30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Správní přestupek?  (Přečteno 3314 krát)

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Správní přestupek?
« kdy: 06 Října 2020, 10:56:06 »

Dobrý den, přišla mi mailová notifikace, že mám v DS novou zprávu s anotací "Výzva k zaplacení - S/2020/xxxxx - Ing. Roman Žížek". Odesílatelem zprávy je datová schránka "MĚSTO ČERNOŠICE". Podle adresáře je tento pán referent řešící "správní přestupky" tedy nikoli "dopravní přestupky" - ty jsou uvedeny u jiných referentů. Netušíte někdo prosím, co má tento pán na starosti (jestli náhodou neřeší i dopravní přestupky), protože kromě dopravního přestupku mě nic nenapadá (trvalé bydliště mám jinde)? Děkuju
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:Správní přestupek?
« Odpověď #1 kdy: 06 Října 2020, 10:59:13 »

Nechejte 10 dní uležet a vyzvedněte. Pak uvidíte.

Já bych osobně tipl, že paraziti z Černošic nezvládli změnu z "správní delikt provozovatele vozidla" na "(dopravní) přestupek provozovatele vozidla" a vykouzlili "správní přestupek".
IP zaznamenána

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Správní přestupek?
« Odpověď #2 kdy: 06 Října 2020, 11:12:22 »

jj nechám a pak vyzvednu, jen by mě zajímalo, jestli nemůže jít o něco jiného, co by teoreticky mohlo být v mém zájmu řešit neprodleně...
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Správní přestupek?
« Odpověď #3 kdy: 06 Října 2020, 11:23:17 »

Sazím na odpustek. Můžete se docela spolehnout, že pokud nevíte o co jde (nečekáte odpověď na nějakou svou žádost), nebude to nic ve vašem zájmu.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 309
    • Zobrazit profil
Re:Správní přestupek?
« Odpověď #4 kdy: 06 Října 2020, 12:59:14 »

[...] protože kromě dopravního přestupku mě nic nenapadá (trvalé bydliště mám jinde)? Děkuju
Obvod Černošic jako ORP je velký, jde o celý okres Praha-západ, takže trochu neintuitivně tahle díra (s detašovaným pracovištěm v centru Prahy) projednává všechno možné od Průhonic přes Hostivici až do Roztok, od dopravních přestupků po střety zájmů premiéra (toho času trvale bytem v Průhonicích).

Nadpis zprávy v klidu ignorujte, každý přestupek je technicky vzato správní, současná úprava zná jediný typ přestupku, jejich projednání je bez výjimek svěřeno veřejné správě či chcete-li, exekutivě. Dělení podle úseků státní správy není nijak striktně předepsáno, rozlišující adjektiva si může úřad generovat dle libosti. Stejně tak není nikde dáno, že konkrétní jouda na úřadu musí projednávat stále jen jednu věc, může klidně inkasnímu oddělení dopravních odpustků vypomáhat.

Vyčkejte, co to bude. Zřejmě nic dobrého, ale plašit jen kvůli osobě, která to posílá, je zbytečné.
« Poslední změna: 06 Října 2020, 13:38:08 od hh »
IP zaznamenána

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Správní přestupek?
« Odpověď #5 kdy: 16 Října 2020, 08:33:39 »

Takže jen pro úplnost dodávám, že jde opravdu o odpustek, v půl třetí v noci jel někdo s mým vozem po D1 na 80 vražednou rychlostí 91. Ignoruju a děkuju všem.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:Správní přestupek?
« Odpověď #6 kdy: 19 Dubna 2022, 09:35:28 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána