30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Úvaha: Vulgární zmocněnec  (Přečteno 2863 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Úvaha: Vulgární zmocněnec
« kdy: 13 Října 2020, 19:54:44 »

Co když pro nějaký konkrétní úkon ve správním řízení (třeba podání odporu) zmocním nějakého zmocněnce a ten bude v podání neslušný, hrubý nebo i sprostý? Příklad:

Taťáno ty kurvo, proti příkazu č.j. XXX jako zmocněnec Číkuse (plná moc v příloze) tímto podávám odpor. Helmut

Může pak SO napařit pořádkovou pokutu za hrubě urážlivé podání mně? Předpokládal bych, že jedině snad nezdvořáku Helmutovi. Mýlím se? Odpor bude předpokládám také platný.

(jména Taťána a Helmut byla náhodně zvolena a rozhodně nemají nic společného vůbec s ničím a nikým)
« Poslední změna: 13 Října 2020, 20:06:17 od Číkus »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Úvaha: Vulgární zmocněnec
« Odpověď #1 kdy: 13 Října 2020, 20:21:30 »

myslím si, že SO může napařit pořádkovou pokutu pouze tomu, kdo konkrétně hrubě urážlivé podání učinil a to tedy znamená pouze dotyčnému zmocněnci.
Oč by bylo ale zajímavější, kdyby to podání bylo provedeno jiným způsobem, například:

„Taťáno, Číkus říkal, že jsi německá zatáčka, ale já si myslím, že jsi hodná holka a nebudeš klást mému odporu odpor…“
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Úvaha: Vulgární zmocněnec
« Odpověď #2 kdy: 13 Října 2020, 21:27:27 »

Offtopic: Pánové, vy mě bavíte. Pokračujte prosím :D
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Úvaha: Vulgární zmocněnec
« Odpověď #3 kdy: 13 Října 2020, 21:45:51 »

tahle úvaha je ve stejném ranku, jako říct policajtovi - "pane, ségra řikala, že policajti jsou kurvy a že se nima nemám bavit"
1. je dobré nemít ségru ?
2. je-li ségra, ohrožuje jí můj výrok ?
3. bylo to urážlivé vůči soudruhovi s obuškem ? myšleno s nějakými, byť komickými důsledky ve správním řízení ....


asi je potřeba ověřit praxí, každopádně je potřeba si na to vyhradit více času, protože chytlavější esenbák si to nenechá líbit a zkontroluje i tlak v pneumatikách  8)
IP zaznamenána
Concorde

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Úvaha: Vulgární zmocněnec
« Odpověď #4 kdy: 13 Října 2020, 21:47:31 »

Odpor je nuda. Spíše bych to použil u přiznání Helmuta ke zločinu. Na jednu stranu ouřada bude mít snahu existenci Helmuta rozporovat, na stranu druhou jeho ego se mu bude snažit napařit pokutu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Úvaha: Vulgární zmocněnec
« Odpověď #5 kdy: 13 Října 2020, 23:11:44 »

ladin: +1
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Úvaha: Vulgární zmocněnec
« Odpověď #6 kdy: 14 Října 2020, 07:11:55 »

Tak máme zářný příklad z názorů pana prezidenta. Citace lži vlastně není lež. To by mě zajímalo, jak by se úředníci s takovým odkazem vypořádali.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Úvaha: Vulgární zmocněnec
« Odpověď #7 kdy: 14 Října 2020, 08:37:22 »

Myslim ze spravne loajalni urednik by dokazal aplikovat pravidlo Quod licet Iovi, non licet bovi. Jediny spor by mohl vzniknout o to, kdo je Jupiter a kdo vul.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Úvaha: Vulgární zmocněnec
« Odpověď #8 kdy: 14 Října 2020, 09:50:34 »

Odpor je nuda. Spíše bych to použil u přiznání Helmuta ke zločinu. Na jednu stranu ouřada bude mít snahu existenci Helmuta rozporovat, na stranu druhou jeho ego se mu bude snažit napařit pokutu.
Můj zahraniční cizinec byl v přiznání dvakrát velice hrubý, navíc vyjádřil svou vůli páchat přestupky dál a nestalo se vůbec nic. Chtěl jsem chudáka fiktivního tak nějak více zhmotnit nějakou pokutou a nic. V obou případech to ale byly ženský a ženská ze státní správy nemá ego, názor ani mozek, nelze ji urazit.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Úvaha: Vulgární zmocněnec
« Odpověď #9 kdy: 14 Října 2020, 12:14:33 »

Co když pro nějaký konkrétní úkon ve správním řízení (třeba podání odporu) zmocním nějakého zmocněnce a ten bude v podání neslušný, hrubý nebo i sprostý?
Mělo by to jít za zástupcem osobně, za tím, kdo ty urážky napsal. Nenašel jsem judikaturu přímo k § 62 SprŘ (jen nějaké články, např. doc. Mates, Právní rozhledy 11/2018, s. 400), ale zcela explicitně je to řečeno např. v NSS 6 Ads 41/2008-67 ve vztahu k urážlivému podání v soudním řízení (přitom úprava je téměř totožná s úpravou v SprŘ jak formulačně, tak z hlediska svého smyslu a účelu, tedy by tato judikatura měla být křížově aplikovatelná).
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Úvaha: Vulgární zmocněnec
« Odpověď #10 kdy: 14 Října 2020, 13:21:38 »

Asi by bylo nasnadě, aby se i samotný zmocnitel po nahlédnutí do spisu ozval a upozornil na takové hrubé narušení řízení - ostatně pokud se Táňa proti nařčení toho, že je kurva nijak nebrání, nedej bože, pokud by jí helmut/zmocněnec nazval i nesvéprávnou idiotkou - zmocnitel/Čikus může nabýt oprávněného podezření, že jsou zmíněné výroky pravdivé.
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Úvaha: Vulgární zmocněnec
« Odpověď #11 kdy: 14 Října 2020, 14:13:17 »

Organ by predevsim taky mel jednat predvidatelne a merit vsem stejnym metrem. Tim padem pokud nevadi nejaka urazka od Helmuta, nemel by za totez potom trestat kohokoliv jineho.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Úvaha: Vulgární zmocněnec
« Odpověď #12 kdy: 19 Října 2020, 20:19:31 »

V obou případech to ale byly ženský a ženská ze státní správy nemá ego, názor ani mozek, nelze ji urazit.
Moje zkušenosti tomu neodpovídají, dyž sem chtěl změnit podpisovej vzor na plastové kartičce na 4 křížky, tak začla hystericky vyvádět a poslala mě pryč. Je fakt, že už asi byla nalomená tím, že záznam brejle nebo čočky je prej takovej, kterej může změnit jenom místně příslušnej úřad…

OT: jak je to s plastovejma kartičkama, nedá se někdo nějak zplnomocnit k vyřízení (fotka se použije z 2015, což mi bylo nabízeno, a podpisovej vzor 4 křížky zvládne kdokoli), nebo zelektronizovat? Aspoň zahájení žádosti? Tendle úřad je najebanej skoro všechny dny v roce, natož teď dyž magoři zavřeli všechny ostatní dny mimo pondělí a středy. Mám lepší věci na práci, než tam sedět 6 hodin jak dement mezi agresivníma ovcema s náhubkama ::)
« Poslední změna: 19 Října 2020, 20:21:28 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek