #1 kdy: 31 Prosince 2020, 10:12:50 »

Tahá ve všech ohledech za kratší konec a bez nahrávky to bude složité, ne-li nemožné.  Test je možno použít i v mínusu, jen se musí před použitím zahřát ( třeba v rukou) Navíc fízlové tuhle verzi velice pravděpodobně popřou, řeknou, že výtěr mu udělali sami ( pokud to nejsou nováčcci) a navíc nejsem si jistý jestli to hraje roli kdo mu tím testem vytřel sliny.

To že byl z dohledu také nedokáže, policie bude tvrdit, že nic takového se nestalo.

Argumentace použití drog v garáži je dětinský argument, upřímně tohle bych ani nezkoušel, to Vám shodí ze stolu a ještě to bude vypadat debilně u případného soudu pokud to tam dotyčný požene.  Dle příběhu to konzultoval s někým velice neznalým, nebo jen teoretikem, který neví, že bez nahrávky si fízlové dosvědčí co chtějí a v této situaci řidiči nezbývá nic jiného než na tu krev jít.  Samozřejmě pokud neměl dobrý důvod tu krev odmítnout. Pokud byl opravdu čistý, tak udělal tu největší blbost pod sluncem. Bohužel.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krevní zkoušky z důvodu chybně provedeného testu na drogy
« Odpověď #2 kdy: 31 Prosince 2020, 12:23:57 »

"Drugwipe byl použit chybně a proto jsem se rozhodl na truc odmítnout i krev, třebaže jsem byl čistý."

Zajímavá argumentace, vzhledem k tomu, že právě tou krví mohl prokázat svojí nevinu a případně s tím v ruce si pak stěžovat na policii :D

"Drogy jsem si vzal až v garáži.."

Tohle mi neuvěřitelně připomnělo Kocourka.. Tohle afaik používají oni v podobných kauzách :D..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krevní zkoušky z důvodu chybně provedeného testu na drogy
« Odpověď #3 kdy: 31 Prosince 2020, 12:32:51 »

To že byl z dohledu také nedokáže, policie bude tvrdit, že nic takového se nestalo.
Dobře, ještě bych upřesnil. Kontrolu prováděla čtyřčlenná osádka v černých kombinézách - pořádková policie - v dodávce. Tam mají určitě kameru se zvukovým záznamem, která to může všechno dosvědčit, neboť předek dodávky směřoval přímo na garáž. Navíc s dotyčným byla další osoba, která to může dosvědčit. A nebyl náhodou požadavek na podrobení se krevní zkoušce nezákonný, neboť když mu policajti přikázal dojet 300 m do garáže a to ještě bez řidičského průkazu, který mu lustrovali a nevrátili, tak nemohli mít důvodné podezření, že byl pod vlivem návykových látek? A navíc, byl testován až poté, co zkontroloval garáž, a už nebyl řidič ani osoba která vykonává činnost, při níž by mohla ohrozit život nebo zdraví svoje nebo dalších osob nebo poškodit majetek, což je podmínka § 16 odst. 3 zákona č. 379/2005 Sb?
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krevní zkoušky z důvodu chybně provedeného testu na drogy
« Odpověď #4 kdy: 31 Prosince 2020, 12:54:10 »

[
"Drugwipe byl použit chybně a proto jsem se rozhodl na truc odmítnout i krev, třebaže jsem byl čistý."
Zajímavá argumentace...
A proč ne? Nebylo důvodné podezření - podmínka výzvy k podrobení se lékařskému vyšetření.

Zajímavá argumentace, vzhledem k tomu, že právě tou krví mohl prokázat svojí nevinu a případně s tím v ruce si pak stěžovat na policii :D
Už Vám to někdy dělali? Víte jaké je to ponížení? Kolik krve Vám seberou a jak se u toho kochají? Jak máte pak týden modrou ruku? Nikomu bych to nepřál.  Je nutné to podstupovat pro prokazovaní své neviny, pokud by postup, který k tomu vedl, byl nezákonný?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krevní zkoušky z důvodu chybně provedeného testu na drogy
« Odpověď #5 kdy: 31 Prosince 2020, 19:08:29 »

Ne, nedělali. A právě s papírem na to, že osoba nebyla pod vlivem drog, by pak mohla ta osoba podávat stížnosti a buzerovat. Možná by se jí dostalo i nějaké formální omluvy. Ano, ničím by se ten člověk nepomohl, ostatně policie nemůže odpovídat za to, že drugwipe je sračka. Zde nezastávám policii ani v nejmenším, ale budeme-li používat chladnou pragmatickou logiku, je to tak..
Ale alespoň by nebyl v relativně závažném problému.. pokud tedy skutečně byl čistý.

