30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákaz vjezdu do pruhů pro MHD i v noci  (Přečteno 4175 krát)

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu do pruhů pro MHD i v noci
« Odpověď #1 kdy: 12 Listopadu 2020, 10:28:31 »

Už by to ty levičácký fetky chtělo zase poslat na pracák a do squatů.  :x
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu do pruhů pro MHD i v noci
« Odpověď #2 kdy: 12 Listopadu 2020, 10:39:31 »

Ja jsem pro, at jsou vyhrazene pruhy pro MHD. Jako spolecnost jsme si tak nejak nastavili, ze MHD je pro udrzitelnost dopravy (boze jak ja ten vyraz nesnasim, ale nenapadl me lepsi) zasadni. MHD je dobra cesta k ekologii a snizovani mnozstvi dopravy, takze to, ze autobus projede ulici rychleji nez auto mi prijde ok. Sam se po meste pohybuji zejmena MHD nebo pesky.

Co uz se mi trochu nelibi, tak povoleni vyuzivat to i pro taxisluzby. Taxi je sluzba jako kazda jina a narozdil od MHD je stejne ekologicka jako jet vlastnim autem. Takze jedinou vyhodou je, ze ve meste snizuje pocet odstavenych aut. Proc se takto zvyhodnuji nektere soukrome cinnosti (a ted zacina byt popularni i pujcovna aut, tedy prominte - carsharing).

Co ale vubec nechapu je povoleni vyuzivat tyto pruhy i cyklisty. Myslenkou vyhrazeneho pruhu je, aby autobus nemusel cekat v popojizdejici kolone spolu s IAD. A tak se jak hlemejzd tahne za cyklistou... A pockejte az nekdo prosadi ten 1.5 m odstup. To uz ho ani nebude mit sanci predjet...
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu do pruhů pro MHD i v noci
« Odpověď #3 kdy: 12 Listopadu 2020, 11:25:06 »

Hm, Vít Masare z automatu opět řádil: „Změnu režimu ve vyhrazených pruzích navrhla podle Koubka magistrátní komise pro cyklodopravu.“
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu do pruhů pro MHD i v noci
« Odpověď #4 kdy: 12 Listopadu 2020, 12:26:36 »

Jenže ono to nedává smysl.
Buť je doprava hustá, takže MHD potřebuje vyhrazený pruh, aby mohlo jezdit na čas. Nebo je doprava řídká, takže pohodlně stačí jeden pruh.
Já stejně jezdím vždy v tom nevyhrazeném, protože odmítám zkoumat těch tisíc podmínek malinkým písmem, kdy můžu, nebo nemůžu.
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu do pruhů pro MHD i v noci
« Odpověď #5 kdy: 12 Listopadu 2020, 12:34:50 »

Pokud si to prosadí, kéž by to znamenalo renesanci materiálního aspektu přestupku, projet v půl jedné ráno v neděli vyhrazený pruh, ve kterém nikdo nepojede...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu do pruhů pro MHD i v noci
« Odpověď #6 kdy: 12 Listopadu 2020, 15:21:53 »

Taxi je sluzba jako kazda jina a narozdil od MHD je stejne ekologicka jako jet vlastnim autem

Nesouhlasím :
1) Taxi je stále v provozu - odpadají tedy zvýšené emise při startu a jízdě se studeným motorem
2) Pokud někam dojedu taxíkem, klidně mohu zpět MHD
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu do pruhů pro MHD i v noci
« Odpověď #7 kdy: 12 Listopadu 2020, 15:54:57 »

pk202 o tom by se asi dalo polemizovat. Kdyz se projdu po centrech mest, vecne postavajici taxiky jsou vsude. Takze s teplym motorem a zadnymi starty to zas nebude tak zhave. To druhe je samozrejme pravda. I kdyz napriklad osobne to vyuzivam spis obracene - strizlivy MHD a z hospody cimkoli, hlavne kdyz brzo doma :D

Slo mi spis o to, zda je takova podpora taxiku nutna (tak nejak ziju v tom, ze do mesta patri a jsou ok). Asi bych rekl ze ano. Nemam na ne uplne vyhraneny nazor. I kdyz napriklad v Brne jsou pesi zony zcela pod jejich navalem a to se mi nelibi.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu do pruhů pro MHD i v noci
« Odpověď #8 kdy: 12 Listopadu 2020, 16:04:27 »

Jenže ono to nedává smysl.
Buť je doprava hustá, takže MHD potřebuje vyhrazený pruh, aby mohlo jezdit na čas. Nebo je doprava řídká, takže pohodlně stačí jeden pruh.
Já stejně jezdím vždy v tom nevyhrazeném, protože odmítám zkoumat těch tisíc podmínek malinkým písmem, kdy můžu, nebo nemůžu.

Troufl bych si říci, že místy je doprava hustá až jako důsledek svedení individuální dopravy do jednohu pruhu. Například ta slavná Evropská, kde teď za velkého mediálního zájmu instalují automatickou kasírku, protože jim na buspruh spěchající lidi hromadně kašlou. Štrůdly jsou tu až od doby, co je tu buspruh, dřív to jezdilo víceméně normálně. (Hlavně za dávných časů, kdy ještě člověk nemusel jet 80, aby na každých světlech nechytil červenou jako když jede 50.)

Něco podobného je Karlovarská do centra i z centra, tam se to podělalo "rekonstrukcí" tramvajového ostrůvku na Vypichu (mínus jeden pruh a plus několikery semafory) a spolu se zatáčkou na most Barikádníků to prostřednictvím tunelů dokáže celkem efektivně zastavit celou Prahu. Teď tam ještě přidali buspruhy, jejich účinek bude v kombinaci s objížděním zastávek a vyhrazením dříve průběžných pruhů pro odbočování (do nikam) drtivý. Teda, jestli ještě někdy v životě na Patočkárně , t.č. jednopruhové, dodělají ty kanály...
« Poslední změna: 12 Listopadu 2020, 16:06:59 od plešoun »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu do pruhů pro MHD i v noci
« Odpověď #9 kdy: 12 Listopadu 2020, 17:23:19 »

osobne to vyuzivam spis obracene - strizlivy MHD a z hospody cimkoli, hlavne kdyz brzo doma :D

Dokud jsem pobýval v Praze tak jsem to měl tak, že do hospody z práce jsem jel autem  a domů autem s modrým andělem... to ale něčí zelená duše zaplakala ...  8)
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu do pruhů pro MHD i v noci
« Odpověď #11 kdy: 12 Listopadu 2020, 21:33:43 »

Zatím.
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil

Že by se blýskalo na lepší časy? Ale schváleny to bylo těsnou většinou...

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/auto-neni-hrich-prazsti-zastupitele-odmitli-zakaz-vjezdu-aut-do-pruhu-pro-mhd-40342115
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil

Teď jsem si všimnul, že už se to tady probírá. Když tak smáznout nebo sloučit...

Sloučeno
« Poslední změna: 13 Listopadu 2020, 08:27:12 od pk202 »
IP zaznamenána