30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Usekove mereni radar SYDO TRAFFIC velocity Slavkov u Brna  (Přečteno 8351 krát)

tudlenudle

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil

Dobry den,

oznameni podezreni ze spachani prestupku leden 2020 prekroceni rychlosti o 11km/h v obci.

Unor vyzva, cervenec usneseni o odlozeni veci, zari prikaz a z me strany blanketni odpor.

Rijen predvolani k ustnimu jednani, ktere jsem pisemne odmitl a zaroven si vyzadal kopii spisu zaslat na adresu.

Listopad prisel spis vcetne protokolu se zaverem, ze bude vydano rozhodnuti vinen. Mam 10 dni na podavani namitek ke spisu. Spis po anonymizaci je v priloze tohoto prispevku.

Co ted? Diky za radu.
« Poslední změna: 03 Května 2021, 15:15:02 od tudlenudle »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Usekove mereni radar SYDO TRAFFIC velocity Slavkov u Brna
« Odpověď #1 kdy: 03 Listopadu 2020, 22:29:34 »

Dobrý den,

Promiňte, že si takhle rýpnu, ale když se takhle hloupě ptáte ("co teď?"), tak třeba podat námitky?

A teď vážně - to, co jste popsal, je postup shodný pro drtivou většinou řízení. Asi tušíte, že na základě toho vám těžko něco poradíme. Proto pokud chete pomoci, bude potřeba, abyste ten spis co máte anonymizoval a nahrál ho sem.
Kromě toho si pročtěte fórum a hledejte na svém případu specifika - kdy co přišlo, jak bylo doručeno, jestli to bylo správně atd.
Na výzvu jste nikoho neudal? Proč?
IP zaznamenána

tudlenudle

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Usekove mereni radar SYDO TRAFFIC velocity Slavkov u Brna
« Odpověď #2 kdy: 04 Listopadu 2020, 10:36:55 »

Rozumim a cekal jsem toto rypnuti.

1) Chtel bych prave napadnout rozhodnuti z jinych duvodu nez to hrat na Helmuty nebo Deathmuty. Idealne tedy na potencialne nepresnou kalibraci, nespravne oznacene misto usekove mereni, nezpusobeni dopravni nehody tj. neohrozeni bezpecnosti, stret zajmu o pronajmu radaru obci apod.

2) Jestli jsem to z predchozich a jinych diskusi tady pochopil tak namitky je nejlepsi podavat az v odvolani.

3) Myslim, ze procesne a dokumentacne je vse v poradku. Jedine co me zarazilo je ten protokol z jednani, kde je v zaveru naznaceno, ze bude rozhodnuto vine. Neslo by toto jiz napadnout, ze urad chce rozhodnout resp. predjima bez ohledu na namitky ke spisu, na ktere mam 10 dni?

Snad jsem to jiz popsal jasneji. Spis mohu anonymizovat, ale jak jsem psal nevidim tam nic extra ceho by se dalo chytit...

Dekuji za rady.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Usekove mereni radar SYDO TRAFFIC velocity Slavkov u Brna
« Odpověď #3 kdy: 04 Listopadu 2020, 12:57:27 »

Chtel bych prave napadnout rozhodnuti z jinych duvodu nez to hrat na Helmuty nebo Deathmuty.
Aha. S vědomím tohoto je ale vhodné už řízení začít, zejména začít včas opatřovat potřebné materiály.

Idealne tedy na potencialne nepresnou kalibraci, nespravne oznacene misto usekove mereni, nezpusobeni dopravni nehody tj. neohrozeni bezpecnosti, stret zajmu o pronajmu radaru obci apod.
Z čeho usuzujete potenciální nepřesnou kalibraci? Kde je zakotvena povinnost měření rychlosti vyznačit? Smlouvu o úsekovce máte? To jsou všechno věci, bez kterých nenapíšete ani vyjádření, ani odvolání.