Můžete mě s tímto amatérským názorem poslat do prdele, ale po 3 letech intenzivního čtení tohoto fóra a všech možných spisů bych klidně vsadil tučnou částku, že argumentace "Drugwipe byl použit chybně a proto jsem se rozhodl na truc odmítnout i krev, třebaže jsem byl čistý." nemůže nikdy uspět. Ani u SO, ani u soudu. I tvrzení, že se zfetoval až v garáži vám podle mě hodí na hlavu pro účelnost. Jedinou šanci na úspěch bych viděl v případném procesním pochybení/utahání, nicméně vše hraje proti obviněnému, důkazy ve formě záznamu nemá a správní orgány na tyhle vážnější zločiny často přidělují ty nejvzdělanější/nejlepší parazity. Na druhou stranu, jestli chcete slyšet něco pozitivního, je tu člen, který minimálně 2x vyhrál odmítnutí dechovky/drogtestu.
Přeji hodně štěstí, zejména pokud byl řidič skutečně čistý. Svým postupem si ale bohužel nejspíš jen zavařil na tučnou pokutu a zákaz řízení. Na vašem místě bych dotyčného seznámil s tím, že sice má smysl zkusit bojovat, nicméně nejspíš je to předem prohraný boj.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil

...Tam mají určitě kameru se zvukovým záznamem, která to může všechno dosvědčit,...

Vy nevíte, že policejní kamerové záznamy mají tu vlastnost, že ve chvíli, kdy mají vypovídat ve prospěch sprostého podezřelého, se ztratí ? Případně měla kamera v tu dobu jako na potvoru nějakou poruchu a záznam nevznikl...

Probuďte se do reálného světa, a pokud jste tu blbost s odmítnutím dotyčnému poradil Vy...raději mu zmizte z očí....
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil

Děkuji všem za odpovědi. I když váš jazyk je docela ostrý, dá se to pochopit s ohledem na nepřítele, s nímž se potýkáte.
Na druhou stranu, jestli chcete slyšet něco pozitivního, je tu člen, který minimálně 2x vyhrál odmítnutí dechovky/drogtestu.
To je samozřejmě pozitivní, ale je možné toho nějak využít? Jde o to teď najít nějakého obhájce a co nejrychleji z nich vyrazit ten řidičák. Potřebuje jej jako mobilní technik k výkonu zaměstnání. Dotyčný i jeho rodina jsou na něm existenčně závislí. Eventuálně jim pohrozit žalobou na náhradu škody.
.... pokud jste tu blbost s odmítnutím dotyčnému poradil Vy...raději mu zmizte z očí....
Děkuji za odpověď. Ne, já to naštěstí nebyl, i když se přiznám, kdyby mě kontaktoval, tak bych byl asi v ten okamžik bezradný.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil

Boha moj! Argumentovat, že test krve nepodstoupím, protože bla bla bla a hlavně modřina na ruce, když PČR už drží můj řidičák, je kravina. Zejména pokud už mne hlídka zavezla do nemocnice.
Vždyť si zavřel cestu k argumentaci, že test byl proveden špatně, nic neprokázal a krevní zkoušku jsem nemohl vykonat z důvodu časové tísně.
Odmítl krevní zkoušku, nikoli terénní test, to si uvědomte!
« Poslední změna: 04 Ledna 2021, 07:54:42 od Panek »
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil

Tvrdit, že se naspídoval až v garáži je nesmyslné a neprůchozí. V ten moment byl stále považován za řidiče a to podrží odvolačka i soudy.
Tvrdit něco o dojíždění 300 m ke garáži a jejich možnému podezření ... Ať je rád, že si ke garáži mohl dojet.

Odmítnout krev po telefonické konzultaci, v situaci, kdy už jsem ve špitále, a je to jediná možnost, jak prokázat falsepositiv Drugwipe, PČR má v ruce můj řidičák (který živí celou mou rodinu),...
To je tak nesmyslné, že to ve mne budí velké podezření, že bude platit pravidlo Dr. House "Pacient vždycky lže" a tedy že pozitivní výsledek byl realpozitiv.

P.S. Raději s modřinou v autě, než bez modřiny mastnou tyčí.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil

Grave + 1

Způsob "potrestání" fízla odmítnutím krevní zkoušky je mimo moje chápání. Ale Grave nastínil mnohem reálnější scénář....
Vaše konstrukce příběhu, jak si dotyčný šlehnul přímo v té garáži, před kterou stáli fízlové, či dotaz na absolvování ústního jednání pod vlivem je pak důvodem mého doporučení, abyste se ve věci angažoval maximálně v roli pozorovatele či mobilní spojky.
Tomu řidiči jde o 7 bodů, 25-50 tis. pokuty (příjemná dotace obci či městu) a 1-2 roky zákazu řízení.
Měl by mu dále radit buď ten přítel na telefonu, co mu radil v nemocnici, nebo někdo skutečně znalý věci, aby minimalizoval škody.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil

Nechci malovat čerta na zeď, ale momentálně je asi nejrozumnější instruovat daného řidiče, ať se snaží najít jinou práci, nebo ať začne se zaměstnavatelem jednat o změně pozice. Pokud je na něm rodina existenčně závislá měla by to být priorita.

