30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jaký SO vyzývá na doplnění blanketního odvolání?  (Přečteno 3723 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Jaký SO vyzývá na doplnění blanketního odvolání?
« kdy: 11 Října 2020, 21:04:51 »

Mám takový dotaz ohledně podání blanketního odvolání.
Podal jsem ho ke SO1 a následně mi přišla Výzva k doplnění blanketního odvolání,ale od SO2.
Vlastně jsem si toho ani nevšiml, dokud mne kolega Číkus na tuhle nesrovnalost neupozornil
a argumentoval tím, že SO1 byla odňata možnost řízení na základě doplnění odvolání zastavit.

Ve správním řádu je ohledně doplnění odvolání jen tolik, že výzvu je správní orgán povinnen zaslat,
ale nehovoří , který SO.

Je tedy nějaké jasné určení který SO musí Výzvu provést?
A v případě, že Výzvu poslal SO2 a neměl by, tak jak dále postupovat?

IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Jaký SO vyzývá na doplnění blanketního odvolání?
« Odpověď #1 kdy: 11 Října 2020, 23:10:36 »

Dvojinstančnost správního řízení je otázka (přinejmenším) na rigorózní práci. Pokusím se na Vaši otázku odpovědět co nejstručněji: výzvu k doplnění by měl poslat SO1, ale pokud ji pošle SO2, nejedná se o vadu řízení.
« Poslední změna: 12 Října 2020, 12:42:11 od kdo »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Jaký SO vyzývá na doplnění blanketního odvolání?
« Odpověď #2 kdy: 12 Října 2020, 11:01:36 »

kdo +1

Autoremedura je svou povahou něco jako procesní zkratka. Jde zřejmě čistě o možnost SO1, zda k ní (při splnění zákonných předpokladů) SO1 přistoupí je čistě na jeho diskreci, nejspíš s tím nejsou spojena žádná práva účastníka (např. na to, aby si vůbec SO1 přečetl plné odvolání, či aby o tom, že se případným provedením autoremedury SO1 zabýval, byl aspoň nějaký záznam ve spisu).

Zákonnost má v odvolacím řízení hlídat SO2. A jeho rozhodnutí je ve vztahu k (neprovedené) autoremeduře něco jako sebenaplňující se proroctví. Pokud SO2 rozhodnutí pro nějakou nezákonnost či závažnou vadu řízení zruší, mohl to sice udělat už SO1, ale je to jedno, protože ten problém SO2 právě napravil. Potvrdí-li SO2 rozhodnutí, tedy rozhodnutí SO1 (dle posouzení SO2) obstálo, znamená to, že k autoremeduře nebyl důvod a její neprovedení či nezvážení není vadou.

Plete-li se i SO2, nezbývá než soud, ale tam je třeba mít nějaké argumenty k samotnému rozhodnutí, čistě procesní vada související s postupem SO1 po podání odvolání z výše uvedených důvodů k zásahu soudu nepostačí.

EDIT: To ale neznamená, že by Číkus byl ve své úvaze úplně mimo. Správně by samozřejmě měl odstranit vady odvolání SO1, a měl by pak provést úvahu o autoremeduře. Proběhlo-li to jinak, není sice asi možné protestovat proti výsledku, ale v průběhu řízení nic nebrání trochu zamotat orgánům hlavu. Např. doplněné odvolání poslat i SO1 s tím, že mu SO2 vzkazuje, aby znovu zvážil autoremeduru, a/nebo v odpovědi SO2 v závěru navrhnout, ať je tedy věc z daného důvodu vrácena k posouzení SO1 (SO2 to buď udělá, nebo bude mít pocit, že by to aspoň měl okecat v odůvodnění, rozhodně se tím nic nezkazí).
« Poslední změna: 12 Října 2020, 11:10:05 od hh »
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Jaký SO vyzývá na doplnění blanketního odvolání?
« Odpověď #3 kdy: 12 Října 2020, 12:42:20 »

Díky všem za vysvětlení...
do závěru jsem SO2 tedy napsal, ať to vrátí k posouzení ke SO1 dle §88 SPrŘ.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Jaký SO vyzývá na doplnění blanketního odvolání?
« Odpověď #4 kdy: 17 Ledna 2023, 11:42:54 »

Vzpomenete si ještě, jak daná věc dopadla? Nebo řešil někdo podobnou výzvu SO2 k doplnění odvolání?

