30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: MP Lázně Bohdaneč si zase kompenzují malé mozky  (Přečteno 3700 krát)

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:MP Lázně Bohdaneč si zase kompenzují malé mozky
« Odpověď #1 kdy: 16 Prosince 2020, 15:38:02 »

Ja jsem doufal, ze od dob co tam neni ten kokot Rehor uz dostali rozum (tedy v pripade MP spis zapadli mezi republikovy prumer, rozum se u nich samozrejme neocekava).

Ach jo :(
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:MP Lázně Bohdaneč si zase kompenzují malé mozky
« Odpověď #2 kdy: 16 Prosince 2020, 15:43:50 »

Včera jsem četl na toto.. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mestska-policie-pokuty-pocet-penize-vybrane-straznici-prisni.A190506_111411_domaci_pmk

"MPLB" mi přijde vrcholně absurdní.. vrcholně. Aby si prodloužená ruka úřadu, jejíž agenda nespočívá v ničem jiném, než je řešení banálních přestupků, neustále hrála na špičkovej útvar, pomalu na úrovni zásahovky, viz. https://www.youtube.com/watch?v=vUJigIiWZgM .

Lázněmi Bohdaneč často projíždím do Pardubic a je to malá vesnice (statusem město, ale prakticky vesnice) o 3 350 obyvatelích.. Málo kdy mě něco nasere, ale MPLB mě teda sere už z principu. Celé to působí, jako když si parta smrkáčů, co by se v životě nedostala do elitnějších útvarů, hraje jak parta malých kluků na skutečné policisty a vojáky. Někdo by jim měl připomenout, že jsou to furt jen úředníčci, akorát v terénu..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:MP Lázně Bohdaneč si zase kompenzují malé mozky
« Odpověď #3 kdy: 16 Prosince 2020, 16:17:43 »

Ja jsem doufal, ze od dob co tam neni ten kokot Rehor uz dostali rozum (tedy v pripade MP spis zapadli mezi republikovy prumer, rozum se u nich samozrejme neocekava).

To je veliký omyl. Tedy že dostali rozum. Nicméně je mezi poloopicemi hojně rozšířený názor, prezentovaný "vrchním strážníkem Petrem Mikulenkou" - https://mp.bohdanec.cz/straznici/, totiž, že:"...náplň práce bohdanečské městské policie je srovnatelná se službou pořádkové policie v rámci státního policejního sboru....". S tímto názorem lze souhlasit, neboť pořádková část policie ČR má obdobně nulovou užitnou hodnotu.

A ačkoliv mě překvapil ten pojem "vrchní strážník", který zákon neobsahuje, po kratším hledání jsem nalezl, že u příležitosti 100 let vzniku samostatného státu, si tahle parta odsouhlasila i označení jako "inspektor, ..., komisař,... policejní rada,.... nejvyšší policejní rada"....viz např. https://m.mb-net.cz/mestske-policie-v-celem-state-sjednoti-hodnostni-oznaceni/d-62354. Ne snad, že by to mělo nějakou zákonnou oporu, ale dohodli se v rámci téhle svojí party ředitelé městských policií.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:MP Lázně Bohdaneč si zase kompenzují malé mozky
« Odpověď #4 kdy: 16 Prosince 2020, 17:25:41 »

Doprkynka, jsem se tesil, jak to sem povesim a zase s krizkem po funuse. Nemate nekdo zname mezi lokalnima medialnima mrdkama? Tohle by se snad castym zverejnovanim a hrou na "eko" city dalo eliminovat.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:MP Lázně Bohdaneč si zase kompenzují malé mozky
« Odpověď #5 kdy: 16 Prosince 2020, 17:41:00 »

Vážně byste chtěl spojit ekologii a činnost MP? U nás na městě, kde já často chodím v noci sportovat, vídám i několikrát za jeden session, jak MP vybržďuje dopravu, celou noc stráví v nastartovaném autě a projíždí se po městě třicítkou.. To je definice nesmyslného znečišťování, kterou musí mimochodem uznat i člověk, co bojuje proti ekologickým směrům.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:MP Lázně Bohdaneč si zase kompenzují malé mozky
« Odpověď #6 kdy: 16 Prosince 2020, 20:04:57 »

Kvůli MPLB se měnil zákon o MP. Oni prý v tom US bouráku vozili i dlouhé palné zbraně. Jinak dnes v 5:45 super zážitek v LB. Nedal mi přednost mladík v oktávce markI. Seděli tam dva. Pak pelášil směr Pardubice, kde jsem ho dojel díky koloně. Když jsem je dojel v koloně před Pardubicema, tak u Globusu kolonu předjeli v protisměru, sjeli doleva protisměrem sjezdem z rychlodráhy tak, že to vypadalo, že snad pofrčí protisměrem směr Hradec. Ale za sjezdem, který použili jako nájezd, to otočili o 180° a frčeli směr Chrudim. Asi spěchali pro matroš.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:MP Lázně Bohdaneč si zase kompenzují malé mozky
« Odpověď #7 kdy: 16 Prosince 2020, 21:16:55 »

Viz https://www.novinky.cz/auto/clanek/mestska-policie-lazne-bohdanec-ma-nove-auto-v-cesku-ojedinele-40345406
Co dodat.

