30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] BRNO - nedání přednosti v jízdě fízlům --> Příkaz  (Přečteno 36420 krát)

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil

Koukám na to ... No nevím. Sice asi podle videa nedali blinkr při přejíždění do pruhu. Ale i tak z vedlejší má dát přednost všem.
Video
https://uloz.to/file/LBNcXyJOqjKI/screen-recording-webm

Toho blinkru jsem si všimnul taky + to otáčení v křižovatce bez majáků...
No uvidíme, chtělo by to dostat se k těm záznamům z palubky auta..asi to budu muset hrát na nějaké metry, rychlost jejich auta, a čas který je potřebný pro odbočení na hlavní..+ vzhledem k tomu, že sami porušují předpisy, tzn. asi je neznají, tak těžko mohli reálně vyhodnotit, zda je odbočující auto ohrozilo a nedalo jim přednost..
« Poslední změna: 17 Října 2021, 00:03:35 od nilfgaard »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 871
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:BRNO - nedání přednosti v jízdě fízlům --> Příkaz
« Odpověď #32 kdy: 02 Listopadu 2020, 09:23:14 »

Me to prehrava VLC nebo se da pouzit treba tohle a prevest to do neceho "normalnejsiho": https://cloudconvert.com/webm-to-mp4
« Poslední změna: 02 Listopadu 2020, 09:25:00 od OldSoldier »
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:BRNO - nedání přednosti v jízdě fízlům --> Příkaz
« Odpověď #33 kdy: 02 Listopadu 2020, 09:36:55 »

Me z videa prijde, ze kdyby MP zustala v pravem pruhu, tak by odbocujici odbocil celkem v pohode. Tim, ze prejeli do leveho pruhu (nejspis, kdyz odbocovaci manevr uz zacal), aniz by pouzili blinkr, tak tu nebezpecnou situaci zpusobili spis mestaci.

Toto je jediny zaznam, ktery existuje?



IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 871
    • Zobrazit profil
Re:BRNO - nedání přednosti v jízdě fízlům --> Příkaz
« Odpověď #34 kdy: 02 Listopadu 2020, 10:38:57 »

OldSoldier: díky

Jinak podle mně nedali blinkr při přejíždění z pruhu do pruhu a kdyby zůstali ve svém vše by prošlo v pořádku. Omezit je totiž smíte, pouze jejich ješitnost jim říká že ne.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:BRNO - nedání přednosti v jízdě fízlům --> Příkaz
« Odpověď #35 kdy: 02 Listopadu 2020, 13:55:33 »

Tak buď tam přejíždějí do jiného pruhu a pak je nechápu a měli to nechat být.
Nebo to, co tam předvádějí, je "úhybný" manévr, protože se řidič vyděsil..
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:BRNO - nedání přednosti v jízdě fízlům --> Příkaz
« Odpověď #36 kdy: 04 Listopadu 2020, 17:07:01 »

Me z videa prijde, ze kdyby MP zustala v pravem pruhu, tak by odbocujici odbocil celkem v pohode. Tim, ze prejeli do leveho pruhu (nejspis, kdyz odbocovaci manevr uz zacal), aniz by pouzili blinkr, tak tu nebezpecnou situaci zpusobili spis mestaci.

Toto je jediny zaznam, ktery existuje?

ještě jsou záznamy z jejich kamery, ale ve formátu, který je nečitelný..napsal jsem SO ať doručí v normálním formátu

OldSoldier:
Jinak podle mně nedali blinkr při přejíždění z pruhu do pruhu a kdyby zůstali ve svém vše by prošlo v pořádku. Omezit je totiž smíte, pouze jejich ješitnost jim říká že ne.

tak tak

Tak buď tam přejíždějí do jiného pruhu a pak je nechápu a měli to nechat být.
Nebo to, co tam předvádějí, je "úhybný" manévr, protože se řidič vyděsil..

vypadá to jednoznačně na přejíždění do vedlejšího pruhu, podobně jako další auta, která jela za nimi..
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:BRNO - nedání přednosti v jízdě fízlům --> Příkaz
« Odpověď #37 kdy: 04 Listopadu 2020, 17:14:20 »

Přátelé, blíží se kvapem termín ÚJ..Zdá se jisté, že ÚJ nebude přesunuto, ve schránce nic není..Zároveň je jisté, že SO nestihne zareagovat na můj dopis z min. týdne žádající záznam v přehratelném formátu...co doporučujete za nejlepší postup nyní směrem k ÚJ?

