30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Příprava na správní řízení Covid edition  (Přečteno 2173 krát)

virtual

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Příprava na správní řízení Covid edition
« kdy: 18 Listopadu 2020, 11:39:32 »

Dobrý den vespolek,
jak název vlákna napovídá, chystám se na správní řízení ve věci drobné dopravní nehody, protijedoucí vozidla se střetla zrcátky v zatáčce. Jel jsem ve svém pruhu, mnohem pomaleji než druhé vozidlo, a jsem přesvědčen, že jsem nehodu nezpůsobil, ale nemám to jak dokázat (nejsou záznamy kamer apod.). Nabízel jsem výměnu formulářů a vinu 50:50, ale druhý řidič s firemním vozem trval na řešení dopravkou a správním řízení (BTW škoda je zhruba oprava dvou zrcátek na běžných osobních autech!).
Teorii pro jednání z PČR na místě jsem zhruba použil. Protože mi ale chybí praxe, rád bych se lépe připravil na řízení v době Covidu, na co se můžou ptát (e-mailem, korespondenčně, telefonicky?) a co bych neměl říct (nějaké chytáky?), abych si neuškodil. Obávám se, aby druhá strana (firma) nepoužila právní pomoc, a i úřad se může snažit občana osolit, vzhledem k banálnosti situace. Další okolnosti bych raději probral neveřejně.
Zřejmě se bude jednat úřad v Říčanech.
Za každou rad budu rád, díky.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Příprava na správní řízení Covid edition
« Odpověď #1 kdy: 19 Listopadu 2020, 00:56:49 »

Zatim jsem nepozoroval nejake zasadni zmeny v rizeni Covid oproti predCovid, krome nahubku a uredniku za plexisklem. Pochopil jsem, ze na misto dorazila PCR, asi neco zadokumentovali, nafotili a tak. Zatim vyckejte, dokud se neozve urad. Pozor, hlidat postu a neprosvihnout doporuceny dopis (nebo datovku), jinak dojde k doruceni fikci a nasledne promarneni lhuty a to muze byt nevratna chyba. Pokud prijde Prikaz, na reakci je jen 8 dni! Spis ale prijde predvolani k podani vysvetleni s nejakym terminem. Kazdopadne doporucuju co nejdrive po doruceni prvniho dopisu od uradu si na urad dojit pro kopii spisu k urednikovi, podepsanym pod dopisem. Spis pak nascanovat, anonymizovat a nahrat sem na forum, je tu plno chytrych lidi a poradej jak dal. Tyhle zakladni uvodni kroky jsou tu bohate popsane, ale kdyby nebylo neco jasne, klidne se ptejte.
BTW: Neni vasi povinnosti dokazovat nevinu, naopak spravni organ musi prokazat vinu vam, a to bez sebemensich pochybnosti.
« Poslední změna: 19 Listopadu 2020, 00:58:29 od doctor »
IP zaznamenána

virtual

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Příprava na správní řízení Covid edition
« Odpověď #2 kdy: 20 Listopadu 2020, 10:39:22 »

Díky za reakci. Očekávám, že budou chtít vysvětlení. Dokáže někdo odhadnout, jak úřad rozhodne? Dokumentace PČR proběhla za tmy BTW a vlastně nebylo co, žádné stopy v místě střetu, dvě poškozená zrcátka (ke kontaktu došlo cca 2 cm od vnějšho okraje mého zrcátka). Úřad podle mého (laického) názoru nemá podle čeho určit viníka. S opravou za své jsem se smířil, nerad bych ale vylepšoval obecní rozpočet a vlastně bych s tím nerad ztrácel víc času, než je nezbytně nutné...
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Příprava na správní řízení Covid edition
« Odpověď #3 kdy: 20 Listopadu 2020, 10:56:25 »

To je loterie, bez spisu z uradu se neda vestit. Policie to jen zdokumentovala a nesnazila se o blokovou pokutu na miste, nejlepe pro oba ridice? Urad se na to muze vykaslat, spise zkusi pokutovat oba, ale pokud se nesesypete, tak jak tady zaznelo, bude to zcela bez dukazu. Pak je tu jeste otazka uredniho ega obecne, pripravte se na to, ze policiste mohou mit nejaky nazor, urednik jiny a kazda z pojistoven jeste jiny a navzajem si neustoupi. V tomto pripade bych se branil hlavne proto, ze to muze skoncit pokusem o plneni (zrcatko druheho ridice, nedejboze ho tyden po nehode zacne bolet za krkem) z Vaseho povinneho ruceni a na to navazuje zvyseni pojistneho atd.
IP zaznamenána

virtual

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Příprava na správní řízení Covid edition
« Odpověď #4 kdy: 20 Listopadu 2020, 12:12:55 »

Ano, snažím se připravit právě kvůli myšlenkám, jako píšete v poslední větě. Jednání hlídky PČR se zdálo věcné, že podle slov a situace neumí určit viníka (ano, zaznělo "pokud někdo nepřizná, že mohl jet víc u kraje". Zamítnuto, díky D-fensi a spol.!). Bohužel jsem nevyfotil či neproškrtal list s nákresem, snad se nedočkám překvapení.
BTW Úřad může zkusit pokutovat spoluvinu či oba účastníky v takovéto situaci?
IP zaznamenána