Fascinuje mě to srovnání spotřeby. 5.7 V8 spotřeba 10l, Kuga V4 spotřeba 22l. Si dělají kozy.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:MP Lázně Bohdaneč si zase kompenzují malé mozky
« Odpověď #8 kdy: 01 Ledna 2021, 21:53:02 »

Viz https://www.novinky.cz/auto/clanek/mestska-policie-lazne-bohdanec-ma-nove-auto-v-cesku-ojedinele-40345406
Co dodat.

Fascinuje mě to srovnání spotřeby. 5.7 V8 spotřeba 10l, Kuga V4 spotřeba 22l. Si dělají kozy.

Je v podstatě nemožné se s ním dostat na 10L jak podle nádrže, tak podle počítače. Mód ECO, nebo-li aktivace systému MDS snižuje spotřebu při jízdě na dálnici z zhruba 16L na asi 11.8L (je to taková americká úspora). Dlouhodobý průměr při jízdách po dálnici je mezi 12 až 13L. Při použití typickém pro účely MP (hnípání, zabukaření, buzerace) spotřeba roste.

Verze Pursuit má nějaké praktické úpravy typické pro policejní použití, jako například silnější brzdy (heavy-duty braking package), naddimensovaný alternátor (severe-duty alternator package) nebo nějaké volitelné úpravy, jako je balistická ochrana posádky, a podobě.

Charger je opravdu hodně bytelné vozidlo, kterému sluší role ve filmech, kde ztělesňuje odboj (Colony S01, kde s ním sundávali konvoj s vládním HVI, nebo třeba Purge 2, kde v něm jezdil ender zmetků, co se pásli na slabších) a mrzí mě, když ho vidím v rukou takových břídilů a podlidí. Paradoxně to je auto víceméně vyrobené pro policejní a jiné sbory v USA, které se prodává i v civilní úpravě, takže moje lítost je taková zbytečná.

Kuga je vůz pro potřeby MP mnohem vhodnější, zejména ve své třívalcové motorizaci, se kterou mohou strážníci stíhat různé nesběrače psích výkalů, nebo hnípat někde v lese. Podle mě by MP žádná vozidla mít neměla, protože to povaha jejich práce a účel jejich existence vůbec nevyžaduje.
« Poslední změna: 04 Února 2021, 00:32:36 od mcsoap »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:MP Lázně Bohdaneč si zase kompenzují malé mozky
« Odpověď #9 kdy: 01 Ledna 2021, 23:34:40 »

souhlas s poslední větou
měli by jít příkladem a pohybovat se ve svěřeném teritoriu ekologicky, tedy pěšky nebo na kole *
koneckonců, dle dobových informací, kvůli tomu byli obecní strážníci protlačeni zákonem, že prý se budou starat o lokální pořádek a-lá prvorepublikový četník - pochůzkář

* smíříme-li se s tím, že vůbec existují
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:MP Lázně Bohdaneč si zase kompenzují malé mozky
« Odpověď #10 kdy: 10 Ledna 2021, 00:36:58 »

Mě tohle přijde paradoxně docela vtipný v kontextu těch luxusních játrováků.

Když vezmu v úvahu to samo o sobě dost dementní tvrzení, že "[v]ýkonná vozidla v řadách policie budí na cestách respekt a tím sama o sobě, pouze svojí přítomností...", tak kovbojové z LB na to šli vlastně ještě docela rozumně.

Charger Pursuit v základu stojí v přepočtu asi 750tis Kč a minimálně na pohled je to, oproti těm játroledvinám, auto, který skutečně budí respekt a ne výsměch (za nápis "LB rangers" to auto nemůže).
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:MP Lázně Bohdaneč si zase kompenzují malé mozky
« Odpověď #11 kdy: 12 Ledna 2021, 22:08:28 »

Víte, respekt a strach nejsou jedno a to samé. Ta auta nebudí respekt, budí strach. Strach, co se mnou udělá labilní magor za volantem takového policejního vozu. Jsou to psychopati i v Rapidech. Co to asi udělá s egem takového magora, když ho posadíte do BMW 7, nebo Charger Pursuit.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:MP Lázně Bohdaneč si zase kompenzují malé mozky
« Odpověď #12 kdy: 13 Ledna 2021, 15:38:40 »

Však zpívaj morčata na útěku "máme ptáky krátký, jak poršáky šaltrpáky..."
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:MP Lázně Bohdaneč si zase kompenzují malé mozky
« Odpověď #13 kdy: 14 Ledna 2021, 12:27:56 »

Jak říkam, auto nemůže za to, co je na něm nakreslený, nebo co za psychopata ho řídí.  Za mě by kovbojové měli mít maximálně koloběžky a policejní honiči standardně označený fóbie a vochcávky.

Ale když už mají to nutkání kupovat si honící potřeby, měli by jednat ekonomicky a koupit si něco, co nestojí tři majlanty na pořízení a další dva na provoz, když si můžou koupit něco, co jim udělá lepší práci a stojí třetinu.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.