A) varianta ala Číkus (https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3007.0), tj. dostavit se na ÚJ a požádat o novou lhůtu a záznam v přehratelném formátu
B) nedostavit se, omluvit se s odvoláním na dopis, kde jsem požádal o dodání záznamu v přehratelném formátu
C) nedostavit se, korona omluvenka
D) ?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 166
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:BRNO - nedání přednosti v jízdě fízlům --> Příkaz
« Odpověď #38 kdy: 04 Listopadu 2020, 17:32:21 »

Zazadal bych o doplneni dalsich dukazu pred pocatkem UJ dalsi zaznamy z kameroveho systemu okoli - napr. 2 krizovatky Kounicova-Maresova - tam kamera je, a Gorkeho - to si overte
Promyslel bych, kdy postoucht  organ 106(podle zakona o pristupu k informacim) - zda zacal resit prestupek straznika MP, ktere vozidlo ridil. Neni duvod zednikovi/SO1 v tom nevymachat rypak.
2x nepouzil ukazatel smeru a pri otaceni, taktez nepouzil vystraznym svetlem modre barvy (je patrny odlesk na okolnich plochach) a mozna ohrozil vozdila v protismeru

Update

« Poslední změna: 05 Listopadu 2020, 14:43:52 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:BRNO - nedání přednosti v jízdě fízlům --> Příkaz
« Odpověď #39 kdy: 05 Listopadu 2020, 12:24:20 »

Zazadal bych o dalsi zaznamy z kameroveho systemu okoli - 2 krizovatky
Promyslel bych, kdy postoucht  organ 106 - zacal resit prestupek straznika MP, ktere vozidlo ridil.
2x nepouzil ukazatel smeru a pri otaceni, taktez nepouzil vystraznym svetlem modre barvy (je patrny odlesk na okolnich plochach) a mozna ohrozil vozdila v protismeru.

poslal jsem SZ, nejsem si jistý interpretací  :)
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:BRNO - nedání přednosti v jízdě fízlům --> Příkaz
« Odpověď #40 kdy: 08 Července 2021, 15:07:48 »

Tak sranda pokračuje..
Po posledním předvolání na ÚJ, ze kterého jsme se omluvil, bo korona a souběžném dopise ve kterém vyzývám SO aby mi mj. : "...vyžádal kopii výše uvedeného spisu. Součástí spisu je i DVD, jehož obsahem by měly být důkazní záznamy z kamer MP a kamerového systému. ...Na DVD se nachází i pdf soubor s návodem ke spuštění předmětných souborů. Tento návod ovšem uvádí, že obsahem DVD je i prohlížecí program, což ovšem není pravdou. Na DVD se žádný takový program pro přehrání souborů nenachází. Vzhledem k absenci prohlížecího programu tedy nelze obsah DVD řádně přečíst a jako přímý účastník řízení tak nemám možnost seznámit se s kompletním obsahem spisu. Vyzývám tedy správní orgán aby mi zajistil důkazní materiál v takovém formátu, který je standardně dostupný na běžném počítači a lze tedy předpokládat, že si jej dokáže přehrát průměrný občan (např. MPEG-2, ISO/IEC 13818,MPEG-1, ISO/IEC 11172, atd…). Jsem připraven si toto u Vás osobně vyzvednout. Pokud nebude správní orgán schopen toto zajistit s dostatečným předstihem před nařízeným ústním jednáním, předpokládám, že toto adekvátně odloží a o tomto mne bude zákonným způsobem informovat. "