S materiálním znakem to vůbec nemá význam, jelikož:
1)  přestupky v dopravě se nepáší jen za situace, kdy se bourá - přestupek jako veřejnoprávní delikt je odpovědnost za ohrožení státem chráněného veřejného zájmu, v tomto případě bezpečnosti. Tu zpravidla ohrozíte už pouhým porušením rychlostních limitů, nevyžaduje se vznik konkrétní škody. Pokud byste tvrdil opak, tj. že k nehodě došlo, tak by to hratelné s obtížemi bylo.
2) přestupek provozovatele vozidla je přestupek stojící mimo běžné přestupky a naplnění materiálního znaku se u něj vůbec nezkoumá. Pokud jste to chtěl hrát na materiální znak, měl jste udat spolupracujícího řidiče.

Jestli jsem to z predchozich a jinych diskusi tady pochopil tak namitky je nejlepsi podavat az v odvolani.
Může být, to je otázka procesní taktiky. V zásadě pokud nejde o chyby, které by orgán zhojil v prvním stupni je někdy lepší se bránit od začátku konzistentně.

Jedine co me zarazilo je ten protokol z jednani, kde je v zaveru naznaceno, ze bude rozhodnuto vine.
Použitelné je to dost těžko, orgán při tomto tvrzení vychází z hodnocení důkazů, které má k dispozici (nebo to minimálně bude tvrdit).
K tomu edit: Aktuální stav je, že teď máte možnost vyjádřit se k podkladům pro vydání rozhodnutí. Tj. orgán má dokazování za ukončené a pokud se nic převratného nestane, tak vydá rozhodnutí - už k tomuto momentu musí mít o vině jasno, jinak by se nechystal rozhodnout.
« Poslední změna: 04 Listopadu 2020, 13:05:27 od IZS »
IP zaznamenána

tudlenudle

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Usekove mereni radar SYDO TRAFFIC velocity Slavkov u Brna
« Odpověď #4 kdy: 04 Listopadu 2020, 20:03:57 »

OK. Je tedy neco co lze v teto fazi pouzit? Napr. nejaky judikat?

Mam casove prodlouzeni urceni mista usekoveho mereni rychlosti. Pridavam do prilohy.

Rad nahraji anonymizovany spis, ale pomuze mi ktere z dokumentu jsou nejvice relevantni napr. jestli vyzva, prikaz, uvedomeni obvineneho. Dekuji.
IP zaznamenána

tudlenudle

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Usekove mereni radar SYDO TRAFFIC velocity Slavkov u Brna
« Odpověď #5 kdy: 06 Listopadu 2020, 21:46:30 »

Nahral jsem k prvnimu prispevku ve vlaknu anonymizovany spis. Dekuji za radu @IZS.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Usekove mereni radar SYDO TRAFFIC velocity Slavkov u Brna
« Odpověď #6 kdy: 06 Listopadu 2020, 22:29:49 »

No výborně, aspoň něco. Pozor na tu anonymizaci, např. v příkazu v odůvodnění máte SPZ, pak vám tam visí č.j. oznámení od MP, pak se hodí zamazat i datum a čas spáchání přestupku, ...

Nicméně po zběžném přečtení mi do oka nepadlo nic, možná jsem něco přehlédl, třeba bude někdo úspěšnější. Na nějakou převratnou argumentaci jak jste naznačil ze startu to podle mě ale nevypadá.

Foto bylo ve spisu jen jedno?
IP zaznamenána

tudlenudle

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Usekove mereni radar SYDO TRAFFIC velocity Slavkov u Brna
« Odpověď #7 kdy: 07 Listopadu 2020, 18:52:46 »

Ano jen jedno foto. Moc dekuji za zpetnou vazbu. Samozrejme uz jsem u toho klimbal. Jdu to opravit a nahraji znovu.

Dava smysl kontaktovat zkusene matadory s vice hvezdickami a tisice prispevky naprimo?

Mrzi mne, ze je to tak slozite. Jako obcan musim nekolik mesicu cekat nez se dostanu ke spisu. Asi je pozde se ted zkusit vratit ke strategii Helmut/Deathmut, ze?

Pekny den a prosim pripadne ostatni o reakci.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Usekove mereni radar SYDO TRAFFIC velocity Slavkov u Brna
« Odpověď #8 kdy: 07 Listopadu 2020, 20:12:26 »

Dava smysl kontaktovat zkusene matadory s vice hvezdickami a tisice prispevky naprimo?
Nemá. Tito uživatelé příspěvky čtou tak jako tak a pokud mají něco k věci, ozvou se sami.

