30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nejkratší lhůta  (Přečteno 6363 krát)

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Nejkratší lhůta
« kdy: 20 Října 2020, 16:36:56 »

15.10.mam doručen fikci jeden dopis. Protože ale postacce se nechce házet dopisy do schránky každý den, tak ještě ani dnes, tedy 20.10. nemám dopis ve schránce, takže netuším, co mi úřad píše. Vím jistě, že to je z úřadu, se který vedu několik ruznych řízení. Takže to může být příkaz v jednom, rozhodnutí v jiném, určení lhůty na doplnění odvolání v jiném, nebo něco úplně jiného.
Co je nejnebezpečnější, resp. která lhůta je nejkratší?
Kdyby byla na něco lhůta 5 dní, tak bych raději preventivně zareagoval naslepo už dnes.
Na odpor proti příkazu je 8 dní, to mam ještě 3 dny čas (kdyby to byl ten příkaz).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Nejkratší lhůta
« Odpověď #1 kdy: 20 Října 2020, 16:39:39 »

Co říká sledování zásilek?

Z poučení nelze odhadnout o co jde?
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Nejkratší lhůta
« Odpověď #2 kdy: 20 Října 2020, 16:43:02 »

Sledování zásilek neříká nic zajímavého. Kdy bylo poprvé doručování (5.10.), čili z toho zjistím, kdy nastala fikce (15.10.).
Poučení nevhozeno s oznámením, takže nemám tušení, o který případ jde.
« Poslední změna: 20 Října 2020, 16:46:43 od Lafayette »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Nejkratší lhůta
« Odpověď #3 kdy: 20 Října 2020, 16:46:11 »

Pokud nebylo poučení vhozeno, nelze aplikovat fikci doručení. Problém je to nevhození dokázat.

Zkoušel jste na poštu zavolat nebo se tam zastavit?

Tj. ve sledování není nic o vhození ani o vrácení zpět odesílateli (nejednalo se náhodou o pozn.1)?

Ad několik různých řízení: neměly by být sloučeny do společného řízení?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Nejkratší lhůta
« Odpověď #4 kdy: 20 Října 2020, 16:48:32 »

Nejkratší můžou být asi výzva k vyjádření (5), nařízení ÚJ (5).

A je potřeba to opravdu vědět? Pokud nebylo vhozeno poučení, tak nejspíš ani nebylo odtrženo, tím pádem budou vyloučeny účinky fikce doručení a že lhůta uběhla vás nemusí zase tolik trápit; pokud naopak chcete mít 100% jistotu, tak vám nezbyde nic jiného, než na tu poštu vyrazit a dopis vyzvednout.

IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Nejkratší lhůta
« Odpověď #5 kdy: 20 Října 2020, 17:07:10 »

Ano, na poště jsem se ptal. Není to poznámka 1), je to normální 2). Dopis má poštačka u sebe, včera (19.10.) ji ho vydali. Ani včera, ani dneska se jí ale bohužel nechtělo k nám zajít.

Pokud nebylo poučení vhozeno, nelze aplikovat fikci doručení. Problém je to nevhození dokázat.
To samozřejmě skoro jistě nepůjde, s tím nepočítám.

Ad několik různých řízení: neměly by být sloučeny do společného řízení?
NOJO, VLASTNĚ, to jsem si vůbec neuvědomil. Lze to nějak dodatečně využít?
« Poslední změna: 20 Října 2020, 17:34:53 od Lafayette »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Nejkratší lhůta
« Odpověď #6 kdy: 20 Října 2020, 17:30:29 »

Pokud nebylo vhozeno poučení, tak nejspíš ani nebylo odtrženo, tím pádem budou vyloučeny účinky fikce doručení a že lhůta uběhla vás nemusí zase tolik trápit
Myslím, že to vůbec nic neznamená, na dopise (až ho konečně dostanu) poučení odtržené bude.

Nejkratší můžou být asi výzva k vyjádření (5), nařízení ÚJ (5).
OK, díky. Výzvu k vyjádření nečekám nikde, nařízené ÚJ by samozřejmě být mohlo, ale tam zase není tak velké riziko, že by ho opravdu dali hned za těch 5 dní.
« Poslední změna: 20 Října 2020, 17:32:29 od Lafayette »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Nejkratší lhůta
« Odpověď #7 kdy: 21 Října 2020, 12:33:30 »

Tak dneska opravdu vhozeno do schránky. Nic zajímavého nakonec, jen info, že předávají odvolání na kraj. Čili lhůta žádná.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Nejkratší lhůta
« Odpověď #8 kdy: 27 Října 2020, 09:41:54 »

Tak dnes mám další podobnou věc, ovšem už nebezpečnější.
Další dopis doručen fikcí 19.10. Opět ale pošťačka nenašla čas, aby za těch 6 pracovních dní našla cestu k naší schránce, tak ještě ani dnes, tedy 27.10. nemám dopis k dispozici, takže netuším, co mi úřad píše.

Tady už je asi nebezpečná lhůta na odpor proti příkazu 8 dní, že? Bohužel zrovna příkaz v jednom řízení to být může.
Pokud ani dnes nebude dopis ve schránce, můžu něco zkazit tím, když odpoledne pošlu naslepo mailem odpor proti příkazu v řízení čj. XXX ?
Co se stane, pokud to nebude příkaz v tomto řízení? A je na něco jiného ještě beřně osmidenní lhůta? (Resp. vzhledem k zítřejšímu svátku i 10-denní lhůta bude nebezpečná).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nejkratší lhůta
« Odpověď #9 kdy: 27 Října 2020, 10:13:08 »

Ano, na poště jsem se ptal. Není to poznámka 1), je to normální 2). Dopis má poštačka u sebe, včera (19.10.) ji ho vydali. Ani včera, ani dneska se jí ale bohužel nechtělo k nám zajít.

Bylo by dobře na poště získat papír že jste dopis chtěl a že ho neměli. S tím by se pak dalo pracovat.
(I když jestli to je po lhůtě tak to můžou shodit že bylo už vhozeno do schránky.)

Tak dnes mám další podobnou věc, ovšem už nebezpečnější.

Zvažte založení datové schránky.. na ten dopis to sice už nepomůže, ale nebudete tohle muset řešit do budoucna.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Nejkratší lhůta
« Odpověď #10 kdy: 27 Října 2020, 10:38:26 »

Lafayette> Ještě by to šlo zkusit univerzálně ve stylu "Podávám opravný prostředek proti rozhodnutí, které mi bylo doručeno fikcí dne 19.10.2020".
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Nejkratší lhůta
« Odpověď #11 kdy: 27 Října 2020, 11:34:59 »

Ano, na poště jsem se ptal. Není to poznámka 1), je to normální 2). Dopis má poštačka u sebe, včera (19.10.) ji ho vydali. Ani včera, ani dneska se jí ale bohužel nechtělo k nám zajít.

Bylo by dobře na poště získat papír že jste dopis chtěl a že ho neměli. S tím by se pak dalo pracovat.
(I když jestli to je po lhůtě tak to můžou shodit že bylo už vhozeno do schránky.)
Samozřejmě jsem zkusil, nic takového mi vydat nechtějí.



Zvažte založení datové schránky.. na ten dopis to sice už nepomůže, ale nebudete tohle muset řešit do budoucna.
Datovou schránku mám, mám ji deaktivovanou, zkouším různé věci s doručováním. Zase tohle nabízí jiné věci :-)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Nejkratší lhůta
« Odpověď #12 kdy: 27 Října 2020, 12:19:04 »

Samozřejmě jsem zkusil, nic takového mi vydat nechtějí.
To je jednoduché- musíte zůstat u okénka a trvat na tom, že dokud nedostanete dopis nebo potvrzení nehnete se z místa, případně zavolejte policii nebo jim tím alespoň pohrozte. Pokud je to opakované, tak bych ještě celou eskapádu nahrál a to pokud možno od vstupu na poštu.
 
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nejkratší lhůta
« Odpověď #13 kdy: 27 Října 2020, 13:31:22 »

Muzete to tak zkusis podani stiznost na nevydani dopisu na CP a jeho podani si nechat potvrdit, zavolat na infolinku - pripravte se na desitky minut s dotazem jak jednat - hovor zaznamenat.
Podat stiznost na CTU.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Nejkratší lhůta
« Odpověď #14 kdy: 27 Října 2020, 13:50:38 »

Podání stížnosti na nevydani dopisu - kde tu stížnost podat? Přímo na té poště?
IP zaznamenána