30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5]

Autor Téma: Prokazování porušení zákazu vycházení  (Přečteno 13851 krát)

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Prokazování porušení zákazu vycházení
« Odpověď #60 kdy: 02 Listopadu 2020, 11:29:14 »

Kamarád šel ode mně o víkendu kolem půlnoci (popili jsme). Na těch 500 metrech ho samozřejmě čapli. Řešeno domluvou...i když zrovna ho by podle mě na pokutu utáhli, kdyby se jim jen trochu chtělo.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Prokazování porušení zákazu vycházení
« Odpověď #61 kdy: 02 Listopadu 2020, 14:35:54 »

Kamarád šel ode mně o víkendu kolem půlnoci (popili jsme). Na těch 500 metrech ho samozřejmě čapli. Řešeno domluvou...i když zrovna ho by podle mě na pokutu utáhli, kdyby se jim jen trochu chtělo.

Kamarád si popil nikoliv na veřejnosti a šel poskytnout sociální službu- tedy povolenou činnost. Pro tuto činnost pak nemusel mít žádnou registraci - dle §83 zákona 108/2006, protože poskytnul sociální službu osobě blízké. Na bližší dotaz fízla by pak mohl odpovědět, že poskytoval službu, aby bránil sociálnímu vyloučení osobě blízké. Službu pak poskytoval osobě v jejím nejpřirozenějším sociálním prostředí.

Edit: s ohledem na definici činností sociální péče a osobní asistence je dle mého názoru hratelné i sexuální uspokojení Mařenky, aby se necítila sociálně vyloučená. Ale nehrotil bych to....
« Poslední změna: 02 Listopadu 2020, 15:23:51 od gumidos »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Prokazování porušení zákazu vycházení
« Odpověď #62 kdy: 02 Listopadu 2020, 15:28:13 »

Vyřešeno bez sankce, tak nad tím asi nemá smysl přemítat. Ale jinak je to vzorový příklad na výše probírané. Stačilo neříct nic. Nebo, nemohl-li si pomoci, mohl říct, zcela podle pravdy, že jde domů. Kdo čte D-FENSe, ví, že podrobnější verze pravidla "s fízly se nebavíme" zní tak, že pokud se policie ptá na něco v minulém čase, je to vždy a bez výjimky ojeb. Jak známo, existují situace, a nejsou zase tak vzácné, kdy dokonce i to, že neděláte nic nezákonného a říkáte fízlovi čistou pravdu, může vést k vážným problémům, které by jinak nevznikly. Ale nedělat nic nezákonného a říct podle pravdy (resp. podle v tu chvíli platného plánu) něco směrem do budoucnosti je jakž takž bezpečné. A když už skutečně šel domů, nemusí mu vadit, že se na něj opravdu na těch pár set metrů pověsí, aspoň si užije pocit mít na chvíli vlastní ozbrojené gorily.
« Poslední změna: 02 Listopadu 2020, 15:30:44 od hh »
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Prokazování porušení zákazu vycházení
« Odpověď #63 kdy: 02 Listopadu 2020, 15:41:03 »

V tomto případě ho chytli opravdu na dohled bytového domu, kde bydlí. Gumidos bude vědět - cesta od soudu na Karlovinu - "přistižen" na zastávce Karlovina při nedokončeném pokusu o přejítí liduprázdné třiprodouvky (já jsem mu říkal bež podchodem :-)) Tudíž po pravdivém vysvětlení odkud a proč jde ho nechali po lustraci dojít těch pár metrů domů...
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Prokazování porušení zákazu vycházení
« Odpověď #64 kdy: 02 Listopadu 2020, 16:08:34 »

Gumidos ví...... a za svých pár desítek let života tím podchodem taky nikdy nešel, ani se na to nechystá.....
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Prokazování porušení zákazu vycházení
« Odpověď #65 kdy: 03 Listopadu 2020, 08:29:55 »

Tudíž po pravdivém vysvětlení odkud a proč jde ho nechali po lustraci dojít těch pár metrů domů...

No ale ještě není jisté, jestli po příchodu na stanici nedostali pojeb od velitele, že nic nedělali a tak nesesmolili na základě lustrace nějaké to oznámení pro ouřad.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Prokazování porušení zákazu vycházení
« Odpověď #66 kdy: 03 Listopadu 2020, 13:46:13 »

já jsem mu říkal bež podchodem :-)

Pokud odhaduji podchod správně, tak je to jako poslat člověka na smrt :D Už je to sice dost let, ale pokud si to pamatuju dobře tak když člověk prokličkoval mezi bezdomovci co chtěli korunku nebo cigárko, tak měl stejně smůlu, protože na něj spadl kus padající omítky ze stropu.  ;D
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Prokazování porušení zákazu vycházení
« Odpověď #67 kdy: 03 Listopadu 2020, 17:44:46 »

Mne kamaradum dopadl vikend dobre. Popilo se, udelaly se nejake tury po prirode a nikdo nikde nastesti nijak neprudil. Nejbliz problemu jsme byli, kdyz se za karavanem (na odvracenou stranu od parkoviste smerem do lesa, at neprovokujeme) rozdelal gril a za piti toceneho zlataveho moku podobneho pivu, se udelala fajnova grilovacka. Pri tom nas napul zasnene a napul zavistive videlo par kolemjdoucich... Ale svine nastesti evidentne jeste vsichni Cesi nejsou :D
A protoze grilovacka diky tme skoncila pred devatou, nedoslo ani k zadnemu dalsimu poruseni. Teda krome te dodatkove tabulky u znacky parkoviste, ktere jsme si vsimli v nedeli - obec zakazuje stani dele jak 10 hodin... :D
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Prokazování porušení zákazu vycházení
« Odpověď #68 kdy: 03 Listopadu 2020, 19:39:13 »

Na odlehceni:

- Ahoj, tak to nocni venceni plysoveho psa ani nezkousej, dostal jsem za to pekny flastr.
- Co blaznis, tos mel hnat do spravniho rizeni, vzdyt v tom narizeni neni nic o tom, ze nesmi byt plysovy!
- No jo, ale za to me nepokutovali. Naparili mi 15 tisic za to, ze nebyl ocipovany.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Prokazování porušení zákazu vycházení
« Odpověď #69 kdy: 03 Listopadu 2020, 19:48:42 »

To (ne)očipování měl hnát do správního řízení. Držitel psa přeci nemůže za to, když čip přestane fungovat, nebo když je městský opicajt tupý a neumí ovládat čtečku čipů. Nebo když opičí čtečka nefunguje. :-)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Prokazování porušení zákazu vycházení
« Odpověď #70 kdy: 14 Ledna 2021, 06:51:27 »

IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5]