Citace
Asi je pozde se ted zkusit vratit ke strategii Helmut/Deathmut, ze?
Už je pozdě, na to byl čas mezi sprdelní výzvou a odložením věci.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Usekove mereni radar SYDO TRAFFIC velocity Slavkov u Brna
« Odpověď #9 kdy: 07 Listopadu 2020, 21:55:30 »

Proč jste nepoužil Helmuta jsem se vás ptal hned ze startu, vaše odpověď byla, že Helmuta jste nechtěl, protože chcete rozporovat kalibraci měřidla atd. - předpokládal jsem tedy, že víte, oč se jedná, např. že Helmut jde použít jen ve fázi výzvy.

Mě teda přijde divné, že je u úsekového měření jen jedna fotka, ale nevím, nemám dostatečný počet hvězdiček, abych to hodnotil.

A složité to není vůbec, právě naopak. Mimochodem kde jste vzal, že na spis musíte čekat měsíce? Nahlédnout nešlo?
« Poslední změna: 07 Listopadu 2020, 22:06:23 od IZS »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Usekove mereni radar SYDO TRAFFIC velocity Slavkov u Brna
« Odpověď #10 kdy: 09 Listopadu 2020, 09:29:46 »

Mam casove prodlouzeni urceni mista usekoveho mereni rychlosti...

Nevím co s tím chcete dělat, povolení měřit je do 06/2020 takže pokud bylo změřeno v 01/2020 tak bylo povolení policie platné.
IP zaznamenána

tudlenudle

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Usekove mereni radar SYDO TRAFFIC velocity Slavkov u Brna
« Odpověď #11 kdy: 09 Listopadu 2020, 13:48:25 »


Citace
A složité to není vůbec, právě naopak. Mimochodem kde jste vzal, že na spis musíte čekat měsíce? Nahlédnout nešlo?


No, moznost podivat se do spisu prisla az v momente predvolani na ustni jednani. Jaka by tedy byla rada do budoucna? Vyzadat si hned po vyzve spis? Dekuji za odpoved.
IP zaznamenána

tudlenudle

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Usekove mereni radar SYDO TRAFFIC velocity Slavkov u Brna
« Odpověď #12 kdy: 09 Listopadu 2020, 13:49:47 »

Mam casove prodlouzeni urceni mista usekoveho mereni rychlosti...

Nevím co s tím chcete dělat, povolení měřit je do 06/2020 takže pokud bylo změřeno v 01/2020 tak bylo povolení policie platné.

Myslenka byla tehdy takova, jestli tam neni v tom prodlouzeni usekoveho mereni nejaka chyba, na kterou by to slo uhrat. Dekuji za dotaz a potvrzeni.
IP zaznamenána

tudlenudle

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Usekove mereni radar SYDO TRAFFIC velocity Slavkov u Brna
« Odpověď #13 kdy: 09 Listopadu 2020, 13:52:02 »

Dava smysl kontaktovat zkusene matadory s vice hvezdickami a tisice prispevky naprimo?
Nemá. Tito uživatelé příspěvky čtou tak jako tak a pokud mají něco k věci, ozvou se sami.

Citace
Asi je pozde se ted zkusit vratit ke strategii Helmut/Deathmut, ze?
Už je pozdě, na to byl čas mezi sprdelní výzvou a odložením věci.

Diky za oba komentare. Takze je to ztracene? Nelze to uhrat na treba prvni takovou zkusenost a pozadat o prominuti?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Usekove mereni radar SYDO TRAFFIC velocity Slavkov u Brna
« Odpověď #14 kdy: 09 Listopadu 2020, 14:06:47 »

Ztracené to ještě asi není, jen to není rozjeté úplně optimálně.

A vzhledem k tomu, že odpor jste již podal, dražší už to být nemůže, proto není důvod to vzdávat.

Ta druhá fotka z úsekovky ve spisu skutečně není?
IP zaznamenána