Pozitivním testem a následným odmítnutím si to dost zavařil a ten výsledek bude velkou výzvou s nejasným výsledkem i pro profesionální pomoc. Zkusit napsat žádost na daný úřad o navrácení řidičského průkazu je v pořádku, volil bych ale raději jiný tón než výhružky soudem o náhrady a tak (ostatně to bude úředníkovi jedno, případná náhrada z jeho kapsy nepůjde, ale i tak by si to zadržení papíru asi úřad obhájil) - projevená lítost a popsání příběhu a cinknutí úředníkovi na empatickou notu má mnohem více šancí na úspěch (ostatně to jestli se vrátí po dobu SŘ průkaz nijak neovlivní to, jestli si nakonec zaměstnavatelem požadovaný zářez udělá a oholí, nebo ne), přiznat barvu že se zachoval jako blbec a pro strach z jehel, trošky odebrané krve atd. dal na pitomou radu kamaráda a nevědomky co to způsobí odmítl jít na krev je dost uvěřitelný příběh lidské hlouposti a jednoduchosti.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Tvrdit, že se naspídoval až v garáži je nesmyslné a neprůchozí. V ten moment byl stále považován za řidiče a to podrží odvolačka i soudy.

Ale hlavně to asi nic neřeší.. asi nebude obviněn s řízení pod vlivem, ale z odmítnutí lékařského vyšetření.
I když by to byla pravda tak to nic neřeší.. jedině to může pozici obviněného ještě zhoršit.

Už Vám to někdy dělali? Víte jaké je to ponížení? Kolik krve Vám seberou a jak se u toho kochají? Jak máte pak týden modrou ruku? Nikomu bych to nepřál.

..no a na druhé misce vah je pokuta 25-50 tisíc a zákaz řízení na 1-2 roky.. tak si vyberte.

Obviněný tahá za krátký konec provazu a nevím co poradit.. rozehrané to není dobře a ani zdržovat nepomůže když řidičák má úřad.
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil

Děkuji. A co do toho nějak zatáhnout nouzový stav? Šlo o pořádkovou službu a hlídali roušky, noční vycházení apod. - viz. jarní zákaz policejního prezidenta provádět namátkové kontroly řidičů. Asi na služebnu nedovezli žádnou kořist, tak se v nouzi začali shánět po řidičích. Dotyčný byl bez roušky, přesto ho vzali do auta, kde seděli čtyři policisté v kuklách - porušeno stýkání více jak dvou osob. Dechová zkouška i orientační test byl bez roušky. Měl si strkat do huby věci bez dezinfekce, které mohly projít rukami více policistů. Když se ohradil, velitel hlídky mu řekl, že ho to nezajímá. Vystavili ho nebezpečí šíření nákazy - tester nebyl dezinfikován, ani ruce, které mu jej podávaly, více lidí pohromadě v autě při převozu, policisté mohli být nakaženi a chovali se tak, že měl obavy, že by se od nich mohl nakazit, neboť nedodržovali hygienická opatření. Samotnému mu nebylo dobře, co když byl sám nakažený a měl se pohybovat po policejní služebně a po nemocnici a ohrožovat tak policisty i lékaře. Dále měl špatné svědomí z toho, že by měl zatěžovat zdravotní systém v nouzovém stavu, sedět v nemocnici přecpané nemocnými, čekat 4 hodiny a blokovat její kapacitu pro potřebné. Měl právo odmítnout rizikový a hygienicky nebezpečný převoz ke krevní zkoušce z důvodu nouzového stavu a dodržování hygienických opatření? Měl opustit a nechat čekat přítelkyni - spolujezdkyni - oblečenou nalehko, která s ním jela, kterou musel nechat na kraji města v zimě, tedy v nouzi, neboť ji nechtěli vzít sebou - prý je to nezajímá. Nehumánní. A co garáž v ohrožení - tedy nutná nouze? Potřeboval co nejrychleji zkontrolovat garáž, nemyslel ve snaze zachránit co nejrychleji majetek a odvrátit zločin na to, že by mohl být pod vlivem? Není těch otazníků více?
« Poslední změna: 26 Ledna 2021, 12:38:31 od kacafirek »
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil

Začínám si myslet, že ty drogy berete Vy.
IP zaznamenána