30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Má smysl vysírat úřad?  (Přečteno 5760 krát)

Šušínek

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Má smysl vysírat úřad?
« kdy: 27 Listopadu 2020, 11:53:46 »

V jednom malém městečku v okolí si vymysleli úsekovku + okamžitou rychlost. Jde o rovný úsek max 200m dlouhý, na kterém se dle mapy za posledních 10 let nestalo vůbec nic. Má smysl s tím nějak vysírat místní úřad? Nejdřív třeba přes 106 žádost o zaslání počtu nehod za posledních 10 let a následně ofenziva proč jako radar, když nemá co chránit?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Má smysl vysírat úřad?
« Odpověď #1 kdy: 27 Listopadu 2020, 12:31:37 »

Jen do toho.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Má smysl vysírat úřad?
« Odpověď #2 kdy: 27 Listopadu 2020, 12:40:12 »

Nevysíráte úřad. Pouze požadujete veškeré informace na základě kterých úřad rozhodl o umístění radarů. Chcete si udělat úsudek, zda-li to není mrhání penězi daňových poplatníků na straně jedné, ani svévole za účelem zřízení kasirovaciho místa na straně druhé.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 244
    • Zobrazit profil
Re:Má smysl vysírat úřad?
« Odpověď #3 kdy: 27 Listopadu 2020, 14:30:51 »

Pokud by se po Vasem dotazu urad placl do cela a rekl no jo vlastne, to je prece neprosto zbytecna buzerace a mereni jen za ucelem naplneni obecni kasy, tak byste byl prvni takovy pripad v republice ;)

Jakykoli dotaz obecne urednika zabavi, nema cas skodit jinde, takze z tohoto pohledu jde samozrejme o zasluznou cinnost. Kdyz informaci neposkytne, tak pak odvolani, nic to nestoji. Vse pokud mozno slusne, at nedavame zbytecne argumenty pro dalsi omezeni zakona o svobodnem pristupu k informacim.

A kdyz uz se budete ptat, tak i na smlouvy souvisejici s porizenim i provozem. Kdo za kolik dodal, proc vybrali jeho, komu to patri, kdo meri, kdo uraduje, jak si deli korist atd.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:Má smysl vysírat úřad?
« Odpověď #4 kdy: 27 Listopadu 2020, 15:04:14 »

Pokud je to ve městě a je tam 50km/h tak si to úřad vždy obhájí- stačí pokud tam je chodník a nebo přechod pro chodce
Prostě jakýkoliv možný pohyb chodců, kdy může nastat situace vkročení do vozovky.
A nemusí tam být ani zástavba - stačí třeba jen osamocená autobusová zastávka..
V rámci zástavby to úřad může navíc obhájit hlukovým limitem.Jako v Praze na přivaděči 50km/h.
Jedině v místě bez chodníku, bez zástavby a bez zastávek by to mohlo být povážováno za kasírku.

Spíš bych úřad prudil ohledně nastavené rychlosti radaru.. Jestli je to opravdu bezpečný a rovný úsek
s minimem chodců, tak žádat o přenastavení radaru na třeba 60km/h což by zamezilo kasírování
za minimální překoročení v takovém úseku.


« Poslední změna: 27 Listopadu 2020, 15:11:44 od sennheiser »
IP zaznamenána

arwi

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Má smysl vysírat úřad?
« Odpověď #5 kdy: 27 Listopadu 2020, 15:30:29 »

Pokud se jedná o "nebezpečnou" oblast, doporučuji při jejím průjezdu troubit.
Také tak činím v obci Chlístov a mají z toho určitě místní obyvatelé radost, stejně jako já z měření na bezpečné silnici :).
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 884
    • Zobrazit profil
Re:Má smysl vysírat úřad?
« Odpověď #6 kdy: 27 Listopadu 2020, 17:24:55 »

Tak je pravda, že na vjezd do radarem kontrolovaného a tím pádem zajisté velmi nebezpečného úseku lze i podle ZPPK upozornit ostatní účastníky provozu klaksonem na číhající nebezpečí.
IP zaznamenána

Šušínek

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Má smysl vysírat úřad?
« Odpověď #7 kdy: 27 Listopadu 2020, 18:00:33 »

Je tam přechod, zastávka i chodníky z obou stran. Ale ta nehodovost je teda děsivá, čistá nula  ;D
To troubení se mi líbí, budu praktikovat.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Má smysl vysírat úřad?
« Odpověď #8 kdy: 27 Listopadu 2020, 19:30:07 »

Pokud se jedná o "nebezpečnou" oblast, doporučuji při jejím průjezdu troubit.
Také tak činím v obci Chlístov a mají z toho určitě místní obyvatelé radost, stejně jako já z měření na bezpečné silnici :).
+1 troubím taky a hlavně v noci.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:Má smysl vysírat úřad?
« Odpověď #9 kdy: 27 Listopadu 2020, 20:38:35 »

Jenže pozor s tím troubením... Tím nejspíš nenaserete toho, kdo tam ten radar nechat umístit,ale lidi kteří s tím nemají nic společnýho a třeba ho tam ani vůbec nechtěli. A i když si tito lidi budou stěžovat na zasedání, tak starosta si nejspíš nenechá zavřít kasírku. A nemyslím si, že někde byl radar umístěn na základě žádosti většiny lidí z nějaké obce..( vyjímka samozřejmě v nějaké obci s velkou nehodovostí být asi může).
Když už restrikce, tak osobně preferuji nějaké stavební úpravy ( ostrůvky, esíčka- tak jako ve vesnicích v Rakousku) před radary. Všechno má vždy 2 úhly pohledu..
Řidič : proč mám jet v noci obcí 50 když tam nikdo není .. mám svobodné právo jet třeba 130
Obyvatel obce: proč mě budí v noci hluk z aut, co jedou 130 a omezují moje právo na noční klid
Právo jednoho končí tam kde začíná právo druhého.

