30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] 2 měsíce  (Přečteno 12840 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 008
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce
« Odpověď #15 kdy: 23 Listopadu 2020, 11:36:41 »

V takovém případě může řidič podat odvolání a v něm se přiznat.

Leda snad, že by současně SO2 zamítal řidičovo odvolání proti usnesení o zastavení řízení a SO1 zahajoval s provozovatelem.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 420
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce
« Odpověď #16 kdy: 23 Listopadu 2020, 11:51:00 »

SO musí nejprve ukončit běžící správní řízení s řidičem a až pak může zahájit správní řízení s provozovatelem. Je od ÚJ minule nějaký posun?
ÚJ odloženo (koronáč), takže se to celé ještě o měsíc posunulo. Nové ÚJ nařízeno na 11.12. (to už SO1 opravdu stihnout nemůže).


V takovém případě může řidič podat odvolání a v něm se přiznat.

Leda snad, že by současně SO2 zamítal řidičovo odvolání proti usnesení o zastavení řízení a SO1 zahajoval s provozovatelem.
No nemůže tohle nějaké riziko být? Jestli tedy stačí ÚJ ignorovat , nebo jestli je lepší ještě něco aktivně činit.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce
« Odpověď #17 kdy: 23 Listopadu 2020, 12:06:43 »

Pane Číkusi já nepopírám, že tam jdou dělat velotoče, moje pointa byla, že dokud úřad v řízení s provozovatelem nevydá rozhodnutí, tak to na jeho zákonnost (myšleno rozhodnutí) podle mě nemá vliv... Úřadu by podle mě stačilo počkat na pravomocné zastavení.

>Lafayette můžete tomu samozřejmě jít naproti další omluvenkou,... Dokud úřad řízení nezastaví, tak ho můžete "potahat" různě.
« Poslední změna: 23 Listopadu 2020, 13:15:32 od IZS »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 420
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce
« Odpověď #18 kdy: 23 Listopadu 2020, 15:41:11 »

>Lafayette můžete tomu samozřejmě jít naproti další omluvenkou,... Dokud úřad řízení nezastaví, tak ho můžete "potahat" různě.
Spíš jestli to už není zbytečná práce a námaha... :-)
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 420
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce
« Odpověď #19 kdy: 17 Prosince 2020, 15:12:41 »

ÚJ ignorováno, hned následující den do datovky usnesení o zastavení řízení (ani si nepočkali na případnou omluvenku, rovnou v den ÚJ vypravili usnesení).

Na usnesení o zastavení řízení pošle v pravý čas udaný řidič pochopitelně odvolání. Ale provozovateli přišel nějaký dopis od patřičného SO1, zatím nevyzvednuto, ale může to být rovnou zahájení řízení s provozovatelem? Může SO zahájit řízení s provozovatelem, když je zatím jen doručeno usnesení o ukončení řízení s řidičem, ale ještě není pravomocné, neboť ani neuplynula lhůta na odvolání?
Pochopitelně provozovatel nechá dopis na poště uležet.

P.S. protože se +/- 1 den překrývají datumy doručení fikcí dopisu provozovateli a lhůta pro podání odvolání řidiče, zajímalo by mě, zda je lepší takticky použít variantu a) nebo b)
a) aby řidič podal odvolání proti usnesení o zastavení řízení předtím, než bude provozovateli doručen fikcí dopis
b) aby provozovatel vyzvedl dopis na poště a bude-li to zahájení řízení, aby řidič podal odvolání až po doručení dopisu provozovateli a rovnou se v odvolání přiznal ke spáchání přestupku

« Poslední změna: 17 Prosince 2020, 15:16:32 od Lafayette »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce
« Odpověď #20 kdy: 17 Prosince 2020, 23:56:57 »

Zastavení podle mě pravomocné je, protože odvolání proti usnesení nemá odkladný účinek. Do problému by se tak úřad dostal v momentě, kdy by kraj tomu odvolání vyhověl.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 008
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce
« Odpověď #21 kdy: 18 Prosince 2020, 01:51:30 »

Kdy nastane doručení fikcí dopisu provozovateli?

IZS> To jsem si také myslel, ale prý to není pravda, Pravomocným se usnesení stává až když proti němu nelze podat odvolání. Ale rád se nechám poučit.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 420
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce
« Odpověď #22 kdy: 18 Prosince 2020, 10:38:12 »

Skutek spáchán X.12.2019
Usnesení o zastavení řízení doručeno řidiči (X-10).12.2020
Lhůta pro odvolání tedy končí (X+5).12.2020
Doporučený dopis provozovateli čeká na poště (podle čísla spisu ověřeno, že to je opravdu ono) - fikce doručení nastane (X+4).12.2020


Čili nejpozději (X+4).12. bude provozovateli doručeno zahájení řízení, ale do (X+5).12. má řidič lhůtu na odvolání.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce
« Odpověď #23 kdy: 18 Prosince 2020, 10:55:19 »

> Číkus: nojo, to se tu vlastně řešilo, už mě to trklo včera, ale nemůžu to dohledat - máte odkaz na ten thread?

> Lafayette: podle mě platí, co jsem psal výše, dokud orgán nevydá rozhodnutí, tak to problém není.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 008
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce
« Odpověď #24 kdy: 18 Prosince 2020, 12:17:38 »

Stačí aby provozovatel nepřevzal dopis předčasně a je promlčeno. Řidič už tedy ani nemusí podnikat žádné kroky, svou funkci již splnil.

Pokud provozovateli přijde příkaz, bude potřeba podat včas odpor.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 420
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce
« Odpověď #25 kdy: 18 Prosince 2020, 14:26:42 »

Čili bude-li zahájeno řízení příkazem, je potřeba podat odpor a pak v dalším řízení namítnout promlčení.
Bude-li to jen oznámení o zahájení řízení tak nereagovat nijak? Nebo také namítnout promlčení?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 008
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce
« Odpověď #26 kdy: 18 Prosince 2020, 16:11:03 »

Reakci bych volil na základě obsahu dopisu, který si provozovatel vyzvedne 30.12.2020 a také na základě toho, jak moc se chce s orgánem ještě kočkovat (to vlastně platí i pro případné odvolání řidiče).
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 420
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce
« Odpověď #27 kdy: 18 Prosince 2020, 17:42:39 »

Kočkování se ani řidič, ani provozovatel vůbec nebrání. Uvidíme tedy podle obsahu toho dopisu.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 420
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce
« Odpověď #28 kdy: 04 Ledna 2021, 13:46:51 »

Takže provozovatel dnes našel ve schránce dopis s příkazem. Doručeno fikcí 29.12.2020, mezitím řidič opravdu podal odvolání proti usensení o zastavení správního řízení s ním.

Neboli v tuhle chvíli je otevřené správní řízení s udaným řidičem (ve fázi odvolání proti usensení o ukončení) i správní řízení s provozovatelem (zahájeno dnem 29.12.2020 doručením příkazu fikcí)
a zároveň ke skutku došlo 26.12.2019, tedy před více než jedním rokem.

Provozovatel samozřejmě podá proti příkazu včasný odpor (pochopitelně ničím nezdůvodněný), ale co dál aby došlo k maximalizaci zábavy?
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 420
    • Zobrazit profil
Re:2 měsíce
« Odpověď #29 kdy: 05 Ledna 2021, 10:52:19 »

Odpor podán.

Jak je to s tím souběhem správních řízení s provozovatelem a zároveň s řidičem?
IP zaznamenána