SO byl asi pul roku paralyzován a v červnu se probudil z letargie a poslal viz příloha, ze kterého se dodatečně omluvím, protože jsem byl zrovna na dovolené (v den fikce doručení jsem odlétal a doletěl jsem zpět po termínu ÚJ - doložím boarding passy) a požádám o nový termín. Stále mi ale SO nedodal požadované k přehrání záznamů z palubních kamer. Co navrhujete za další procesní taktiku?
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:BRNO - nedání přednosti v jízdě fízlům --> Příkaz
« Odpověď #41 kdy: 01 Září 2021, 22:51:35 »

Na minulý příspěvek jsem tu nenašel spřízněnou duši s radou, snad uspěji tentokrát..
Vývoj věcí od minule - ÚJ na které jsem byl pozván v době kdy jsem byl na dovolené a dodatečně jsem se z něj omluvil - viz citace z mého dopisu:

Bohužel se musím dodatečně omluvit z ústního jednání, které bylo nařízeno na 2.7.2021 ve 11h. Vaše oznámení a předvolání mi bylo doručeno vhozením do schránky dne 25.6.2021, v ten stejný den jsem odlétal na dovolenou s návratem 3.7.2021 (přikládám důkaz z rezervačního systému letecké společnosti) a dopis jsem tedy otevřel až po svém návratu z dovolené. Nebylo tedy možné se jednání zúčastnit a předem se omluvit. Činím tak v co nejkratším termínu po zjištění této skutečnosti o proběhlém ÚJ a prosím o stanovení nového termínu ÚJ, protože se ÚJ hodlám zúčastnit a nesouhlasím s konáním ÚJ bez mé přítomnosti.
Co se týče nového termínu ÚJ prosím o vyhnutí se termínu 12-28.8., to budu taktéž na zahraniční dovolené.


co nového od minule?...tak fikcí mi bylo 30.8 doručeno Oznámení SO o tom, že mou omluvu nepřijal a že se hodlá rozhodnout a mám tedy 5 dní na reakci.
Full verzi přikládám zde: https://docdro.id/IzvbitB


Měl bych nějak rychle zareagovat a ideálně oddálit rozhodnutí, co myslíte? Taktéž jsem pěkně nasraný z jejich neakceptace mé omluvenky, byť jsem myslím jasně doložil, že jsem se zúčastnit nemohl (boarding passy manželka vyhodila, ale dokonce jsem jim přiložil printscreeny z rezervačního systému aerolinky). To je napadnutelné v rámci odvolání?
Prosím o radu zkuženější místní borce a borkyně (abych byl genderově vyvážený  ;D)
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:BRNO - nedání přednosti v jízdě fízlům --> Příkaz
« Odpověď #42 kdy: 02 Září 2021, 22:43:15 »

Chlapi, někdo pls nějakou radu?
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:BRNO - nedání přednosti v jízdě fízlům --> Příkaz
« Odpověď #43 kdy: 17 Října 2021, 00:02:34 »

Tak už mi přišlo Rozhodnutí (tady: https://docdro.id/DDhda8N) - samozřejmě vinen. Přebráno 4.10, v úterý19.10. podávám blanketní odvolání, ale nahrávám sem plné znění a budu rád za náměty do plnohodnotného odvolání. Doufám ,že to nebude jako v minulých příspěvcích jenom moje samomluva ale nějaká dobrá duše se najde, co mi trošku helpne..
Chtěl bych to postavit na zpochybnění postupu SO, kdy nebere v potaz moje řádně doložené omluvy z ÚJ, ani požadavky na dodání přehratelné verze záznamu z palubní kamery..Třešničkou na dortu je podle mě, jak si v rámci Rozhodnutí správní ouřada vytřel zadek s namítkou podjatosti směřovanou proti jeho osobě..

Ještě jednou předem díky za jakékoliv rady nebo podněty, přece jenom zatím jsem v tomto stále ještě hodně nováček..
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:BRNO - nedání přednosti v jízdě fízlům --&gt; Příkaz
« Odpověď #44 kdy: 17 Října 2021, 08:39:32 »

Jestli se to stalo v lednu 2020, přikaz přišel před 7.10.2020 a rozhodnutí SO by nabylo právní moci až po 7.10.2021, tak by to mohlo být promlčeno asi?
« Poslední změna: 17 Října 2021, 08:41:42 od alo.is »
IP zaznamenána