Je smutný, že umístění radarů nemá podmínku ze zákona jen pro nebezpečné úseky se zvýšenou nehodovostí.
SIlniční fašismus a to utahování šroubů nemá konce.. Obávám se, že se to v nějakém bodě zlomí a krumpáče v radarech
a nebo výkonným laserem poškozené čipy v kamerách budou běžné.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Má smysl vysírat úřad?
« Odpověď #10 kdy: 27 Listopadu 2020, 21:31:39 »

A to je presne ten cil, aby to ty lidi sralo a nechteli to. Kdyz se kaci les, litaj trisky.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Má smysl vysírat úřad?
« Odpověď #11 kdy: 27 Listopadu 2020, 22:36:55 »

Osobně pochybuji, že si průměrný občan spojí, že tam projíždějící troubí kvůli radaru. Spíše bych očekával, že to vzbudí ještě větší ohlasy po restrikcích, což obci hraje do karet.

@Šušínek: Kontrola veřejné správy ze strany veřejnosti (někdo tomu říká "vysírání") je velmi důležité, žel, v České republice není příliš populární. Proto je potřeba každá ruka, která se do této kontroly zapojí, tedy směle do toho!
Dovolím si jen dodat, že tato problematika si podle mě zasluhuje větší péči než jen vysírat, aby s tím úředník měl práci.
« Poslední změna: 27 Listopadu 2020, 22:45:27 od IZS »
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Má smysl vysírat úřad?
« Odpověď #12 kdy: 01 Prosince 2020, 11:59:48 »

Dovolím se připnout k tématu.
Z obdobného důvodu jako Šušínek mám vypracovanou žádost podle 106.
Mohl bych poprosit někoho z matadorů, zda mu jako SZ mohu tuto žádost poslat ke konzultaci?
Je to moje první žádost a myslím, že je zřejmé co požaduji, jen chci mít jistotu, že úřad si to při
jeho fantazii a snaze nebude vykládat jinak a že bude postupovat tak jak má, tedy když není "přesně určeno co",
tak vydá informaci co nejobšírněji.
Děkuji

P.S. Šušínek, máte SZ

« Poslední změna: 01 Prosince 2020, 12:02:15 od Grave »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Má smysl vysírat úřad?
« Odpověď #13 kdy: 01 Prosince 2020, 14:33:11 »

Jsem právní amatér a věřím dosti bludům, nicméně žádosti o informace jsou zatím moje skoro jediná "působnost", takže mi to klidně můžete poslat do SZ, rád se podívám, případně taky něco podám.
« Poslední změna: 01 Prosince 2020, 14:37:13 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Má smysl vysírat úřad?
« Odpověď #14 kdy: 02 Července 2023, 10:28:21 »

Jenže pozor s tím troubením... Tím nejspíš nenaserete toho, kdo tam ten radar nechat umístit,ale lidi kteří s tím nemají nic společnýho a třeba ho tam ani vůbec nechtěli. A i když si tito lidi budou stěžovat na zasedání, tak starosta si nejspíš nenechá zavřít kasírku. A nemyslím si, že někde byl radar umístěn na základě žádosti většiny lidí z nějaké obce..( vyjímka samozřejmě v nějaké obci s velkou nehodovostí být asi může).
Když už restrikce, tak osobně preferuji nějaké stavební úpravy ( ostrůvky, esíčka- tak jako ve vesnicích v Rakousku) před radary. Všechno má vždy 2 úhly pohledu..
Řidič : proč mám jet v noci obcí 50 když tam nikdo není .. mám svobodné právo jet třeba 130
Obyvatel obce: proč mě budí v noci hluk z aut, co jedou 130 a omezují moje právo na noční klid
Právo jednoho končí tam kde začíná právo druhého.

Je smutný, že umístění radarů nemá podmínku ze zákona jen pro nebezpečné úseky se zvýšenou nehodovostí.
SIlniční fašismus a to utahování šroubů nemá konce.. Obávám se, že se to v nějakém bodě zlomí a krumpáče v radarech
a nebo výkonným laserem poškozené čipy v kamerách budou běžné.

Ono by bohatě stačilo udělat jednu věc - příjem všech pokut i od obecních a městských policií by byl příjmem státního rozpočtu a další odstavec by zněl - prostředky inkasované z těchto pokut mohou jít výhradně na opravu technického stavu povrchu silnic.

Věřím, že potom by i někteří místní bojovníci platili.  ;D Hlavně jde o to, že by to nedošlo do dnešního stavu, kde má nějakou formu měření rychlosti každá prdel světa.
IP zaznamenána