Akceptoval SO2 požadavek vrátit odvolání i s doplněním k SO1 k posouzení? SO1 to pak standardně s vyjádřením poslal zase zpátky?
Nebo SO2 o doplněném odvolání rozhodl a nějak se v odůvodnění popral s tím, že šanci SO1 k autoremeduře nedal?
Nebo SO2 odignoroval požadavek na navrácení úplně?
IP zaznamenána

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Jaký SO vyzývá na doplnění blanketního odvolání?
« Odpověď #5 kdy: 03 Února 2023, 17:08:43 »

Řeším teď podobnou věc. Odvolání jsem poslal do Nymburku, ale k doplnění mě vyzval Středočeský kraj. Tak bych to zkusil a požádal ať to vrátí SO1.
Jen nevím jestli je tam nějaký důvod pro autoremeduru. Je to už celkem prohraný případ, protože jediný argument, který mám je špatné doručování. Úřad doručoval do schránky, i přestože provozovatel měl zřízenou DS (bohužel jen soukromou a auto je na firmu). Zajimavé je, že SO2 už normálně doručuje do DS i když je soukromá. SO1 se jí bál jak čert kříže i když provozovatel tvrdošíjně používal na všechny odpovědi jen tu soukromou DS.
Dále je možné si už jen stěžovat na turbo model, protože SO1 evidentně neudělal jediný úkon, aby se snažil najít řidiče. Ale asi i tohle SO2 v pohodě podrží.

Jak už je napsáno výše nic se tím asi nezkazí a dám vědět jak to dopadlo.
Nebo máte nějaký další nápad?
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Jaký SO vyzývá na doplnění blanketního odvolání?
« Odpověď #6 kdy: 04 Února 2023, 09:41:14 »

Tenkrát to dopadlo tak, že kraj odvolání zamítl a k žádosti postoupení zpět na SO1 se nijak nevyjádřil.
IP zaznamenána

Ondar

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Jaký SO vyzývá na doplnění blanketního odvolání?
« Odpověď #7 kdy: 30 Května 2023, 20:53:51 »

Hezký den,
mám podobné téma.
Podal jsem k SO2 (Jihočeský kraj) odvolání proti rozhodnutí SO1 (automat rychlost v jedné jihočeské prdeli), jeden z asi 6ti odvolacích důvodů byla námitka z podjatosti SO1.
Námitku z podjatosti SO2 postoupil zpět SO1, který předvídatelně rozhodl, proti čemuž jsem poslal na SO2 blanketní odvolání s tím, že do 20 dnů doplním odvolací důvody.
20 dní ještě neuplynulo, odvolací důvody jsem ještě nedoplnil ale v datovce mi přistály obě rozhodnutí z kraje, jak ve věci podjatosti tak k původnímu odvolání.
Nemám teď čas reagovat, takže počkám na doručení fikcí. Čekám nějakou prasárnu.
   
Je možné že může SO2 vůbec rozhodnout (o námitce z podjatosti) před doplněním odvolacích důvodů?
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Jaký SO vyzývá na doplnění blanketního odvolání?
« Odpověď #8 kdy: 30 Května 2023, 23:46:06 »

Zajimavé je, že SO2 už normálně doručuje do DS i když je soukromá. SO1 se jí bál jak čert kříže i když provozovatel tvrdošíjně používal na všechny odpovědi jen tu soukromou DS.

A kdyby soukromou nechal plavat? Měl by SO2 doručeno?
IP zaznamenána